Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
mój zestaw

TV SAMSUNG 32 nie długo do wymiany d6750
PIONEER DVD DV-610
BLU-RAY LG BD 550
HARMAN KARDON AVR 255
JAMO SUR S 60
CENTRAL WHARFEDALE DIAMOND 8
FRONT HECO VICTA 700
SUB YAMAHA SW 012 jest bo jest wkrótce zmian na jamo
DYSK WD 1TB
PRZEWODY PROFIGOLD , KLOTZ


30370e7c34695818med.jpg
[/URL]
[/IMG]
6fbc047cf49a8b1dmed.jpg
[/URL]
[/IMG]
632fbd41f9e3b0abmed.jpg
[/URL]
[/IMG]
7de16f891623e335med.jpg
[/URL]
[/IMG]
b4f5a874247df955med.jpg
[/URL]
[/IMG]
6e19f3cf9e238bd7med.jpg
[/URL]
[/IMG]
8c80ecab6c37714emed.jpg
[/URL]
[/IMG]
Prosze o opinie przyjme kazdą , dodam ze gorna krawedz wszystkich głosnikow jest na identycznej wysokosci :bober:troszke mi zajeło kupno tego wszystkiego dlatego taka kolorystyka w firmach ;-) no a teraz jest juz z nami od 3 mies Mały Alan :D i ciezko bedzie o zmiany na lepsze .
Pozdr. :p
 
Ostatnia edycja:
Widzę ze moj zestawik jest tak beznadziejny , ze szkoda kilku zdan napisac:p no cóż damy rade no isub wymieniony na jamo 210 łupie lepiej niz yamaha:popcorn: .Pozdr:D
 
Mój zestaw po rozbudowie do 7.1 i dodatkowym zasileniem frontów wzmakiem HK990.
Warto było.
 
Ostatnia edycja:
Ikar1975.
W zasadzie żadnych uchybień. Ładnie, estetycznie na miarę warunków lokalowych. Szkoda tylko że kolumny przednie są takie upchane. Lepiej gdyby trochę wyszły z tych kątów i miały trochę powietrza w bok i tył. Ale rozumiem że to jest trudne do wykonania.
 
HQ Super zestaw estetyka i jeszcze raz estetyka , ja własnie lubie prosto i dokładnie ale czasem trudno to wykonac . Co to za ekrany za frontami ? i jaki metraż tego salonu ? 5 za pomysł;) . Pozdr
 
Ładnie, minimalistycznie urządzony salon HQ150, w pierwszym wrażeniu myślałem że to specjalne pomieszczenie pod kino, a może tak właśnie jest? No i fajny sprzęcik :)
Jedyne co mnie zastanawia to jaka jest odległość foteli od TV? Telewizor na zdjęciach wydaje się mały z tej odległości i dopiero z podpisu zorientowałem się że to 55". A może te fronty go tak zdominowały ;)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
I
qqrydza mocny bas masz w nadmiarze z tego co widać na zdjęciach :D
też lubiłem te kolumny za bas ale wysokie tony nazbyt mają ostre (mało spójne z resztą pasma) ,
przy takim pomieszczeniu to bas aż dudni < zgadnę ;)
 
Lubię bas. Zawsze można tak ustawić, że będzie dudnić czy coś w tym rodzaju. Ja nadmiaru nie odczuwam. A co masz na myśli pisząc: "przy takim pomieszczeniu", pokój raczej mały nie jest.
 
I
Stolik z TV pokażę z sypialni ;)
dsc5783.jpg

po prawej druga kolumna + sub ...
naprzeciw okna kanapa ustawiona pod kolumny więc odsłuch idealny a oglądanie TV trochę nietypowe ,
cóż tak musiałem to ustawić bo meblościanka z prawej strony a z lewej drzwi ,
kolumny w kwadracie z tym że tylne pół metra bliżej okna niż kanapa ,
całego pomieszczenia nie fotografuję bo mało ciekawe ale będzie remont to pokażę .

Edit:
qqrydza gołe ściany nie służą akustyce i bas zamiast być soczysty staje się dudniący (fale stojące) ,
wysokie tony też nadmiernie są podbijane i rozpraszane co nie służy poprawnemu odtwarzania kina domowego/stereo .
 
Ostatnia edycja:
Długowieczna tymczasówka...

RX-V567 - jest ok,
WD TV Live Hub - jest ok,
telewizor Sharp 32DH65E - kupiony 3,5 roku temu, zmieniam od dwóch lat... ciągle szkoda forsy, na coś co i tak za rok będzie "stare"... ale większy pożądany,
pierdziawki Eltax Universe - do zmiany wkrótce:) miało być teraz na święta, ale rower MTB 29" w wyprzedazy rocznika 2011 wygrał:) Głośniki wiosną... albo Tonsil Maestro II 180, albo HKTS 30 od blackninjy:)
 

Attachments

  • kino.jpg
    kino.jpg
    259,3 KB · Wyś: 142
nic sie nie grzeje:) u góry jest dokładnie 5cm miejsca i starcza mu:) Yamaha nie grzeje sie za mocno, znajomy ma 671 z jamo 506 na prawie 30m2 i naprawdę musi ostro zapodać na min 30 minut zeby było zauważalnie cieplej niż akceptowalne...

p.s. a w przypadku eltaxów i tak nie ma co szaleć bo ani basów mocnych sie nie wykrzesa (mam sub tonsil activ 200... ale on słaby i tak) no i 3 miesięczne dziecko też ma wrażliwy słuch:)
 
I
Też jestem za tym że wzmacniacz z Yamahy na 1 biegu bo te kolumny to żadne wyzwanie dla niego ,
mój Pioneer trochę podgrzewa Blu Ray ale stopki 1cm trochę go ostudziły ...
nie mam gdzie DVD upchnąć bo na starym Stereo Pioneer się nie mieści (za szerokie) ,
moje kolumny też jakieś mało wymagające bo Pioneer letni nawet po 3 godz grania na 50% .
 
HQ Super zestaw estetyka i jeszcze raz estetyka , ja własnie lubie prosto i dokładnie ale czasem trudno to wykonac . Co to za ekrany za frontami ? i jaki metraż tego salonu ? 5 za pomysł;) . Pozdr
Bardzo miłe słowa, dziękuję.
Te ekrany są za wszystkimi głośnikami. Od razu, proszę ich nie traktować jako profesjonalnych urządzeń akustycznych. Po przejściu z systemu 5.1 na 7.1, zmieniło mi sie umiejscowienie tylnych głośników. No miejsce wyprowadzenia kabli wzięło w łeb. Więc podstawową ich funkcją było zasłonięcie kabli. No a skoro tak to przy okazji chciałem coś powiesić na gołych ścianach. Żeby jak już i tak muszę, to trochę zmniejszyć odbicia. Panele są wykonane z korka o bardzo porowatej strukturze na konstrukcji drewnianej, odsuwającej je od ściany. Żeby było jakoś symetrycznie, to wylądowały też za frontami. I wiecie jest lepiej. To nie salon, tylko pokój li tylko pod kino domowe. Stereo mam gdzie indziej więc było mi łatwiej.
 
Ostatnia edycja:
Ładnie, minimalistycznie urządzony salon HQ150, w pierwszym wrażeniu myślałem że to specjalne pomieszczenie pod kino, a może tak właśnie jest? No i fajny sprzęcik :)
Jedyne co mnie zastanawia to jaka jest odległość foteli od TV? Telewizor na zdjęciach wydaje się mały z tej odległości i dopiero z podpisu zorientowałem się że to 55". A może te fronty go tak zdominowały ;)

pozdrawiam
Pierwsze wrażenie miałeś prawidłowe. To pokój pod kino domowe. Tylko. Fotele są wędrujące. W czasie seansu najczęściej oglądam z 4-4.5m. TV to faktycznie tylko 55''. No a fronty do maluchów nie należą.
 
Witam, co prawda przeglądają zdjęcia innych jestem nadal nowicjuszem, jeżeli chodzi o sprzęt, ale po 3 latach pewne zmiany u mnie zaszły :)

2009 rok:
IMG4.JPG


W tym roku zamieszkałem już w nowym mieszkanku, które powoli urządzam, i póki co wszystko prezentuje się jak poniżej:

IMG_1271.JPG

IMG_1272.JPG

IMG_1273.JPG

IMG_1274.JPG


Jeżeli chodzi o sprzęt to nadal wiekowa Toshiba C3500 37 cali, dekoder Zyxell HD, PS3 no i DVD Pioneer DV-420. Planuję dokupić kino 2.1 oraz zainwestować w Sony EX500 46 cali.

Oświetlenie z taśmy RGB Led 150 (5m) sterowane z pilota dostępne na allegro za ok. 150 zł, kabelki pochowane w ścianie (rura PCV o prostokątnym przekroju wkłuta w ścianę). Stoliki z Ikei (dla osób, które chciałyby kiedyś wykorzystać wspomniane stoliki, jedna uwaga, wnęka ma tylko 11 cm, więc coś większego pewnie nie wejdzie). Kinkietów jeszcze brak.

Wiem, wiem kolory zbyt "cukierkowe", ale żona je dobierała, więc nie miałem już siły walczyć :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry