Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Ba, nie jeździć autem, nie słuchać głośno itp. :mrgreen:
Z autopsji - jednak jak TV miałem wyżej , bolał mnie kark i męczyły moje stare ślepuńki. :D;)
 
Dlatego piszę- najwygodniejsza czyli mniej więcej tak, aby środek ekranu był na wysokości wzroku z miejsca gdzie oglądamy i aby się nie męczyć no i żeby starusieńki kark nie bolał :D
 
Dlatego piszę- najwygodniejsza czyli mniej więcej tak, aby środek ekranu był na wysokości wzroku z miejsca gdzie oglądamy i aby się nie męczyć no i żeby starusieńki kark nie bolał :D
Tak mam aktualnie i jest OK. Szafka rtv ma wysokość ok 40cm. Tv 50" stoi na niej.
Problem w tym że tv nie stoi symetrycznie na rtv. Obok stoi sprzęt hifi.
Chcę go powiesić na ścianie a sprzęt ustawić na rtv pod tv, ale czy takie rozwiązanie będzie dobre?
 
Jeśli nie będziesz odczuwać dyskomfortu przy oglądaniu, to tak, będzie dobrze. Są pewne wytyczne, ale literalne stosowanie się do nich, a później męczenie się przy oglądaniu jest bez sensu ;)
 
Chodzi mi głownie o odbicie światła ekranu tv od rzeczy które będą przed nim.
Zmierz do jakiej wysokości będą rzeczy na komodzie/szafce RTV i powieś powyżej z zachowaniem przestrzeni, tak żeby nic nie stało przy ekranie.

Henry1979 jakieś sugestie co do mojego ustawienia. Jest może coś do poprawy?

Ja nie jestem jakimś fachowcem, masz bardzo fajny zestawik, no i kolumny I-sza klasa, jedynie pokusiłbym się o powieszenie TV ;)
A ten wazon cię nie rozprasza? Ja nie lubię jak coś stoi tak blisko TV, ale rozumiem, że to robota prywatnej dekoratorki wnętrz ;)

Pozwolę sobie też odpisać. Zrób osobne miejsce na piloty, bo jak wpadniemy do Ciebie z wizytą, nie będzie gdzie wódki i zagrychy postawić. :mrgreen::D;)
Otóż to, a Edziu z watahą jak wpadnie to nawet Odyn go nie powstrzyma
 
Pozwolę sobie też odpisać. Zrób osobne miejsce na piloty, bo jak wpadniemy do Ciebie z wizytą, nie będzie gdzie wódki i zagrychy postawić. :mrgreen::grin::wink:

Edziu zaproszenie masz już od dawna :) Jak tylko będziesz wyruszał na wakacjach do NO, będziesz przejeżdżał przez Oslo to pisz na priva i działamy :D Piloty wylądują w inne miejsce tak, że miejsca będzie wystarczająco :p

Ja nie jestem jakimś fachowcem, masz bardzo fajny zestawik, no i kolumny I-sza klasa, jedynie pokusiłbym się o powieszenie TV :wink:
A ten wazon cię nie rozprasza? Ja nie lubię jak coś stoi tak blisko TV, ale rozumiem, że to robota prywatnej dekoratorki wnętrz :wink:

TV też chciałbym powiesić, ale boję się o tą ścianę bo wiem ile miałem problemów żeby zawiesić na niej półkę. Dekoratorka też ma swój udział, dopóki nie zagląda w kieszeń na co i ile wydaję to ja nie czepiam się o kwiatki. Ten wazonik został kupiony w kwiaciarni w szpitalu jak wychodziliśmy z małą ze szpitala po tygodniu intensywnych badań co małej dolega, ale to inny temat i inna historia...
 
Ostatnia edycja:
Kiedyś się mówiło, że środek ekranu powinien być o jakieś 3 stopnie poniżej prostopadłej lini wzroku z poprowadzonej z pozycji z jakiej najczęciej się ogląda - siedzi ;)
 
Ostatnia edycja:
Kiedyś się mówiło, że środek ekranu powinien być o jakieś 3 stopnie poniżej prostopadłej lini wzroku z poprowadzonej z pozycji z jakiej najczęciej się ogląda - siedzi ;)
A ja stosuję dokładnie odwrotną zasadę. Okulista sobie, ale zapomniał o tym jak zbudowany jest kręgosłup, a szczególnie odcinek szyjny i połączenie czaszki. Pisałem o tym wielokrotnie.
Finalnie jednak niech sobie każdy wiesza jak chce, byleby go potem kręgi nie bolały :)


Zasada jest prosta:
1) siadamy wygodnie w swojej kanapie, każda ma nieco inne oparcie, jego kąt i wygodę siedzenia
2) zamykamy oczy i ruszając głową staramy się znaleźć optymalne położenie, a raczej kąt. Trzeba to zrobić dość dokładnie.
3) otwieramy oczy i tam gdzie złapaliśmy pierwszy punkt na ścianie powinien być środek ekranu.
Powtarzamy to kilkakrotnie by osiągnąć lepszą powtarzalność wyników :D
 
A ja stosuję dokładnie odwrotną zasadę. Okulista sobie, ale zapomniał o tym jak zbudowany jest kręgosłup, a szczególnie odcinek szyjny i połączenie czaszki. Pisałem o tym wielokrotnie.
Finalnie jednak niech sobie każdy wiesza jak chce, byleby go potem kręgi nie bolały :)


Zasada jest prosta:
1) siadamy wygodnie w swojej kanapie, każda ma nieco inne oparcie, jego kąt i wygodę siedzenia
2) zamykamy oczy i ruszając głową staramy się znaleźć optymalne położenie, a raczej kąt. Trzeba to zrobić dość dokładnie.
3) otwieramy oczy i tam gdzie złapaliśmy pierwszy punkt na ścianie powinien być środek ekranu.
Powtarzamy to kilkakrotnie by osiągnąć lepszą powtarzalność wyników :D

Zapomniałeś dopisać najważniejszy punkt- Nie robimy tego nazajutrz po imprezie, tudzież w trakcie :D
 
Telewizor zawsze wieszam ok 1 m jak juz wczesniej pisalem nie skończone,uchwyt do centrala juz jedzie aco do frontów miejsca nie jest az tak malo patrząc na zestawy innych,docelowo jeszcze wymiana center na BX i tył bxfx:) .Pozdro

Dziecko próbuje centrala zrzucić jak stoi wyżej więc czekam na uchwyt😛 Ale dzięki za rady😂Pozdro
 
Do góry