Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Witam Wszystkich, po kolejnych zmianach pokój wygląda teraz tak:

Sub na swoim miejscu (fotka z listopada).

3b3f632ca2ce402f49f41afef1a1beae_1.jpg


Wczoraj zamontowałem listwy podłogowe, wymiana drzwi.

2af0355d75876c3eb01d4bfc3247d0e3_1.jpg


Tył.
66bb3eeeaca249de17b04ead6a604f0a_1.jpg


W następnym etapie chciałbym zadbać o lepszą adaptację akustyczną pomieszczenia.
 
Bardzo zadowolony, teraz dopiero wiem, co to kino domowe. Pisałem wcześniej w innym wątku, że powinno się zabronić sprzedaży zestawów kina domowego 5.0 tj. bez subwoofera. ;)

dommino6 - Zdjęcia całego zestawu pokazywałem w poście strona #2242 na stronie 321 (link poniżej)
http://www.hdtv.com.pl/forum/966446-post2242.html

nowe obiecuje pstryknąć, ale w tej chwili mam znowu porozwalane przewody. Okazało się, co było dość dziwne, że markowy przewód 10m do subwoofera generował zniekształcenia. Jeszcze bardziej dziwne było to, że sprawdzałem kilka przewodów tej samej firmy i we wszystkich te buczenie występowało. Za to normalnie zachowywał się przy pozostałych, nawet niskobudżetowych przewodach. Trochę to trwało zanim udało mi się kupić dobry przewód o odpowiedniej 7,5m długości.

Na wymianę czeka też TV. Mam nadzieję, że do kwietnia uda mi się kupić nowy.
 
Ostatnia edycja:
Co do pokoju na pewno będą zmiany ;) Od nie dawna we własnym mieszkanku, wszystko po kolei... ale najpierw sprzęcik... :D
Jeżeli chodzi o wrażenia z odsłuchu to jest o wiele lepiej niż wcześniej. Przy tej wielkości pokoju HKTS 5 przy tym samym poziomie dźwięku "krzyczał" dla porównania Avanto spokojnie sobie gra, raczej ciężko mi porównywać oba zestawy bo dzieli je przepaść, nie mogę jednak o Hkts nic złego powiedzieć bo w poprzednim mieszkaniu gdzie miały mniejszą przestrzeń było bardzo dobrze.

W filmach mimo braku subwoofera nie narzekam na brak basu, a i pewnie sąsiedzi trochę odetchną bo już nie odczuwam nadmiaru dudnienia - jak widać na zdjęciu moja podstawka pod suba poszła w kąt ;)

Zdążyłem jeszcze obejrzeć koncert "trough the never" i chyba nawet lepszy efekt niż film... puki co jeszcze się nie zdążyłem nacieszyć :D.

Głośniki surround wiszą pod kątem 90 stopni od miejsca osłuchu jakieś 0,5 m nad wysokością uszu. Na głośnik centralny nie miałem zbytnio pomysłu więc wylądował za TV.

Zastanawiam się tylko nad dwoma rzeczami :

1) Autokalibracja ustawiła odcięcie dla surround na poziomie 60Hz natomiast w instrukcji jest info, że przenoszą od 75Hz. Czy powinienem zwiększyć do 80Hz czy raczej tak zostawić ?

2) Czy może powyższe spowodowane jet tym, że bass-reflex jet umieszczony z tyłu tych głośników, a że wiszą bezpośrednio na ścianie to troszkę przekłamały wyniki. Powinienem je zdjąć i dać im trochę miejsca ?

Dorzucam zdjęcia...

WP_20141206_035.jpg


WP_20141206_037.jpg


WP_20141206_039.jpg


WP_20141206_043.jpg
 
Kapusta, mnie też. Dostałem tylko na maila info, że napisałeś Ty i armanig. Do tej pory nie wypowiadałem się na temat działania forum, ponieważ też jestem administratorem (spora sieć akademicka) i jestem skłony zrozumieć przejściowe problemy z np. enginem. Jednak to już trwa za długo i nie widać progresu. No dobra, coś jest lepiej. Pytanie tylko kiedy będziemy mogli bez stresów i kombinowania przeglądać forum?
 
Żonka ostatnio podziwiała dobór kolorów w pokoju Ulti, więc sam rozumiesz jak ciężko mi ją przekonać na przemalowanie pozostałych siwych ścian na czarno ;). Elektronika jest w sąsiadującym pomieszczeniu.

Hej Kolego mam pytanie dlaczego suba masz dalej postawionego jak kolumnę podłogową - lepiej Ci tam gra, jakiś inny powód? Sub jest z bas reflexem? Drugie pytanie jaki rozmiar ekranu masz i z jakiej odległości oglądasz? Trzecie pytanie czy nie masz wrażenia że głos z centralnego idzie Ci po podłodze? - Bo niskawo masz go postawionego.. I ostatnie pytanko ile metró ma pokój? Generalnie super sprawa :)
 
Ostatnia edycja:
W najgorszym wypadku postaw TV na głośniku ale nie przed nim, masz zasłonięty praktycznie cały dźwięk z centralnej kolumny....
 
W najgorszym wypadku postaw TV na głośniku ale nie przed nim, masz zasłonięty praktycznie cały dźwięk z centralnej kolumny....
Sto procent racji , moj centralny byl juz na komodzie , pod telewizorem ,na regale , na scianie sobie wisial , na wzmacniaczu swego czasu odpoczwal , a teraz sobie stoji na audiofilskim regale "wlasnego" pomyslu z komponentow z ikei , nawet ma mozliwosc regulacji konta :D
Takze chwila czasu , checi i odrobiny pomyslu ,.
Apropo moja zona oznajmila ostatno ze nasz pokoj dzienny umarl , zostalo tylko kino :p
 
TV i tak już jest dość wysoko jak go wrzucę jeszcze na głośnik centralny to już będzie prawie pod sufitem (komoda ma 1m wysokości) na razie niech sobie stoi tak jak jest, a w najbliższym czasie wymienię komodę na jakąś zgrabną szafkę RTV. Pod ekranem TV jest jakieś 5cm wolnej przestrzeni więc dźwięk w 100% nie jest tłumiony, najwyżej trochę zniekształcony.

Bardziej mnie zastanawia dziwne dostrojenie odcięcia pasma przez accuEQ - dlaczego ampli odciął głośniki surround od 60Hz skoro producent podaje dla nich pasmo przenoszenia od 75Hz czy powinienem podnieść to odcięcie do 80Hz ?
 
Lack jest spoko ale... niestety we wnęce jest za mało miejsca na pełnowymiarowy amplituner :) Tam jest miejsce tylko na cieniasy :) Cental też się tam nie zmieści niestety.
 
Szafka na pewno się zmieni ale tu chyba pozwolę choć raz żonie zadecydować jak ma wyglądać. Ja ewentualnie jak już wybierze, to sprawdzę czy się nadaje.
 
Hej Kolego mam pytanie dlaczego suba masz dalej postawionego jak kolumnę podłogową - lepiej Ci tam gra, jakiś inny powód? Sub jest z bas reflexem? Drugie pytanie jaki rozmiar ekranu masz i z jakiej odległości oglądasz? Trzecie pytanie czy nie masz wrażenia że głos z centralnego idzie Ci po podłodze? - Bo niskawo masz go postawionego.. I ostatnie pytanko ile metró ma pokój? Generalnie super sprawa :)

Lolek już odpowiadam na Twoje pytania, sub w tym miejscu po automatycznej kalibracji gra bardzo dobrze, na tą chwilę nie widzę potrzeby wędrowania po pokoju i szukania innego miejsca :) Czy sub jest z bas refleksem?? To samo pytanie mógłbym zadać Tobie, przecież mamy takie same maszynki;)
Ekran 140" 1743-H, 3099-W, oglądam z odległości ok. 4,80 m. Kanapa oddalona od tylnej ściany ok 0,5m. Centralny jest tak ustawiony, że głośnik wysokotonowy patrzy mi prosto w oczy, innej technicznej metody ustawienia w celu poprawienia jakości odsłuchu nie ma. Pokój ma ok 22m . Ściana na której wisi ekran 4.10 x 5.30. Ciesze się, że się podoba, tylko bardzo się zdziwiłem pytaniami właśnie od Ciebie odnośnie suba myślałem, że mnie pamiętasz, bo przecież sporo korespondowaliśmy ;)
 
Ostatnia edycja:
Remipl, gratuluję dużego ekranu.... masz 9" większy ekran ode mnie, przy czym ja mam 131" i oglądam 2D z 4,4m. Odnośnie 3D zauważyłem że jest lepiej jak siedzę troszkę bliżej i przysuwam kanpę na 3,8m do ekranu aby było lepsze wrażenie...;-)
 
W sieci są głównie fotki kolumn Pylon Pearl 25 bez maskownic. W związku z narodzinami małej pociechy zamontowałem maskownice. Zamieszczam fotki dla osób, które zastanawiają się jak te kolumny wyglądają z maskownicami. Ps. niedługo mam nadzieję dojdą granitowe podstawki...a później kolejne zmiany...
 
Ostatnia edycja:
Do góry