Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
D
Konkrety poproszę. Tak jak napisałem, nie każdy ma takie warunki że pokój w którym stoi sprzęt służy tylko temu by go dobrze ustawić i osiągnąć maksimum jego możliwości. Niektórym 17m2 musi robić za kino-salon-sypialnie-goście-impreza itd.

Już Ci podpowiedziałem konkrety.
 
jeśli nie można idealnie lub chociaż poprawnie rozmieścić kolumn, to zawsze można ustawienie poprawić czasówkami w ampli ... jest to jakieś rozwiązanie :)
 
Rozumiem Kolego, że nie zawsze można cały pokój poświęcić dla kina ale zobacz mój post w "nasze zestawy - błękitny pokój" i zobacz o co mi chodzi.

1. Usuń głośniki efektowe z przodku i podłącz je tam gdzie powinny (jeśli jest możliwość)
2. Usuń kwiatka ;)
3. Nie wiem jak z subem bo to kwestia odsłuchu ale wydaje mi się, że on tam się "dusi"
4. Jeśli masz możliwość to przewieś TV bardziej w lewo lub przestaw szafkę bardziej w prawo tak aby TV, szafka i głośnik centralny były równo ze sobą na środku.
5. Jeśli chodzi o mnie to mnie najbardziej drażni ta listwa po lewej stronie szkoda, że od razu tego nie wycentrowałeś no ale cóż.
6. Na sam koniec spróbuj użyć kalibracji automatycznej z MIC i powinno być w porządku.
 
Postanowiłem podzielić się uproszczonym schematem mojej instalacji sieciowej w domu (miałem kilka pytań na pw w tym temacie więc przyszła pora na "ujawnienie się").
Schemat można zobaczyć tu: http://img705.imageshack.us/img705/867/siecschemat.png
Do tego dochodzi jeszcze cała masa urządzeń łączących się po WiFi.
Instalacja ta cały czas ewoluuje.
Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane. Jak się komuś przyda, to super. "Besztanie z błotem" też przyjmę... a "nóż widelec" coś sie jeszcze usprawni.

siecschemat.png
 
Rozumiem Kolego, że nie zawsze można cały pokój poświęcić dla kina ale zobacz mój post w "nasze zestawy - błękitny pokój" i zobacz o co mi chodzi.

1. Usuń głośniki efektowe z przodku i podłącz je tam gdzie powinny (jeśli jest możliwość)
2. Usuń kwiatka ;)
3. Nie wiem jak z subem bo to kwestia odsłuchu ale wydaje mi się, że on tam się "dusi"
4. Jeśli masz możliwość to przewieś TV bardziej w lewo lub przestaw szafkę bardziej w prawo tak aby TV, szafka i głośnik centralny były równo ze sobą na środku.
5. Jeśli chodzi o mnie to mnie najbardziej drażni ta listwa po lewej stronie szkoda, że od razu tego nie wycentrowałeś no ale cóż.
6. Na sam koniec spróbuj użyć kalibracji automatycznej z MIC i powinno być w porządku.


1. Efektowe jak na razie fizycznie usunięte i schowane do szafy. Ale kiedyś na pewno powędrują na ściany, tylko znajdę wenę i kogoś do pomocy.
2. Kwiatek out.:p
3. Co proponujesz? Jak na razie to zamieniłem go miejscem z lewym frontem. Suba ustawiłem pokrętłami z tyłu : Volume na 5/10, Odcięcie na 80Hz, Faza na Normal. Dobrze?
4. TV w żadnym wypadku nie może być przewieszony niestety. Robię podchody do żony żeby przesunąć szafkę w prawo i żeby wtedy to wyglądało symetrycznie.
Centralny niebawem powieszę pod TV, tak żeby był na środku szerokości TV.
5. To akurat już wytłumaczyłem, musiałbym wszystkie kable HDMI wyginać w prawo od wejść w TV i wymieniać je na dłuższe. A poza tym w tym momencie gdybym tak zrobił to centralnego nie dałoby rady już powiesić pod TV. Mi to akurat najmniej przeszkadza w tym wszystkim.;)
6. Właśnie zrobiłem automatyczną kalibrację po tych zmianach i powiem Ci, że wszystko gra ciszej, z mniejszym przytupem i oglądając TV bądź też słuchając muzyki muszę rozkręcać amplituner o ok. 15-20 jednostek więcej żeby osiągnąć efekt podobny do wcześniejszych ustawień.

Co mógłbym w opcjach poprawić jeszcze? Bo czuję, że działam po omacku i raz mi gra lepiej raz gorzej i sam nie wiem co tam namieszałem:x

Warto podłączyć fronty jako Bi-Amp? Bo te kolumny mają taką możliwość. Co to daje?

Dzięki Wam wszystkim za wszelkie rady:blagam:
 
Witaj Kolego.

Jeśli chodzi o ustawienia suba to myślę, że powinno być wporządku bo też tak mam u siebie.

Jeżeli głośniki po kalibracji za słabo dla Ciebie grają to w ustawieniach dodaj im więcej mocy i po problemie.

Fajnie by było jak byś wstawił nowe fotki.

Coś na temat Bi-Amp musiałbyś poszukać w innych działach.
 
Postanowiłem podzielić się uproszczonym schematem mojej instalacji sieciowej w domu (miałem kilka pytań na pw w tym temacie więc przyszła pora na "ujawnienie się").
Schemat można zobaczyć tu: http://img705.imageshack.us/img705/867/siecschemat.png
Do tego dochodzi jeszcze cała masa urządzeń łączących się po WiFi.
Instalacja ta cały czas ewoluuje.
Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane. Jak się komuś przyda, to super. "Besztanie z błotem" też przyjmę... a "nóż widelec" coś sie jeszcze usprawni.

Ładnie to kolego poukładałeś, też tak lubię.

Ale mam pytanie, może i głupie ale co oznacza skrót "CAT"
 
Fotki powstawiam jak już powieszę centrala i surroundy.

Co do powera to chyba zrobię tak jak mówisz. Po prostu w każdym trybie dam CHANEL LEVEL i podbiję do np. +3.0DB i tyle.
 
Co to jest UTP i RJ-45 to wiem ale ze skrótem "CAT" się jeszcze nie spotkałem a trochę z tym do czynienia mam. Ale dzięki za info :)
 
Postanowiłem podzielić się uproszczonym schematem mojej instalacji sieciowej w domu (miałem kilka pytań na pw w tym temacie więc przyszła pora na "ujawnienie się").
Schemat można zobaczyć tu: http://img705.imageshack.us/img705/867/siecschemat.png
Do tego dochodzi jeszcze cała masa urządzeń łączących się po WiFi.
Instalacja ta cały czas ewoluuje.
Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane. Jak się komuś przyda, to super. "Besztanie z błotem" też przyjmę... a "nóż widelec" coś sie jeszcze usprawni.
Świetnie się to wszystko prezentuje, nawet obrazowo, no i ten serwer-wypas:). Miło podpatrzec jak inni maja rozwiazane swoje centrum dowodzenia:).Gratuluję.
 
D
1. Efektowe jak na razie fizycznie usunięte i schowane do szafy. Ale kiedyś na pewno powędrują na ściany, tylko znajdę wenę i kogoś do pomocy.
2. Kwiatek out.:p
3. Co proponujesz? Jak na razie to zamieniłem go miejscem z lewym frontem. Suba ustawiłem pokrętłami z tyłu : Volume na 5/10, Odcięcie na 80Hz, Faza na Normal. Dobrze?
4. TV w żadnym wypadku nie może być przewieszony niestety. Robię podchody do żony żeby przesunąć szafkę w prawo i żeby wtedy to wyglądało symetrycznie.
Centralny niebawem powieszę pod TV, tak żeby był na środku szerokości TV.
5. To akurat już wytłumaczyłem, musiałbym wszystkie kable HDMI wyginać w prawo od wejść w TV i wymieniać je na dłuższe. A poza tym w tym momencie gdybym tak zrobił to centralnego nie dałoby rady już powiesić pod TV. Mi to akurat najmniej przeszkadza w tym wszystkim.;)
6. Właśnie zrobiłem automatyczną kalibrację po tych zmianach i powiem Ci, że wszystko gra ciszej, z mniejszym przytupem i oglądając TV bądź też słuchając muzyki muszę rozkręcać amplituner o ok. 15-20 jednostek więcej żeby osiągnąć efekt podobny do wcześniejszych ustawień.

Co mógłbym w opcjach poprawić jeszcze? Bo czuję, że działam po omacku i raz mi gra lepiej raz gorzej i sam nie wiem co tam namieszałem:x

Warto podłączyć fronty jako Bi-Amp? Bo te kolumny mają taką możliwość. Co to daje?

Dzięki Wam wszystkim za wszelkie rady:blagam:
No widzę że moje rady wziąłeś sobie do serca i zmiany zaszły.
Bi-amping daje to, że na jedną parę kolumn idzie prąd z końcówek mocy które przedtem obsługiwały dwie pary kolumn. Teoretyczne plusy są takie że możesz stosować dwie pary różnych kabli, osobno do wysokich i niskich tonów w kolumnach, i w ten sposób modyfikować brzmienie. Zwiększa się też przekrój przewodów głośnikowych. Przy dłuższych odcinkach i wymagających kolumnach jest to nie bez znaczenia.Dodatkowo ,, więcej prądu'' idzie na kolumnę. Powinna lepiej zagrać. Tylko że to jest prawda jak wykorzystujesz dwie osobne końcówki mocy. W amplitunerze i tak prąd idzie z jednego trafo więc nie wiadomo jak w Twoim konkretnym przypadku będzie. Ale poprawa powinna być. Co Ci szkodzi podpiąć dodatkowe kable i sprawdzić?
Z chęcią usłyszymy co się zmieniło.
 
Postanowiłem podzielić się uproszczonym schematem mojej instalacji sieciowej w domu (miałem kilka pytań na pw w tym temacie więc przyszła pora na "ujawnienie się").
Schemat można zobaczyć tu: http://img705.imageshack.us/img705/867/siecschemat.png
Do tego dochodzi jeszcze cała masa urządzeń łączących się po WiFi.
Instalacja ta cały czas ewoluuje.
Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane. Jak się komuś przyda, to super. "Besztanie z błotem" też przyjmę... a "nóż widelec" coś sie jeszcze usprawni.
Super ale jeden switch jest niepotrzebny lub na zapas(ten w szafce z licznikami-mogłeś zastąpić go od razu tym tp-linkiem 1043)
 
Super ale jeden switch jest niepotrzebny lub na zapas(ten w szafce z licznikami-mogłeś zastąpić go od razu tym tp-linkiem 1043)

Wiem, ten tplink1043 jest tylko tak z rozpędu i w sumie czeka na swój dzień aby opuścić szafkę i wrócić do pudełka. Router ADSL też ma WiFi ale bawilem się w mostkowanie, separację sieci itd.
 
Do góry