Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Piękna salka! Widać, że jest trochę przestrzeni.
Tylne dobrze słychać? Nie trzeba ich pochylić w stronę sofy?
Ogólnie bomba, choć czerwony/bordo to nie mój kolor ;-)
Zestawik marzenie. Nic tylko pogratulować.
Ile cali ma ekran? Kawał byka.
P.s. Faktycznie barek musi być ;-)
 
No jest wypas, jakosc, ilosc na 100%

Ale ogolny wyglad do bani, brakuje tu "kobiecej" reki, brakuje kolorow.

Przod, w oczy kola kolor glosnikow, no ale zmienic to nie jest latwo i dla samego wygladu chyba bezsens wydawac na to kase. Potrzebne tam az tyle skrzynek? Jakbys dwie "schowal" bylaby przestrzn moze inaczej by to wygladalo.

Prawa sciana - o wiele za duzo czerwonego. Te panele zrobilbym na nich jakas grafike, albo jakis kolor, plakaty czy cokolwiek. Tylko wstawiajac tam grafike trzeba jakos to rozswietlic. Ten jeden regal tam chyba tez ci nie potrzebny (ze szpulowcem) pozbylbym sie go a 3 powostale wyposrodkowal.

Tyl:
Widac bardzo pokazna kolekcje, polki sa zdecydowanie za wysokie. Tu bys musial pomyslec nad jakims fajnym nowoczesnym regalem.

Czego brakuje mi najbardziej - oswietlenia. Obowiazkowo poszedlbym w jakis podwieszany sufit:

https://www.google.pl/search?q=podw...=podwieszany+sufit+kino&imgrc=r6ICFCTCOQixfM:

Tak samo tylnie regaly, tez zastosowalbym jakies delikatne oswietlenie.

Jak dla mnie salka (nie mam na mysli sprzetu) ale ciut slaba. Wszystko na jedno kopyto. Mnie strasznie irytuje tak duz dawka czerwonego. Wolalbym wstawic tez jasniejsze kokory.

Ja bym dal projekt do zrobienia jakiejs dobrej projektantca. A noz widelec otworzy ci oczy na jakies ciekawe rozwiazania.


Ot tak napisalem ci moje luzne mysli, nie obrazaj sie i nie biez wszystkiego do siebie. Sam nie mam talentu artystycznego i mojej salce daleko do twojej.
 
Ostatnia edycja:
4k to też nie mało ;-)
Pewnie serce miał w gardle jak go oddawał, ale zaryzykował i efekt mega wyszedł.
Jako całość bajka się to u Bipo prezenci:eek:k:

Się nie maluje, tylko okleja. Ja bym tych bowersów nie malował, a właśnie obkleił.
Auta po kilkaset tyś. się klei, to i kolumny. Nie samemu, a w firmie i zrobią to profi.
Suba i wiele innych kolumn sam kleiłem, te by oddał w fachowe ręce, jeżeli już.
Przy sprzedaży na plus, bo komuś może przypasować kolor, a zawsze można zdjąć.
;)
 
Sprzęt jest pierwsza klasa do tego jeszcze nająć kobietę do wystroju i będzie ekstra...warto pooglądać troszkę zdjęć w necie z salami kinowymi..
 
Gdzie kobietę, żeby krzaków nastawiała, ramek ze zdjęciami i innych wynalazków? ; )
Jak jest kasa i nie ma zdolności, a ma być lux, to wziąć architekta (faceta!) co się specjalizuje w nowoczesnych wnętrzach. Pokazać mu kilkanaście zdjęć i niech mixuje.
Wystarczy spojrzeć w google jakie salki ludzie mają.
 
Ostatnia edycja:
Jeden krzaczek zielony by nie zaszkodził
Regały tylne tylko do wysokości 110 cm a powyżej plakaty z ulubionych filmów
Głośniki tylne podwiesic
Kolumny przednie- wiem że to zbrodnia ale można założyć maskownice
 
Prawie to samo, tyle, że czarne ; )
2226A0365356B80D272FD8

223F5D365356B80E1A50EB
 
Dziękuję za komentarze, w szczególności te krytyczne ;) Niestety ja jestem umysł techniczny i nie mam talentu do tego by jakoś to sensownie i gustownie urządzić.
Na górze rządzi żona, ale do mojego kina nie chce się wtrącać. Pewnie skończy się to tak, że wezmę architekta by mi to jakoś fajnie rozplanował.

Co do sufitu - podwieszany byłby idealny, chciałem nawet zrobić, ale to pomieszczenie w piwnicy, boję się, że już jest za niskie, a jak obniżę jeszcze o 10cm to już na pewno będzie kiepsko.

Postaram się na początku wyrzucić subwoofery z przodu - przestawię je na boki (w połowie pomieszczenia). Przynajmniej przód będzie lepiej wyglądał, zrobi się trochę luzu, a i dźwięk powinien się poprawić. Może schować też te końcówki?

Zastanawiam się, co zrobić też ze ścianą po lewej. Są tam okienka (i kraty wewnątrz), co by sprzęt nie zmienił właściciela :)
Poza tym grzejnik, a wolne miejsce pokryte jest gąbką do wyciszania by zmniejszyć pogłos. Wszystko to zasłaniają kotary, ale przez to jest nudno...

Sprzęt po prawo też muszę upchnąć, wtedy może na ścianie zmieszczę Hana Solo w Carbonicie ;)

Prawie to samo, tyle, że czarne ; )
Chciałbym co by było prawie ;)
 
Ostatnia edycja:
Salka świetna, gratulacje. ;)
Ja zauważyłem, że głośniki surround back odstają od reszty, może warto tu zainwestować w set do kompletu. No i aż się prosi o Dolby Atmos. Nie musisz obniżać sufitu. W takiej salce możesz spokojnie zainstalować gotowe płaskie skrzynki surround.

Proponuję też podświetlane plakaty filmowe z klasyki.
No. I barek ,barek, barek.... idę się napić ;)
 
Pewnie skończy się to tak, że wezmę architekta by mi to jakoś fajnie rozplanował.
może na ścianie zmieszczę Hana Solo w Carbonicie ;)
Uważaj, bo oni gotowi są powiesić kolumny na suficie, więc oszczędzaj miejsce :D
Się nie maluje, tylko okleja. Ja bym tych bowersów nie malował, a właśnie obkleił.
Już kiedyś o tym pisałem, że kilka lat temu w prasie audio przeczytałem, że te modele Bowersów są ponoć dostępne w dowolnym kolorze z palety RAL w tej samej cenie i podobno znajdują się tacy, co brali np. różowe do dziecięcego pokoju dla dziewczynki :D
Pacmanx, a może wkleisz pokój dziecka? :)
 
Ostatnia edycja:
Salka świetna, gratulacje. ;)
Ja zauważyłem, że głośniki surround back odstają od reszty, może warto tu zainwestować w set do kompletu. No i aż się prosi o Dolby Atmos. Nie musisz obniżać sufitu. W takiej salce możesz spokojnie zainstalować gotowe płaskie skrzynki surround.

Proponuję też podświetlane plakaty filmowe z klasyki.
No. I barek ,barek, barek.... idę się napić ;)

Czemu odstają od reszty? Nie zdjąłem maskownic - to właśnie jest kompletny set (bez subwooferów). Atmos jest, nie zrobiłem zdjęcia sufitu - zrobię i wrzucę później. Barek jest zaplanowany, na wiosnę się biorę. Będzie w pomieszczeniu przez które się przechodzi przed samym kinem

Uważaj, bo oni gotowi są powiesić kolumny na suficie, więc oszczędzaj miejsce :D

Już kiedyś o tym pisałem, że kilka lat temu w prasie audio przeczytałem, że te modele Bowersów są ponoć dostępne w dowolnym kolorze z palety RAL w tej samej cenie i podobno znajdują się tacy, co brali np. różowe do dziecięcego pokoju dla dziewczynki :D
Pacmanx, a może wkleisz pokój dziecka? :)

Widziałem już takie rozwiązania kina domowego gdzie wszystkie głośniki były sufitowe ;)
Pokoi dzieci nie wkleję - taki tam bałagan, że przestałem tam już wchodzić. Żona im tylko co jakiś czas robi porządki. Do tego od niedawna mamy psa - owczarka szwajcarskiego. Wszystko już jest obgryzione i za jakieś 2 miesiące, jak przestaną mu zęby rosnąć to będzie wielka wymiana mebli ;)
Dzieci mają zestawy Creativ'a do komputerów i im wystarczają - całkiem to głośno gra :) no i Dali do muzyki...
 
Ostatnia edycja:
Pacmanx sprzęt i osobny pokój marzenie. Moim zdaniem nic tam nie trzeba zmieniać, chyba że chcesz zrobić salkę na wzór tych z okładek od czasopism. W tedy wszystko trzeba wywalić i zrobić wszystko od podstaw, projekt i wykonanie bo sprzęt już masz.
Na chwilę obecną jedyne co bym dołożył to ustrój akustyczny na sufit w miejscu pierwszych odbić względem miejsca odsłuchu aby zmniejszyć jeszcze odbicia i pogłos.
Ponadto masz moim zdaniem nie tak ustawione suby. Przy 4 szt. ustaw je tak aby były z przodu w 1/4 i 3/4 szerokości pokoju oraz tak samo daj na tył symetrycznie względem przodu. Idealnie moim zdaniem powinieneś rozłożyć bas w pomieszczeniu.
Odnośnie lakierowania i malowania kolumn, w Wawie jak pytałem się w trakcie kiedy potrzebowałem przemalować suba znalazłem firmę która zajmuję się odrestaurowaniem kolumn i lakierowaniem. Koszt takiej zabawy to ok1000zł od kolumny. Ale będziesz miał polakierowane na wysokim poziomie co przy cenie twoich kolumn to śmieszny wydatek..;-)
Odnośnie plakatów to broń się rękami i nogami chyba że dasz matową szybę aby odbić nie było. Widziałem już takie salki co były plakaty firmowe po bokach i w trakcie seansu były takie odbicia że masakra. Jeszcze gorsze niż od białych ścian. Ty masz dedykowaną salkę i tam nic nie wkładaj co szklane na ściany bo to nie dość że może wpaść w rezonans to dodatkowo będą odbicia.
 
Ostatnia edycja:
A ja bym tam nic nie zmieniał :) Większość z nas może co najwyżej pomarzyć o tego typu salce (o sprzęcie nie wspominając). Jest b. dobrze, nie mieszajcie w głowie koledze tak jak mieszacie innym, przez co później żony wydzwaniają do sklepów i pytają o ceny sprzętu :D
 
Jak nie, jak tak? Boixon już powinien tutaj dawno pisać... winyle stawia się pionowo. I tyle uwag z mojej strony :)
PS. Kto z Szanownych Kolegów słuchał takiego szpulowca? Pewnie z 16 ścieżek? Jak byś chciał go wyrzucić, to pokryję koszty przesyłki do mnie. :)
 
Marantz 8802, Parasound A21 x 2 - fronty i A23 - centralny. Primare A30.7 + Rotel - pozostałe kanały (te rotele na górze podmienią wielokanałowego na dole - do Atmosa, wielokanałowy pójdzie na nagłośnienie pomieszczeń w domu w przyszłości), McIntosh C220, McIntosh MCD201, Oppo 105D, Panasonic DMP-UB900 (dziś pewnie przyjedzie Oppo 203 więc Panasonic będzie do sprzedania), Mede8er 600x3d.
Głośniki: B&W Nautilus: 802, HTM 1, 805, SCM1 i 4 x ASW610

Świetne pomieszczenie i zacne klocki. Nie ma co tu zmieniać :)
 
A ja bym tam nic nie zmieniał :) Większość z nas może co najwyżej pomarzyć o tego typu salce (o sprzęcie nie wspominając). Jest b. dobrze, nie mieszajcie w głowie koledze tak jak mieszacie innym, przez co później żony wydzwaniają do sklepów i pytają o ceny sprzętu :D

Dobrze napisane sama salka to jest w zasięgu osób które maja domy z podpiwniczeniem czy też w blokach jak ktoś chce taką salkę zrobić,, ale już ze sprzętem to znacznie gorzej.. nawet biorąc pod uwagę, że część z tych klocków to używane ale i tak swoje kosztowały.. świetny sprzęcik.. jeszcze raz gratuluję.. A B&W są jednymi z moich ulubionych kolumn więc :)
 
Ostatnia edycja:
Ktoś tu napisał że brakuje kobiecej ręki. Kuchnia ja bym tam baby na sekundę nie wpuścił, chyba że pod moją opieką i wytyczoną prostą ścieżką na kanapę. Jest kozacko i nic nie ruszaj. No vinyle w pion i tyle hehhe, bajka.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry