Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
I
SopranoPL stoliki fajne a jakby szuflady zdemontował to i porządny amplituner wejdzie ,
podświetlenie TV takie muszę zrobić w gościnnym ale na niebiesko .
 
SopranoPL stoliki fajne a jakby szuflady zdemontował to i porządny amplituner wejdzie ,
podświetlenie TV takie muszę zrobić w gościnnym ale na niebiesko .
W sumie nie pomyślałem o tym, ale żona by mnie zabiła, więc chyba coś skromniejszego tam wrzucę. Do światełek jest dołączony pilot i mogę wybierać różne kolory, biały, żółty, niebieski, czerwony, rożne odcienie, ściemnianie, rozjaśnianie itd.

Super mi się podoba ta ściana na której masz powieszone TV. We wrześniu po ślubie na nowym mieszkaniu też tak zrobię.
Dzięki, jak by co jest to kamień dekoracyjny firmy Stona Master, dostępny w rożnych marketach budowlanych.
 
To i ja dorzucę swoje "pięć groszy" :)
Zestaw jak w podpisie, jednak bez Concept 1 (na surround'ach), które wróciły do pudła i czekają na standy.
20120204_095420.jpg


20120211_165916.jpg


20120204_095819.jpg


20120204_100000.jpg
 
Radoslav, twoje onkyo 608 nie ugotuje się w tej szafce ? Posiadam taki sam ampli ale nie odważyłbym się wcisnąć tak na styk, u mnie potrafi się nieźle zgrzać przy mocniejszym odsłuchu. Jeżeli póki co działa to np. kondensatory szybko powysychają.
 
Radoslav, twoje onkyo 608 nie ugotuje się w tej szafce ? Posiadam taki sam ampli ale nie odważyłbym się wcisnąć tak na styk, u mnie potrafi się nieźle zgrzać przy mocniejszym odsłuchu. Jeżeli póki co działa to np. kondensatory szybko powysychają.

Raczej rzadko pracuje na bardzo wysokich obrotach ;) A sprawdzałem przy działaniu na ok. 50-60% możliwości przez ponad godzinę i sam byłem zdziwiony jak jest mało gorący piecyk. Do tego z tyłu w szafce nie ma pleców więc ma dodatkowo czym oddychać :) Jednak nie jest to też docelowe miejsce i zabudowa więc jeszcze w tym roku dostanie miejsce bardziej wentylowane.
 
Grzanie się ampli zależy też od podłączenia do głośników. Mnie też się trochę grzał a jak podłączyłem w bi-amp jest tylko lekko ciepły.
 
Radoslav, fajny sprzęcik ale tak jak koledzy mówią ampli chyba dość niefortunnie stoi i na pewno się tam grzeje. Prawy front też ściśnięty, ale wiadomo że nie zawsze można ustawić tak jakby się chciało.

krzysiek1980, jakie wrażenia po podłączeniu w bi-amp?
 
Radoslav, fajny sprzęcik ale tak jak koledzy mówią ampli chyba dość niefortunnie stoi i na pewno się tam grzeje. Prawy front też ściśnięty, ale wiadomo że nie zawsze można ustawić tak jakby się chciało.

krzysiek1980, jakie wrażenia po podłączeniu w bi-amp?

Wiesz co, może minimalnie poprawiła się średnica i góra, poprawy basu nie zauważyłem. No i mniej się grzeje ampli, ale za to trzeba teraz więcej podgłaszać.
 
Radoslav, fajny sprzęcik ale tak jak koledzy mówią ampli chyba dość niefortunnie stoi i na pewno się tam grzeje. Prawy front też ściśnięty, ale wiadomo że nie zawsze można ustawić tak jakby się chciało.

Podziękował za dobre słowo :)
Jest dokładnie jak piszesz tzn. nie bardzo jest możliwość innego ustawienia. Prawa kolumna jest istotnie nieco wciśnięta, ale na tej samej szerokości co lewa, którą nie bardzo można wysunąć do przodu, bo by stała nie mal w samym wejściu...co przy dziecku stwarza zagrożenie ;)
 
Witam.
Ja też pokaże swój kącik. Sprzęt to Panasonic TX-L42D25E, HK AVR260, HK BDP-10, nBOX. No i zestaw Monitor Audio BX6, BX1 i BXC, całość czeka na subwoofer. BX1 są jeszcze nie podłączone (jak widać na ostatnim zdjęciu). Powiesiłem je tylko nad głowami, nie mam pojęcia jak będą grały. Wiszą w tym momencie około 60cm powyżej uszu słuchaczy.
Jeżeli macie jakieś uwagi chętnie posłucham.
Pozdrawiam.
 

Attachments

  • P2210013.JPG
    P2210013.JPG
    770,2 KB · Wyś: 161
  • P2210012.JPG
    P2210012.JPG
    788,8 KB · Wyś: 133
  • P2210019.JPG
    P2210019.JPG
    820,3 KB · Wyś: 202
  • P2210015.JPG
    P2210015.JPG
    809,4 KB · Wyś: 123
  • P2210014.JPG
    P2210014.JPG
    802,5 KB · Wyś: 129
Fajny kącik. Jak grają te Monitor Audio dla Ciebie? Napisz jakie uchwyty zastosowałeś na surroundy bo ja właśnie poszukuję.
 
Dzięki krazy77.
Z kolumn w stereo jestem zadowolony, nawet bardzo. Mimo tego, że podłączone do amplitunera grają bardzo przyjemnie dla ucha, z delikatnym, ciepłym basem. W kinie zaś wyraźnie brak frontom niskich tonów, co ciekawsze o ile przy włączonej wirtualizacji dźwięku przestrzennego na dwóch kolumnach jest w miarę, to przy włączonym dolby pro logic już jest gorzej, wyraźnie słychać braki..., brak po prostu tzw. "łupnięcia". Dlatego jak pisałem sub jest w planach. Może przy okazji zapytam, czy możecie coś polecić?
Co do uchwytów to są to BT-77 firmy B-tech. Mogę je z czystym sumieniem polecić. Pewne, stabilne mocowanie do ściany z korektą ułożenia w pionie, co przydaje się niewprawnym majsterkowiczom. Dodatkowo mają duży zakres regulacji położenia kolumny, co u mnie miało szczególne znaczenie (jedna mocowana na płaszczyźnie tylnej "kącika", druga na bocznej). W serwisie na A kupiłem je za 190 zł z przesyłką.
 
Czy aby kiedys nie prosiles o porade w sprawie ustawienia kolumn? Fotki pierwszy raz, ale schemat jakby znajomy :) cos mi swita w sprawie kominka i tyłow :) Fajnie. tylko czemu tyly powiesiles nie rowno, jeden blizej drugi dalej wzgledem frontow? Niby nie duzo i pewnie do wysterowania w amplitunerze. Trzebabylo obraz uciąć albo przesunąć na okno :) Zartuje :)
 
Kino w domu

Witam,

Jak dla mnie najważniejsze meble w domu:)

Sprzet:
Harman Kardon + V10 + kablówka + internet

Oglada sie i slucha rewelacyjnie.

Pozdrawiam
 

Attachments

  • sprzęt.jpg
    sprzęt.jpg
    667,2 KB · Wyś: 217
  • IMG_5033.JPG
    IMG_5033.JPG
    143,6 KB · Wyś: 149
Do góry