Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Dokładnie dlatego ja zawsze piszę, że najlepszym doradcą to jest własne ucho :) a propo Yamachy to ja słuchałem i to sporo modelu bodajże on się nazywał Z7 czy coś takiego to był wysoki model i naprawdę fajnie grał z B&W ..
 
Do Lobos: odnośnie dodatków to już kwestia gustu, jedni lubią jak najmniej inni tylko symbolicznie a reszta uwielbia jak jest naćkane gdzie się tylko da…;-) Pamiętaj tylko abyś Ty się w tym pokoju dobrze czuł, a nie męczył bo jak przegniesz to będzie przytłaczający a nie relaksujący… ;-)
Jasna sprawa :) Jeśli chodzi o mnie to lubię minimalizm, ale uważam też że kilka gustownych dodatków dodaje smaku całości ;-)
Od wczoraj czuję się w moim salonie znacznie lepiej :grin: :cool:
 
Dokładnie dlatego ja zawsze piszę, że najlepszym doradcą to jest własne ucho :) a propo Yamachy to ja słuchałem i to sporo modelu bodajże on się nazywał Z7 czy coś takiego to był wysoki model i naprawdę fajnie grał z B&W ..
Dlatego nie dość, że liczy się firma to jeszcze model danego sprzętu.
Czasem możemy zdyskwalifikować sprzęt po odsłuchu niskiego modelu a już na wyższym zagra znacznie lepiej.
Wiadomo, że im wyższa seria tym lepiej, ale często ogranicza nas budżet i trzeba szukać czegoś po środku i iść na kompromis.
 
Powiem wam tak, każde kolumny mają swoją charakterystykę brzmienia i moim zdaniem trzeba je odsłuchać na sprzęcie na którym będą docelowo grały oraz pod pasować do siebie. Dla mnie na dzień dzisiejszy nr 1 to Dali Zensor 7 nr 2 JBL sudio 290. Ponadto muszę jeszcze te klipsche przesłuchać na swoim wzmacniaczu lub podobnym z serii pma1500/10/20 ponieważ może okazać się że z denonem będą zgrywać się bardzo dobrze bo z yamahą zagrały strasznie sykliwie górą. Dla mnie nie do przyjęcia ale za to dół był ok. Ponadto chciałbym odsłuchać model wyższy tych klipschy tj.rf82
PS. zobaczcie wielu osobom podobają się i są chwalone dali ikon mk2 a mi one w cale nie podeszły-za mało dołu, oraz góra przez wstęgę za mało czysta. Po prostu nie mój charakter brzmienia ale dla innych i dla ich ulubionej muzyki mogą być idealne....
 
Ostatnia edycja:
I tak można bez końca ;), każdy ma inne odczucia i inaczej ocenia dane produkty. Mi osobiście w Ikonach nie brakowało niczego, w połączeniu ze wzmakiem - konkretny bas, odpowiedni środek, miła dla ucha i nie męcząca góra- dobre i neutralne brzmienie, zupełnie inaczej niż w RFach, no ale to moje odczucia i ważne żeby nam pasowało, a nie sugerować się opiniami.
 
lobos, możesz edytować posty, zamiast pisać jeden pod drugim. Z prawej strony na górze masz "edytuj", masz na to 1000 minut :)
Dodatkowo możesz też cytować wiele wypowiedzi klikając MulitQuote ;)
 
Nawiasem, czym różnią się serie Reference, Reference Premiere i Reference II od Klipscha? Co odróżnia od siebie te serie?
 
lobos, możesz edytować posty, zamiast pisać jeden pod drugim. Z prawej strony na górze masz "edytuj", masz na to 1000 minut :)
Dodatkowo możesz też cytować wiele wypowiedzi klikając MulitQuote ;)
Postaram się poprawić ;-)

Nawiasem, czym różnią się serie Reference, Reference Premiere i Reference II od Klipscha? Co odróżnia od siebie te serie?
Różnią się przede wszystkim konstrukcją.
Reference te, które mam ja mają przedni bas-refleks, natomiast pozostałe dwie serie tylni.
Teraz Klipsch wypuścił dwie serie Reference. Moje (określane jako Basic) i Premier.
Te drugie to następca RF-II.
R-28F plasują się najniżej. Różnica jest podobno w wysokich tonach.
Ja osobiście słuchałem R-28F, RF-82 i RF-82II i większej różnicy nie zauważyłem.
Może dlatego, że nie słuchałem ich dłużej.
Charakter brzmienia typowy dla Klipsch ;-)
R-28F poznaję bliżej teraz w warunkach domowych.
Jak dla mnie góra nie jest zbyt ostra. Ten środek może deczko cofnięty, ale grają fajnie.
W wyższej i droższej serii powinno być lepiej. Przetworniki są wykonane w innych materiałów.

P.s. co do obsługi Marantza to nie należy chyba do najbardziej intuicyjnych ;-)
Chodzi mi zwłaszcza o głębsze funkcje menu. Poza tym myślałem, że będzie ich więcej ;-)
 
P.s. co do obsługi Marantza to nie należy chyba do najbardziej intuicyjnych ;-)
Chodzi mi zwłaszcza o głębsze funkcje menu. Poza tym myślałem, że będzie ich więcej ;-)

Dlaczego, obsługa jak każda inna, bo ja rozumiem korzystasz z OSD, a nie z małego okrągłego wyświetlacza ;)
 
Dlaczego, obsługa jak każda inna, bo ja rozumiem korzystasz z OSD, a nie z małego okrągłego wyświetlacza ;)
haha! Na tym małym "oku cyklopa" to faktycznie bym wiele nie poustawiał ;-)
Może i obsługa jak każda inna... nie mam doświadczeń z innymi ;-)
Kwestia przyzwyczajenia. Muszę w weekand postudiować trochę instrukcję i powłazić w zakamarki w ustawieniach ;-)
 
Bipo - zamieść jeszcze zdjęcia z rozwiniętym ekranem w dzień! Jak to się prezentuje w całości?
No i w nocy przy rozwiniętym ekranie.
dzięki i zazdroszczę minimalizmu i smaku.

Wczoraj obejrzałem sobie Uniwersytet Potworny, szary dywan raczej nie wpłynął na obraz, ja różnic nie wyłapałem (wcześniej ciemniejsza podłoga)....

Ostatnie zdjęcie mi się od razu skojarzyło z marantzem - jak to Lobos określił ,,oko cyklopa"


screenshot


gif upload


image hosting over 5mb

Armaning
Bipo, na ten fotel kiedyś się do Ciebie wproszę, trzymaj miejsce Pozazdrościć.

Armaning jakby coś to fotel z koleżanką czeka, myślę że się zmieścicie razem...;-)



photo sharing
 
Ostatnia edycja:
Rewelacyjnie się to prezentuje.

Jak to jest możliwe, że pasy są tak czarne? Czy aparat nie przekłamuje trochę? Jak oglądasz na żywo to pasy też są tak czarne biorąc pod uwagę jasne ściany i sufit? To raczej niemożliwe, fizyki odbijania światła się nie oszuka przecież. A co odbite od ekranu na ściany, na ekran powraca. Jak to jest.
 
Ostatnia edycja:
Może trochę podbity kontrast, może przyciemnione czernie i cienie? Bo oceniając po samych zdjęciach, to Bipo masz chyba najfajniejszy obraz na forum - przez pryzmat jego wielkości - faktycznie rewelacja! :)
 
Wszedłem w linki w sygnaturze Bipo i wiem już skąd takiej (świetnej) jakości obraz w normalnym pokoju użytkowym z jasnymi ścianami.

Przyznam, że nie widziałem jeszcze takiego patentu :) Ciekawe jak obraz wygląda bez tych czarnych kotar.
 
Wszedłem w linki w sygnaturze Bipo i wiem już skąd takiej (świetnej) jakości obraz w normalnym pokoju użytkowym z jasnymi ścianami.

Przyznam, że nie widziałem jeszcze takiego patentu :)

Ciekawe jak obraz wygląda bez tych czarnych kotar.

Dokładnie, fizyki nie oszukasz. W trakcie seansu wszystkie ściany są czarne łącznie z sufitem-osiągam jaskinie nietoperza.. ;-) Długo myślałem nad tym co tu zrobić ponieważ z żoną lubimy jasne salony a kino lubi czernię...;-)
Bez tego na ścianach obraz jest masakrycznie wyblakły a oczerniach to już można zapomnieć, kolory mleczne tak jakbyś oglądał przy zapalonym z tyłu świetle. Białe ściany działają jak lustra odbijają jasne sceny i święcą jak żarówka... Muszę opatentować mój pomysł...;-)
 
Do góry