Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Wróćmy jeszcze na chwilke do mojego pokoju dżentelman'a audiofila :D

Trapi mnie kwestia kata dogięcia kolumn. O ile siedzimy na planie trójkąta równobocznego to ustawiajac kolumny prosto mamy kat 30st ale kiedy ten trojkat staje sie rownoramienny a te ramiona sa znacznie dluzsze od podstawy to katy sie znacznie zmieniaja.

U mnie to wygalda tak, że odleglosc miedzy srodkami kolumn wynosi 180cm ale ja siedze juz 3,8m od nich. Wiec ten trójkat u mnie ma bardzo waska podstawe czyli rozstaw kolumn a dlugie ramiona. Z moich wyliczen wynika, że nawet jesli kolumny stoja prosto do sciany to w miejscu odsluchowym ten kat wynosi ok 12st...

Dobrze to kombinuje czy źle? Wynika z tego, że de facto siedzac tak daleko nie musze kolumn doginac..

Tak na szybko sobie naszkicowałem rysunek i z tego co mówisz praktycznie się zgadza mi wyszło 14 stopni.
Właśnie się zastanawiałem po między czym a czym się mierzy ten kąt....;-)
 
Ostatnia edycja:
Moim zdaniem ten rysunek nie jest w ogóle w skali. 1,80=3,80 Jak tu można mierzyć kąty?
Poza tym producent zaleca by ustawić kolumny prostopadle do ściany, nie skręcać do środka. A odległości między kolumnami a miejscem odsłuchu po trójkącie powinna być równa, czyli w Twoim przypadku powinieneś siedzieć 1,80 od lewej i prawej kolumny. Ewentualnie rozsunąć kolumny na 3,80.
 
W takim razie mało kto z nas ma takie ustawienie jakie preferuje producent ;-)
Ja mam podobnie jak Whiplash czyli rozstawienie 1,8m a odsłuch z odległości ok. 3,3m.
Czyli ogólnie powinienem siedzieć 1,5m bliżej :)
Co do szerokości sceny i wpływu na jakość dźwięku to zwróciłem już nie raz na to uwagę i faktycznie jak jest szerzej jest lepiej.
Niestety nie każdy na do tego warunki, żeby rozstawić fronty na 3m czy więcej :-(
 
Dokładnie, najlepiej siedzieć w trójkącie równobocznym tylko nie zawsze jest to możliwe..;-)
U mnie mam kolumny rozstawione na 3,2m, natomiast do miejsca odsłuchu mam 3,5-3,8m w zależności, gdzie siedzę na sofie..;-)
 
Trzeba by mieć pokoj tylko do sluchania. Wtedy mozna sobie rozstawic kolumny wg. zasad a nie kiedy w pokoju sie spi, je obiad oglada telewizje i mieszka ;)

Wywalilem kwiatka, lampa poszla na jego miejsce. Kolumny odstawilem od szafki na ok 20cm czyli doszlo 8cm luzu a calego rozstawu jest ok 2 metrów. Lekko je skrecilem bo moim zdaniem gra to lepiej. Dali sugeruje ustawienie proste ale dla Ikonów bo one maja wstęge.
 
Trzeba by mieć pokoj tylko do sluchania. Wtedy mozna sobie rozstawic kolumny wg. zasad a nie kiedy w pokoju sie spi, je obiad oglada telewizje i mieszka ;)

Wywalilem kwiatka, lampa poszla na jego miejsce. Kolumny odstawilem od szafki na ok 20cm czyli doszlo 8cm luzu a calego rozstawu jest ok 2 metrów. Lekko je skrecilem bo moim zdaniem gra to lepiej. Dali sugeruje ustawienie proste ale dla Ikonów bo one maja wstęge.
Dokładnie tak. Jak się ma salono-jadalnio-sypialnię to trzeba to wszystko jakoś zagospodarować ;-)
Jednak jak jest możliwość poprzestawiania dla lepszej jakości odsłuchu to warto pokombinować.
Jak wrażenia po przemeblowaniu? Powinno być lepiej jak kolumny wyszły do przodu a i te 20cm na boki mogą dużo dawać.
U mnie musiałbym zlikwidować zabudowany kamieniem róg salonu razem z kominkiem, żeby "zarobić" kilkadziesiąt cm na szerokości ściany :-(
Po drugiej stronie drzwi, więc lipa. Niecałe 2m rozstawu to trochę mało, ale chyba będę musiał z tym żyć ;-)
 
A próbowałeś z ciekawości ustawić je w jednej linii z szafką?
Patrząc na zdjęciu to kawał mebla.
Nie wpływa on czasem na stereofonię?
Wiem, że tak na równi to może nie wyglądać, ale można spróbować ;-)
Ogólnie fajny kącik :eek:k:
 
Hehehe oj tam Armaniq jeszcze nie taki stary. Ale jak wiesz jestem dociekliwy w wielu kwestiach i kombinuje po 100 razy. Pamietasz jak mialem kino, ile nerwow wam naszarpalem ? :D

Probowalem je ustawic w lini z szafka, nie zauwazylem zadnej zmiany poza mniejszym basem, wtedy kolumny stoja juz dość daleko od sciany. Szafka moj projekt i kurde przesadzilem z głębokościa. Wszystkie plyty mi weszly, sprzet tez na luzie ale nie pomyslalem o tym ze kolumny beda staly obok..

Raccoon - Bo nie wygodnie jest jeść obiad trzymajać talerz na parapecie :D
 
Hehehe oj tam Armaniq jeszcze nie taki stary. Ale jak wiesz jestem dociekliwy w wielu kwestiach i kombinuje po 100 razy. Pamietasz jak mialem kino, ile nerwow wam naszarpalem ? :D

Oczywiście, że pamiętam, powiedziałbym nawet, że brakuje mi tych dyskusji ;)
Dlatego też uważam, że to Ty powinieneś tu chłopakom ustawiać, a nie oni Tobie ;)
 
Do góry