Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Terroryści :D
A kurze chociaż może ścierać? :D
Chyba wszyscy faceci tak mają z kobietami, moja przestawiała mi satelitkę na komodzie by mieć miejsce na swoje rzeczy i były kłotnie w końcu poszliśmy na kompromis, satelita stoi na swoim miejscu podczas oglądania filmu a potem wraca na bardziej wygodne jej miejsce. Kurzu też nie znoszę
 
U mnie również kobieta nie ma prawa dotykać sprzętu. W sensie jakimiś szmatami i chemią. Wolę osobiście przetrzeć i przedmuchać to i owo :D

Włączyć sobie może jak chce ale na tym jej interakcja z KD/stereo się kończy i powrót do kuchni ;)
 
Tylko wiecie Panowie, każdy kij ma dwa końce...
Od czasu kiedy powiedziałem mojej, że sprzęt i kurz to moja domena, bujam się z nierówną walką w całym domu ;)
 
Klipsch

Panie i Panowie... są już u mnie!!! :D :D :D
MEGA radość!!! :D :D :D

100_8551.jpg
 
Jasne! Mam przy okazji pytanko tak na szybko...
Banany do ampli wchodzą całe do końca a do kolumn nie wchodzą.
Możliwe czy trzeba wciskać na siłę?
Próbowałem dość mocno i nie wejdą. Boją się uszkodzić gniazda.
 
Koledzy salon/pokój dzienny, który pełni też funkcję salki kinowej na dzień dzisiejszy został ukończony pod względem akustyki i rozpraszaczy dźwięku na ścianach i podłodze..;-). Doszło kilka pierdółek ale głównie chodziło mi o gruby dywan typ sheggy...;-) W czasie seansu zmienia się w jaskinię a na co dzień pełni funkcję o których napisałem wcześniej...;-)

jpg images

image share

imgupload
 
Ostatnia edycja:
@Bipo, pięknie się to u Ciebie prezentuje!
U mnie póki co mało dodatków, ale z czasem będę upiększał salon drobiazgami, która są ważne i wpływają na całokształt.
 
Bipo. Kolejne gratulacje dla Ciebie kolego! Bardzo przytulnie :) Zmniejszył się pogłos? napisz jakie różnice zauważyłeś??

lobos. Wygląda to bardzo ładnie. Powodzenia w dalszych modernizacjach.
 
Ostatnia edycja:
Weszcie są! Po wielu miesiącach wyczekiwań w końcu wybrzmiały pierwsze dźwięki :)
Podziękowania dla blackninja i całego LOCO za obsługę i przede wszystkim świetne ceny ;-)
Na wstępie napiszę, że są to moje pierwsze odczucia po podłączeniu i skalibrowaniu sprzętu w warunkach domowych.
Ogólnie jest BARDZO POZYTYWNIE! ;-) Pierwsze wrażenie po ustawieniu ich w salonie to to, że kolumny są na prawdę WIELKIE i POTĘŻNE :)
Marantz to faktycznie bardzo muzykalny sprzęt i da się to od razu odczuć.
Klipsch to dynamika i potęga brzmienia. Te słowa idealnie do nich pasują.
Słuchając od razu czuć niski bas nawet przy cichym słuchaniu.
Jak dla mnie bomba, ponieważ kilka razy jak słuchałem mniej basowych kolumn jak np. KEF miałem odczucie, że basu nie ma w ogóle ;-)
Wyróżnia się również góra, która absolutnie nie atakuje, ale jest wyraźnie zarysowana.
Wokal natomiast jest taki naturalny. Bez ubarwień czy specjalnych efektów.
Nie wiem do końca czy dobrze ubieram to w słowa, ale ogólnie dźwięk jest taki jak lubię… potężny i nasycony.
Muzyka house ma uderzenie! Calvin Harris czy David Guetta dają czadu! ;-)
Spokojny Grzegorz Hyży z repertuaru Żony również brzmi przyjemnie.
Od razu czuć różnice w jakości utworów. Oryginalne CD brzmią znacznie lepiej.
Natomiast mp3 nawet w jakości FLAC nie są już tak czyste. Tzn. jeśli są jakieś "zanieczyszczenia" w stylu szumów, szmerów to je słychać.
Nie da się tego oszukać. Muzyka rockowa np. Guns'N'Roses brzmi świetnie! Gitara, perkusja… miodzio! ;-)
Typowo basowe kawałki, które przygotowałem na testy jak Snoop Dogg "Drop It Like It's Hot" czy Beyonce "Upgrade U" MIAŻDŻĄ! :)
Natomiast chyba największe wrażenie zrobiły na mnie kobiece wokale.
Aż nie chcę myśleć jak zabrzmiały by na kolumnach za 15-20tys. typu Focal czy innym tej klasy sprzęcie ;-)
Patrycja Markowska i jej chrypliwy głos z akompaniamentem gitary brzmią BOSKO! Deszcz na początki "Forfifi"…ciary! :)
Whitney Houston swoim potężnym i jednym z najpiękniejszych głosów jakie słyszałem potrafi urzec.
Aż gęsia skóra na rękach się pojawia ;-)
Nie wiem jak Wy, ale ja mam tak, że jak słucham jakiegoś kawałka i zwróci moją uwagę, później wsłucham się i dam głośniej to jak przechodzi mnie dreszczyk to znaczy, że to jest TO! ;-)
Ogólnie BARDZO POZYTYWNE pierwsze wrażenia.
Muszę się jeszcze pobawić z ustawieniami. Nie miałem też możliwości posłuchać na prawdę głośno (Mały Szkrab spał).
Myślę, że w swojej klasie cenowej brzmienie jest jak dla mnie OK.
Marantz gra dość spokojnie i muzykalnie w połączeniu z "wybuchowymi' Klipschami daje to fajny efekt.
rafa@rafa dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i podpowiedzi na PW, oraz nakierowanie na Marantza z Klipsch ;-)
To tyle jak na początek.

P.s. uprzedzę pytania… tyłów jeszcze nie mam. Pojawią się u mnie w najbliższym czasie ;-)
Kupiłem póki co fronty i centrala. Oczywiście sub do kompletu również będzie :)
Wtedy będę mógł się cieszyć pełnym 5.1 i wrażeniami z oglądania filmów.

Pozdrawiam i dzięki wszystkim życzliwym i cierpliwym za pomoc i podpowiedzi ;-)
Muzyka to świetna pasja! Bez niej życie byłoby strasznie smutne :)
 
Klipsche są piękne i potężne, robią piorunujące wrażenie :) Gdy sam wybierałem sprzęt dla siebie napaliłem się na RF-62II jak szczerbaty na suchara :) Po odsłuchach bardzo szybko mi przeszło ;) Nie mniej gratuluję zakupu - bardzo fajnie prezentuje się całość :)
 
Lobos gratuluję nowych kolumienek wyglądają zacnie... ;-) Ja zamiast sprzętu dokończyłem salon.... ;-) ale kiedyś nastąpi ta chwila...;-) Najważniejsze że trafiłeś w swoje klimaty odnośnie kolumn. Ja również kiedyś muszę przesłuchać Klipscha...;-)
Odnośnie akustyki po położeniu grubego dywanu to jest b.duża różnica na plus, z uwagi na gruby dywan 3/2m o grubości 6cm zmniejszył się pogłos i to dużo. Wcześniej dźwięki wysokotonowe dawały ewidentnie o sobie znać teraz jest tak jakby wycięto te najwyższe co denerwują uszy...;-) Odnośnie basu nie ma tego ciągnięcia się, lekko zmniejszyło się dudnięcie. Bardziej znacząca poprawa jest w górnych rejestrach niż w dolnych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry