Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
"BIPO", moi gratulację. Tak jak powiedział "krzysztofradio": elegansko, nowoczesne i ze smakiem. Aha....kwiatki:D. Ja by tam do wazonika dodał by Cannabis Sativa :D.W najgorszym przypadku, Cannabis Ruderalis:D Pozdrawiam.
"LOBOS", co tu dużo gadać! Pozdrawiam i życzę codziennej przyjemności:D Zacny sprzęt. Gratulacje. :popcorn:
 
@Bipo

Wspaniały zestaw, świetnie się prezentuje.
Bardzo mi się podoba szafke pod TV i sposób rozmieszczenie elektroniki.
Pokój wygląda na dobre połączenie pokoju dziennego i salki.

Byłbym wdzięcznie jakbyś mógł napisał ile m3 ma pokój.
 
Bipo, na ten fotel kiedyś się do Ciebie wproszę, trzymaj miejsce ;) Pozazdrościć.

Lobos, nic nie zmieniaj, nie kombinuj. Ew. akustyka, dodatkowe klocki i cała reszta gadżetów audio. Jest superancko ;)
 
Dziękuję Panowie za miłe słowa. Fajnie, że się podoba :grin:

Bardzo ładnie. Może daj amplituner na szafkę? Żeby Ci się nie grzał.
Bezpieczniejszy jest we wnęce :wink:
Jak postawiłem na szafce to Synuś od razu był nim zainteresowany a tak to nie rzuca się mu w oczy :mrgreen:
Wbrew pozorom on ma ok. 10cm u góry luzu tak, że chyba nie powinno być źle.
 
Klipsche są piękne i potężne, robią piorunujące wrażenie :) Gdy sam wybierałem sprzęt dla siebie napaliłem się na RF-62II jak szczerbaty na suchara :) Po odsłuchach bardzo szybko mi przeszło ;) Nie mniej gratuluję zakupu - bardzo fajnie prezentuje się całość :)
Tak z ciekawości Kolego napisz co Cię tak zraziło w brzmieniu Klipsch i jakie plusy mają Dali, które ostatecznie kupiłeś?
 
To po prostu nie moje brzmienie. Przerysowana góra, zbyt głęboki dół przez co średnica gdzieś schowana. Dla mnie zbyt efekciarskie i męczące. To nie są kolumny, których mógłbym słuchać godzinami. Ale to tyczy się także np. JBL. Po prostu nie lubię takiego grania. Wolę brzmienie ułożone, zrównoważone, które wielbiciel brzmienia Klipsch czy JBL nazwie pewnie zwyczajnie nudnym :) Na odsłuchach Klipsche i JBL w pierwszym momencie robiły efekt "wow", gęsia skórka, zjeżony włos ale wystarczyło, że zasiadałem na kanapie na kilkanaście minut i miałem ich serdecznie dość. Ale to przecież nie ich wina a mojego słuchu ;) Wolę detaliczne ale delikatne Dali, z odpowiednią ilością basu (niewykręcającego trzewi) i nie przerysowanymi sopranami. Dla mnie w Dali jest wszystko na swoim miejscu.
Tylko tyle. Jeszcze raz gratuluję świetnego zakupu i czekam na zdjęcia już skompletowanego zestawu :)
 
Ale to przecież nie ich wina a mojego słuchu ;)

I to jeszcze jedno potwierdzenie tego , odsłuchiwać, odsłuchiwać i jeszcze raz odsłuchiwać. Oczywiście sugerować się czyimś doświadczeniem ale na końcu i tak zostaje samodzielny odsłuch. Żeby potem nie było rozczarowania.
 
Panowie (Bipo, Lobos) - super! I tu i tu aż chciałoby się zasiąść i posłuchać/pooglądać. Lobos - świetny opis pierwszych wrażeń odsłuchowych, może się przydać innym wybierającym sprzęt. Osobiście postanowiłem odsłuchać Klipsche przy najbliższej okazji, być może kolumny podbijające skraje pasma to będzie dla mnie to.
 
Kolumny podbijające skraje rewelacyjnie odnajdują się w kinie domowym. I ewentualnie w niektórych gatunkach muzycznych. W muzyce "środka" gorzej :)
 
To po prostu nie moje brzmienie. Przerysowana góra, zbyt głęboki dół przez co średnica gdzieś schowana. Dla mnie zbyt efekciarskie i męczące. To nie są kolumny, których mógłbym słuchać godzinami. Ale to tyczy się także np. JBL. Po prostu nie lubię takiego grania. Wolę brzmienie ułożone, zrównoważone, które wielbiciel brzmienia Klipsch czy JBL nazwie pewnie zwyczajnie nudnym :) Na odsłuchach Klipsche i JBL w pierwszym momencie robiły efekt "wow", gęsia skórka, zjeżony włos ale wystarczyło, że zasiadałem na kanapie na kilkanaście minut i miałem ich serdecznie dość. Ale to przecież nie ich wina a mojego słuchu ;) Wolę detaliczne ale delikatne Dali, z odpowiednią ilością basu (niewykręcającego trzewi) i nie przerysowanymi sopranami. Dla mnie w Dali jest wszystko na swoim miejscu.
Tylko tyle. Jeszcze raz gratuluję świetnego zakupu i czekam na zdjęcia już skompletowanego zestawu :)

Jakbym swoje myśli słyszał :)
Pamiętam miałem takie doświadczenie z głośnikami w aucie. Wszyscy polecili mi firmę Hertz.
Jak je zainstalowałem to nie mogłem wyjść z podziwu jaki maja power i moc. DŹWIĘK POTĘGA!
Niestety po tygodniu tylko radia cicho słuchałem a ich potencjał był wykorzystywany tylko do prezentacji znajomym, którzy byli oczywiście w wielkim zachwycie.
Średnio prezentacja trwała max 30 minut, po tym czasie muzyka była uciążliwa i męcząca :(
 
Bipo - zamieść jeszcze zdjęcia z rozwiniętym ekranem w dzień! Jak to się prezentuje w całości?
No i w nocy przy rozwiniętym ekranie.
dzięki i zazdroszczę minimalizmu i smaku.
 
Do Lobos: odnośnie dodatków to już kwestia gustu, jedni lubią jak najmniej inni tylko symbolicznie a reszta uwielbia jak jest naćkane gdzie się tylko da…;-) Pamiętaj tylko abyś Ty się w tym pokoju dobrze czuł, a nie męczył bo jak przegniesz to będzie przytłaczający a nie relaksujący… ;-)

Do Piechu: odnośnie Klipscha to również to wczoraj zauważyłem ponieważ byłem przez przypadek na saturnie i mieli Klipsch rf62. Po podłączeniu do jakiegoś wzmacniacza yamahy i włączeniu pierwszego utworu strasznie dało mi po uszach wysokimi. Powiem tak z żadnych kolumn takiego syku nie słyszałem. Dół zszedł nisko i tu mi się nawet podobało. Potem podłączone zostały JBL studio 290 to powiem tak: dół szedł niżej, góra była czysta ale już tak nie kuła w uszy jak w klipschach. Potem podłączyliśmy Dali Zensor 7 dla porównania i tak jak wcześniej nie zawiodłem się: kolumna dużo mniejsza a ładnie zeszła do dołu prawie tak jak JBL, góra był czyściutka bez syku i podbarwień, no i pojawił się środek…;-)

Krzysztofradio: cosik mi się zdaję że mamy podobny gust odnośnie aranżacji…;-) nawet koledzy z forum to zauważyli…;-)

Savron: odnośnie kwiatków to już wymysł żony, ja lubię jak stoi tylko sprzęt no ale trzeba iść na kompromis… ;-)

Pociej: pokój ma wymiary 5,5m/4,7m

Armanig: no pewnie że trzymam miejsce, serdecznie zapraszam bo jest naprawdę wygodny…;-) A ja do Ciebie kiedyś bym wpadł, to bym na żywo zobaczył przepiękne figurki…;-)

Sequar: pokój jak wyżej,dywan kupiony w komforcie 280/200cm

Czurul: tak jak kolega Lobos napisał zdjęcia w sygnaturce poniżej, chyba że Cię interesuje jakieś inne ujęcie…
 
Kolejna osoba, której podoba się Dali Zensor ;-)
Przyznam, że ich nigdy nie słyszałem i chyba przy okazji się skuszę ;-)
Wyglądają ładnie. Bipo masz już swojego faworyta ;-)
Co do Klipscha to chyba słabe połączenie z Yamahą.
Z tego co wiem Yamaha gra ostro górą a Klipsch mają ją wyostrzoną stąd mogło tak dać po uszach ;-)
Mnie wysokie nie przeszkadzają. Słuchałem wczoraj kilka godzin muzyki i w żadnym wypadku mnie nie męczyła.
Bas jest super a średnie... tak jak pisałem wcześniej dla mnie naturalne i neutralne.
Ciekawy jestem jak będzie jak trochę pogram i kolumny się wygrzeją.
Trochę eksperymentów z ustawieniami mnie jeszcze czeka ;-)
 
Kolejna osoba, której podoba się Dali Zensor ;-)
Przyznam, że ich nigdy nie słyszałem i chyba przy okazji się skuszę ;-)
Wyglądają ładnie. Bipo masz już swojego faworyta ;-)
Co do Klipscha to chyba słabe połączenie z Yamahą.
Z tego co wiem Yamaha gra ostro górą a Klipsch mają ją wyostrzoną stąd mogło tak dać po uszach ;-)
Mnie wysokie nie przeszkadzają. Słuchałem wczoraj kilka godzin muzyki i w żadnym wypadku mnie nie męczyła.
Bas jest super a średnie... tak jak pisałem wcześniej dla mnie naturalne i neutralne.
Ciekawy jestem jak będzie jak trochę pogram i kolumny się wygrzeją.
Trochę eksperymentów z ustawieniami mnie jeszcze czeka ;-)

Dali warto posluchać... a kolumny w miarę upływu czasu jeszcze lepiej powinny zagrać, wszystko się wygrzeje i troszke powinno się wygładzić :)
A słuchałeś może swoich kolumn z amplitunerem Denona?
Często ludzie też kupują Onkyo do Klipischa - być może się zgrywają ze sobą..
Wczesniejsze Yamachy też mówili że ostro pogrywają a jak dla mnie bylo ok szczególnie z B&W..
 
Dali warto posluchać... a kolumny w miarę upływu czasu jeszcze lepiej powinny zagrać, wszystko się wygrzeje i troszke powinno się wygładzić :)
A słuchałeś może swoich kolumn z amplitunerem Denona?
Często ludzie też kupują Onkyo do Klipischa - być może się zgrywają ze sobą..
Wczesniejsze Yamachy też mówili że ostro pogrywają a jak dla mnie bylo ok szczególnie z B&W..
Przyznam, że z Denonem nie słuchałem. Podobno to ta sama "szkoła" co Marantz i jakoś pominąłem.
Słuchałem na Onkyo, ale niższe serie 5XX i 6XX, natomiast nic wyżej.
Na Onkyo było więcej dołu i wg. mnie ogólnie dźwięk był gorszy. Taki mniej wyrazisty.
Jak posłuchałem Klipscha z Marantzem było lepiej.
Dla mnie dźwięczniej i przyjemniej to zabrzmiało. Basu i tak jest duuużo chociaż mniej jak na Onkyo.
Widzisz masz przykład tej Yamahy... to co ogólnie było na nie Tobie spasowało.
To przykład na to, że każdy ocenia na swoje ucho ;-)
 
Do góry