Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Dzięki.
Dla 50" taka wysokość będzie za duża :-(
Myślę że maksymalna wysokość to 60-65 cm. (ok. 10 cm nad najwyższym sprzętem postawionym na rtv).
Jak wyjdzie w rzeczywistości pochwalę się fotką. ;)
U mnie w 55" dolna krawędź jest 95 cm na podłogą, TV oglądam z odległości ok. 3,5 m. Dla mnie jest idealnie
 
Wszystko zależy od wielkości tv, zasada jest prosta - im większa przekątna, tym niżej tv.
Chyba, że ktoś chce górną krawędź tv mieć zaraz pod sufitem.
Dochodzi do tego rodzaj sofy/łóżka, a szczególnie oparcie głowy.

Tak na dobrą sprawę, zasada jest taka, że nie ma żadnej zasady ;)
Ja się męczę jak mam patrzeć wyżej.
Oczy naturalnie opadają w dół, a podnosząc je do góry trzeba się namęczyć, szczególnie jak dziabniemy coś na wieczór ;)
Sporo kiedyś pisaliśmy nt. wysokości tv, wystarczy poszukać, ale to mocno indywidualna sprawa.
 
Zasada jest prosta, ma być jak najwięcej pkt-ów stycznych z autem. Samochód czujemy tyłkiem ;).....ale to temat na inny wątek
 
Przed powieszeniem tv, najlepiej wyciąć z kartonu przekątną telewizora i zrobić przymiarki.
Kiedyś Sony rozdawało takie dwustronne plakaty z fotką tv.
Ew. można na ścianie nalepić taśme (po obrysie).
 
Dokładnie-tylko jeden ma koraliki a inny kocyk pod dupa a caly czas zależy to wszystko od użytkownika nie zasad'lub trendów :) Pozdro
 
Dokładnie tak jak pisze armanig...im większa przekątna tym niżej TV. Ja mam 60" i dolna krawędź jest na wysokości 80cm a i tak na początku wydawało mi się za wysoko ;-)
 
Ma być przede wszystkim wygodnie, zwróćcie jeszcze uwagę, że fotele, sofy mają siedziska na różnych wysokościach, więc są to jedynie pewne wytyczne, które powinny być indywidualnie modyfikowane ;)
 
ikar1975 jest fajnie. Oświetlenie przy telewizorze możesz ściemniać? Nie myślałeś o uchwytach do głośników surround, żeby je ustawić inaczej, czy inne powieszenie jest nieakceptowalne?
 
Wiem ze bije te światło ale na zywo nie jest tak źle, można sciemiac to zestaw z pilotem kilka kolorow , a tyły docelowo bxfx wiec problem się sam rozwiąże:) .Pozdro
 
1ywnx5.jpg
[/QUOTE]
Widzę tu chyba Philipsa z Ambilight dwustronnym. Jaki to model? Jak długo już służy?
 
Odnośnie wysokości tv:
Z doświadczenia i informacji od okulisty wiem, że w salonie górna linia tv powinna być na wysokości oczu (tak aby odciążyć oczy)
Z kolei w sypialni nie ma ograniczeń, może być na suficie :)
 
Do góry