Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
U mnie to działa tak, że drzwi do sypialni (żona) i pokoju dziecka (syn) są zamknięte. Potem jest całkiem spory przedpokój i wreszcie moje nocne królestwo czyli salon ;P

Ustawienia w ampli (Onkyo 616), ale tylko w nocy:
bass od 0 do +4
treble od 0 do +2
center od -7 do 0
audyssey MOVIE
dynamic eq ON
dynamic volume HEAVY
late night HIGH
music optymiser ON

i ja jakoś wszystko słyszę, a Ich nie budzę ;P siedzę też blisko surroundów, więc może i to mi pomaga :)
 
Nie zauwazylem, sprzecik super, bardzo ladnie i minimalistycznie to lubie.

niestety szalu jakosciowego nie ma - brak miejsca wymusil wcisniecie jednej kolumny w rog - nie ma jak oddychac biedna. Centralny tez moglby byc wyzej a nie pod TV.
Z lepszych wiadomosci to doszedl mi ostatnio do zestawu zbox360 - mieszka na amplitunerze ;)

553249_4120488814106_280118220_n.jpg
 
@lukpep - patrząc jeszcze na poprzednie zdjęcia i te powyżej - powieś koniecznie TV na ścianę, zwolni Ci się miejsce na szafce a i przyjemniej będzie oglądało się filmy.
Co do Xbox'a, to takie średnie położenie (ampli, bluray, xbox) - ampli się grzeje i powinien mieć wentylację od góry, do tego będzie grzał bluray'a i xbox'a. Poza tym xbox odczytując płyty trochę "wpada w drgania" (przynajmniej mój tak ma, ale mam jeszcze tego białego). Jak powiesisz TV to będziesz miał miejsce obok ampli na bluray'a i xboxa :)
Ogólnie są perspektywy na dopieszczenie kącika ;) może zmienić szafkę rtv na krótszą i dać pooddychać lewej kolumnie?
 
@WiTT

- generalnie dopiero jakies pol roku termu wprowadzilem sie na swoje i kompletowalem sprzet. Okres remontu wspominam beznadziejnie wiec mysl o kuciu w scianie w salonie zeby pochowac kable pod wiszacy TV srednie mnie kusi :p Podobnie ze zmiana szafki na krotsza - jednak zal ze wyskoczylem wtedy z tych paru stow i teraz sie tego pozbywac.

Co do xboxa to gry mam albo z edycji cyfrowej albo instaluje na dysk - nie kreci wcale plytkami - tylko sprawdza czy jest w napedzie. Sam klocek nie grzeje sie za bardzo a BR stanowi izolator od ampli ;-)

Rady z powieszeniem trafne - musialbym zawalczyc z lenistwem ;)
 
ja zamiast kucia ścian pod kable od tv wykonałem sobie maskownice i miałem gdzie centralny postawić i cały stolik wolny:)
 
Celna uwaga, tv na srodek, central pod tv a ampli do dziury w szafce, ew. kilka innych kombinacji. Co wazne central bedzie tam gdzie jego miejsce, a tv wizualnie ladnie wtopi sie centralnie pomiedzy kolumny, bedzie super.
Sciana nosna wiec 10min. i po sprawie, wieszak i po sprawie, kable zasloni central, lub tymczasowo w listwie pod kolor sciany i nikt nic nie zauwazy :)
 
Rady z powieszeniem trafne - musialbym zawalczyc z lenistwem ;)
:) też tak miałem, w połowie tamtego roku się przeprowadziliśmy a mi na jesieni się zachciało powiesić telewizor. Jak kupiłem wieszak, to dopiero w listopadzie zamontowałem, bo nie chciało mi się odsuwać wszystkiego :D ale się zmusiłem i kawałek soboty i powiesiłem. Fakt że nie chowałem kabli w ścianę. Mam pomysł na przyszłość inaczej to rozwiązać a i nie przeszkadzają mi dwa kable (zasilanie i hdmi od ampli). Ale warto się zmobilizować, efekt jest ogromny.
A szafkę zawsze można na tablicy wystawić, ktoś się wkońcu zgłosi :)
 
dokładnie tablica fajna sprawa, jak się nie spieszysz, a chcesz sprzedać i tak to wystaw. Mi na pewno po pól roku ktoś się odezwał:) a czasami błyskawicznie
 
Ja u siebie pomyślałem o "wszystkim" ;)

Telewizor powieszony na optymalnej wysokości, z możliwością obracania w każdą stronę, obniżania, podwyższania i jeszcze można go oddalać od ściany dosyć solidnie. Kable głośnikowe w ścianach i pod podłogą. Oświetlenie za kolumnami plus ukryta taśma led w suficie, z pilotem radiowym i z możliwością ściemniania płynnego. Głośniki wszystkie rozplanowane idealnie, zgodnie z wytycznymi. Teraz wszystko podłączone, a po zakupie ostatnich sprzętów okazało się, że...

- zapomniałem o podciągnięciu Internetu (w TV nie mam opcji, PS3 idzie po wifi, ale... do Onkyo 616 już trzeba wydać 200 zeta na dongla ;P),
- zapomniałem o pociągnięciu kabla anteny radiowej, więc odbiór mam marny ;P i muszę kombinować z fabrycznym drucikiem ;P,
- zapomniałem o pociągnięciu koncentryka, więc skazany jestem na UPC, bo tylko ich gniazdko mam koło kącika RTV (talerz Nki to już byłby problem z kablem),
- i jeszcze lewy front łapie gdzieś rezonans basikiem i czasem przydudnia (wczorajsza nowa kalibracja troszkę pomogła, ale niestety... akustyka pomieszczenia jest jaka jest - korygować to można, ale wysokie i średnie... na bass nie ma prostej rady),
- i jeszcze muszę kable od surroundów przenieść wyżej, bo teraz są tuż nad podłogą ;P więc kucie i malowanie ;P a ścian nie mam białych ;P więc po roku od malowania boję się, że się trochę kolor będzie różnił ;P

Zatem jeden komentarz: zawsze będzie coś do zmiany :) nigdy nic nie będzie na stałe ;P
 
89856462e5.jpg


P210113_11_28_02.jpg


P210113_11_28_02.jp

Witam oto mój zestaw :

TV PANASONIC TX-P42GT20E,LG BP-420,PANASONIC DMP-BD45,PHILIPS BDP7700,DVD DENON-1740,FERGUSON ARIVA 150DVD,GENIUS SW5.1-6000,POLSTA SAGEMCOM ESI88+320GB
AMPLIFA I PODŁOGÓWEK NIE MAM BO BRAK MIEJSCA







P210113_11_30_03.jpg

P210113_11_29_04.jpg

P210113_11_28_02.jp
 
@ spinacz66
zazwyczaj nie krytykuje bo o gustach się nie dyskutuje, ale Twoje ustawienie kolumn to masakra! Lewy, Prawy i środek tragedia! Pomyśl o ustawieniu TV w inny sposób i fotel nie może Ci głośnika zasłaniać! Dodatkowo głosniki zasłaniają Ci TV :hmm:
 
J
dokładnie,jak kolega wyżej.A tak w ogóle, na co Ci tyle odtwarzaczy? który się najlepiej sprawdza?,bo też musze kupić.
 
Nie wszystkie zdjecia sa widoczne - edytuj. Ustawienie faktycznie niefortunne :)
Lewy glosnik nie gra, bo jak ma grac jak jest zasloniety kanapa?
Na co centralny jak nie ma Ampli? Co napedza kolumny?
Musisz zrobic przemeblowanie, nie ma zmiluj. Albo kino albo misz-masz.
 
philips i panasonic dobrze grają po lg spodziewałem się czegoś lepszego ale się zawiodłem on jest bardziej multimedialny jeśli chodzi o kontenery i dyski wciąga wszytko.Latem przemebluje na drugą stronę ściany bo ta jest krótsza od balkonu.wzamka w niskotonowym.Dla tego kupiłem philipsa z wejściami analogowymi 5.1
 
Ostatnia edycja:
przejrzalem caly temat, aby znalezc odpowiednia szafke, ale takowej nie widzialem, czy ma ktos moze taka szafke pod sprzet RTV (aby sprzet na niej stal), a wewnatrz bylo miejsce na plyty DVD?
 
A pytałes się pod zamówienie? Może cena by nie była sporo wyższa od gotowców? Przejrzyj Allegro lub sklepy meblowe. Trzeba szukać:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry