Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Mała zmiana u mnie :) nowy tv ampli

Atmosa wrzucę jak sufit zamaluje :)
1e5fecfe014245126d4c9f136580ab0a.jpg


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Witam Serdecznie. Mam pytanie czy ma ktoś z was kino domowe zrobione na poddaszu? Bo jestem na etapie budowy domu szkieletowego i robie Pokój na poddaszu 7.8m dlugi i 5.25m szeroki z skosami najwieksza wysokosc 2.45m główne moje obawy sa odnosnie basu bo czytalem i wiem,ze płyty karton gips go nie zatrzymaja w pokoju. Bede dawal pkytye osb 10mm i plyte gk na to mam nadzieje ze to cos da bo plyty fermacell gipsowo wluknowe sa bardzo drogie. Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi pozdrawiam
 
Niestety nic Ci to nie da. Za mała waga całości. Niskie rejestry mają to do siebie, że przechodzą przez taką konstrukcję bez problemu. Ja od sąsiadów odgrodziłem się ścianą (ta już była :) ), pustka, stelaż z wełną akustyczną, płyta OSB 22 i na koniec płyty architektoniczne (16x25kg). Sąsiedzi są zadowoleni, ale ja jeszcze nie mam subwofera.
 
Ostatnia edycja:
Niestety nic Ci to nie da. Za mała waga całości. Niskie rejestry mają to do siebie, że przechodzą przez taką konstrukcję bez problemu. Ja od sąsiadów odgrodziłem się ścianą (ta już była :) ), pustka, stelaż z wełną akustyczną, i na koniec płyty architektoniczne (16x25kg). Sąsiedzi są zadowoleni, ale ja jeszcze nie mam subwofera.

Rabit aparat ci się zepsuł ?

Ps klasyk mówił że na takie ścianki tylko gazobeton : )
 
Witam Serdecznie. Mam pytanie czy ma ktoś z was kino domowe zrobione na poddaszu? Bo jestem na etapie budowy domu szkieletowego i robie Pokój na poddaszu 7.8m dlugi i 5.25m szeroki z skosami najwieksza wysokosc 2.45m główne moje obawy sa odnosnie basu bo czytalem i wiem,ze płyty karton gips go nie zatrzymaja w pokoju. Bede dawal pkytye osb 10mm i plyte gk na to mam nadzieje ze to cos da bo plyty fermacell gipsowo wluknowe sa bardzo drogie. Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi pozdrawiam

Ale.co ty chcesz tym zrobić? Odizolować reszte domu od hałasu czy poprawić akuatyke tymi płytami osb ??
 
Nie osb jest troszke twardsza od plyty gk wiec chce dac taka i taka zeby sprobowac zatrzymac jak najwiecej basu w pokoju bo pewnie to bedzie najwiekszy problem akustyke puzniej poprawie jakimis panelami akustycznymi
 
Nie osb jest troszke twardsza od plyty gk wiec chce dac taka i taka zeby sprobowac zatrzymac jak najwiecej basu w pokoju bo pewnie to bedzie najwiekszy problem akustyke puzniej poprawie jakimis panelami akustycznymi

Aby liznac basu potrzebujesz perforacyjne plyty i minimum 20cm welny.

Na nie korzysc bedzie cala zabudowa, sam mam na poddaszu salke i jest problem z basem rezonanse i buczecie. Bedziesz musial ratowac sie pulapkami basowymi i kalibracja.
 
Pokój w pokoju. Trochę pomniejszył się pokój, ale za to całkiem fajnie wytłumiło od sąsiadów.
 

Attachments

  • 20170811_143454.jpg
    20170811_143454.jpg
    31 KB · Wyś: 46
  • IMG-20170823-WA0000.jpg
    IMG-20170823-WA0000.jpg
    15,9 KB · Wyś: 39
Welna jest 23cm więc.powinno byc ok tylko jakies sciany. Sprzydaly by sie masywne ale niestety nie moge duzego ciezaru uzyc :( myslalem czy plytek nie dac sufit i część skosow twardy material ale.pewnie za wiele to nie da
 
Do góry