Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Widze ze przybylo troche realizacji.
Bardzo przyjemnie, ale jak koledzy wyzej napisali az prosi sie o cos wiekszego - ja bym tam wkomponowal projekcje z ekranem ukrytym w zabudowie :)
 
Widziałem dość często przewija się temat podświetlenia z tyłu tv LED RGB. Bardzo fajnie to prezentuje się w waszym wykonaniu. Jestem przed zakupem uchwytu 22mm od ściany, czy wystarczy mi to by później ładnie wyeksponować TV?
 
Mozesz wkleic wieksze zdjecie? Jest tylko miniatura.
Wkleić większe zdjęcie, potrzeba ??
Przecież wystarczy kliknąć na miniaturkę, a otworzy się w "oryginalnym" formacie :)

"Stratoss" - thenx za uznanie...;)
Naszym zdaniem wyjątkowo fajnie udało się wykorzystać do zabudowy fragment pustej ściany pomiędzy wiszącymi szafkami (remont Naszego mieszkania "2012 - zmienił je o 15-lat "do przodu", a zakupy u "blackninja" pozwoliły przeskoczyć w wizualizacji salonu na "wyższą półkę" :p) oczywiście w naszym osobistym odczuciu :bober:

Odnośnie rozmiaru TV 40" i jego wysokości montażu, to na chwilę obecną jest Naszym zdaniem OK.
A biorąc pod uwagę, iż nie oglądamy filmów 3D (przeważnie różne programy z TV) wielkość 40" i zawieszenie na obrotowym uchwycie wydaje się wystarczająca. Siedząc na sofie, do oglądania nie musimy patrzeć w dół lub górę, cały ekran mamy na wysokości oczu, gdy wypożyczamy film telewizor jest obracany o odpowiedni kąt (chociaż przy tak małej odległości 2,5m, nie jest to dla Nas konieczne).

Wszystkiego nie można mieć od razu... możliwe, że kiedyś zainwestujemy w TV max. 46" (dla tej powierzchni) i wersję 3D :lol:
 
Szymon, wlasnie o to chodzi, ze po kliknieciu otwiera mi sie nadal... miniatura. No cóż, nie obejrzę.

Mialem to samo na jednym pc, natomiast na drugim otworzyl sie juz fotosik.pl z cala galeria. Wnioskuje ze blokada wyskakujacych okienek lub cos w ten desen.
BTW. Swoja droga nigdy przepadalem za tym calym "fotosikiem", jest tyle innych dobrych stron na ktore mozemy wrzucac zdjecia.
 
Tak dokladnie. Otworzyłem to na innym kompie i na dole wyskoczył jakis komunikat o blokowaniu okienek, ktory zignorowałem, ale zadziałało. A z fotosikeim to swoją drogą. Ja w ogole nie jestem zwolenikiem wrzucania fotek na jakiekolwiek portale foto. Poprostu wrzucam zalacznik z dysku i nie ma problemu.
 
Tak dokladnie. Otworzyłem to na innym kompie i na dole wyskoczył jakis komunikat o blokowaniu okienek, ktory zignorowałem, ale zadziałało. A z fotosikeim to swoją drogą. Ja w ogole nie jestem zwolenikiem wrzucania fotek na jakiekolwiek portale foto. Poprostu wrzucam zalacznik z dysku i nie ma problemu.

To cieszę się, że u Was link działa, u mnie działa - ale przed otwarciem właściwego dużego zdjęcia, wyskakuje dodatkowe okienko z miniaturką :p
Ja wrzucam na forum linki z fotosika ponieważ, nie działa mi możliwość dodawania zdjęć na tym forum (chyba nie potrafię prze konwertować oryginalnych formatów zdjęć z aparatu, do wymagań z HDforum tj. klikam: "Zarządzaj Załącznikami" tu aby wkleić zdjęcie są wymagania:

jpg.gif
jpg 976.6 KB - -

Wiem jak zmienić rozdzielczość, ale nie wiem jak dopasować dokładnie do wielkości 976,6kb, ponieważ gdy wklejałem zdjęcie "jpg" o wielkości ok 300kb (800x500pixels) - zdjęcie nie zostało dodane do wysyłanego post-a.
Dlatego używam miniaturek na HDforum z fotosika, Wy jakie znacie inne darmowe portale z możliwością umieszczania zdjęć ??
 
W nawiazaniu do postu i rozmowy z "bagiennikiem":
http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/93097-przewody-glosnikowe-2.html
wklejam tutaj skromne zdjecie kabli do kolumn wlasnej roboty jak i caly zestaw okablowania ktory jakies
6msc. wymienilem (foto robione zaraz po kupnie).
Mam nadzieje ze admin sie nie obrazi ze tutaj wklejam, ale tam watek szybko zaginie a byc moze ktos ma w swoim zestawie podobne rozwiazania i sam chetnie ogladne.


kable2.jpg
 
Ostatnia edycja:
Kable na gorze to HDMI, optyczne i coaxialne, natomiast na dole przy kolumnach wlasnej roboty.
Co do kabli HDMI to zebys wiedzial, zal bylo rozpakowywac :)
Mialem juz troche tych kabli ale te wyjatkowo zrobily na mnie wrazenie.
Fox- Cena jest bardzo spoko.
 
Kable w "trumnach" :) czyli HDMI,optyk itp. to jakies 500zl
Mam jeszcze Monstery ale niekompletny zestaw i mialem do wyboru albo dokompletowac reszte, albo kupic caly zestaw nowych, a ze te mi sie bardziej podobaly a jakosc jest taka sama to te zawitaly u mnie.
Co do kabli glosnikowych, to same kable bez "zaprawienia" jakies 600zl z tym ze poprowadzone sa jako TRI-AMPING z uwagi na to ze kolumny obsluguja takie podlaczenie (w przyszlosci to wykorzystam), u mnie natomiast uzywane obecnie jako BI-AMPING wiec trzecia para tylko wpieta. Do tego banany ok. 400zl, "opatuliny" na kable itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry