Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-iii-generacji-sony-hbd-n7200w-cudo-CID99-IDh7CUL.html troche nie na temat ale zobaczcie te cudo co gosciu sprzedaje na olx. Nie chciał bym tego goscia spotkac na allegro. Zobaczcie jak spasowana jest obudowa tego cuda z anglii ;]

galeria: http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/125913-moj-zestw-audio-video-w-bloku.html

W Irlandii kosztuje 1500 dolarow. Szkoda, ze w tym kraju obowiazuje euro. Pewnie zajumal z jakis flatow, jednemu glosniki, drugiemu receiver i sprzedaje.
 
No chciałem zasugerować sufit, bo ja też sufitem puściłem tak kable ;) tylko więcej kabla pójdzie :)

W tej sytuacji, szedł bym peszlem przy samej ścianie pod styropianem z ekranem. Wszystko jest do.zrobienia :)
Może koleżka pokaże foty jak to wygląda na obecnym etapie ;)

obecny etap:)
Po lewej widac listwe na kable oraz gniazda zasilajace oraz głośnikowe...
Niebawem zalewamy podłogówkę i tutaj jeszcze raz pytanie...
Czy ktoś ma kable głośnikowe połozone nad ogrzewaniem podłogowym, zatopione w wylewce...?
Nie chce iść sciana albo sufitel...pozostają dwie drogi: - po krawedzi ściany, - przez środek podłogi (czyli ogrzewanie podłogowe)
Kabel głośnikowu to Cordial CLS 225 temperatura pracy to (-20 °C) - (+70 °C)
W salonie i tak bedzie ok 26-29°C...

Ktoś, coś?:)
 

Attachments

  • IMAG0302.jpg
    IMAG0302.jpg
    369,5 KB · Wyś: 57
Nie wiem czy dobrze widzę, ale po lewej stronie gdzie są gniazdka możesz dać na wprost kable do przeciwległej ściany po podłodze, tam chyba rurki są prostopadle położone do gniazdek.
 
W salonie i tak bedzie ok 26-29°C...
To ma być zamierzona temperatura w pokoju? Ugotujesz się ;)
Kablami się nie przejmuj. Temperatura podłogówki to ok 40 stopni w rurach, to żadnym kablom nie zaszkodzi.
W pokoju dziecięcym zalałem kabel antenowy przy podłogówce. Teraz w zależności jak ustawię temperaturę, to odbieram Karaiby lub Islandię :D
 
Ostatnia edycja:
To ma być zamierzona temperatura w pokoju? Ugotujesz się ;)
Kablami się nie przejmuj. Temperatura podłogówki to ok 40 stopni w rurach, to żadnym kablom nie zaszkodzi.
W pokoju dziecięcym zalałem kabel antenowy przy podłogówce. Teraz w zależności jak ustawię temperaturę, to odbieram Karaiby lub Islandię :D

Hahhha:-D nie, nie... drugiej Tropical Island nie robie. Chodziło mi o temperaturę samej podłogówki...
Swoją drogą po przeciągnięcie kabli po linii prostej łatwiej będzie je potem wymienić, dodać nowe np do sufitówek w przyszlosci ;-)
 
Przy samej scianie mozesz dac peszel i kabel. Styropian troche mozesz podciac ze skosa aby jakis wiekszy peszel sie zmiescil i gitara. Obok kabla jeszcze sznurek pusc, wrazie w przeciagniesz drugi kabel :)

26 stopni to maks... w najgorsze mrozy do tylu dochodze xD.
 
Przygodę z winylem czas zacząć. Właśnie dotarł do mnie długo poszukiwany gramofon Technicsa. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony w jakim stanie przetrwał ten egzemplarz :)

Turntable_zpsopjkndxj.jpg

Turntable_zpsopjkndxj.jpg.html


Turntable_zpsopjkndxj.jpg.html
 
Mam pytanie, jaki wzmacniacz bardziej sie nadaje do podłaczenia amplitunera przez pre-out? PMA720ae czy pionieer 30? Ponoc w 720 moge miec problem z kalibracja pod kino,a pionieer ma main-in wiec głosnoscia w tym trybie steruje amplituner? Dobrze rozumuje?
 
Dzieki,juz miałem jechac do klienta po 720 ,dobrze ze zadałem to pytania. A czy porównywał ktoś Pionka A30 do 720AE? Jak to wyszło dzwiekowo?ktory jest faworytem?
 
Tak dobrze rozumiesz to. Wzmacniacz z "Main IN" lub "Amp IN" to to samo jest. 720ae nie posiada owego wejścia więc będziesz musiał z volume kombinować. Pma1500ae jeszcze zerknij jakby coś.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
No to dobry pomysł, będzie pasował do amplitunera, dual mono, kawał klocka, popatrz i staraj się dowiedzieć ilu letni egzemplarz się trafi, może jeszcze wpadnie w ręce 1510 lub 1520 zależy ile masz kasy, poprostu odradzałbym kupno sprzętu np z 2006 r czyli jak mnie pamięć nie myli początku produkcji.
 
Super 1500 cenowo mi pasuje.tylko nikt puki co nie sprzedaje:( Ale moze ktos sie tu znajdzie;)
Modele wyzsze chyba nie na moją kieszeń. Tym bardziej ze sporo ostatnio wydałem:)
 
Do góry