Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Moje początki z "chorobą" wyglądały tak



Później zbłądziłem gdzieś w plastikowe kino



Na szczęście odnalazłem właściwą drogę dzięki B N :-D i teraz to wygląda tak

 
Kolego a jakie masz kolumny/ głośniki do atmos ??

Może inaczej, chciałbym MARTIN LOGAN VANQUISH, będę miał prawdopodobnie coś Dali, może Klipscha, a pierwsze testy będę przeprowadzał prowizoryczne na obecnych rezerwowych kolumnach.
Jeżeli testy wypadną żle, to nie poddam się i będę atakował dalej, natomiast jak wyniki będą obiecujące, to szarpnę się na coś konkretnego, ale też bez przesady.
Nie chce tylko, żeby mi coś z sufitu pierdziało.
Ma być konkret.

Koniecznie opisz wrażenia mnie też zdaje się czeka zmiana na coś z atmosem ale raczej będzie to Pioneer 88 i drobna rujnacja sufitu głośniki już czekają ech myślałem że dam rade do wiosny przeczekać

Czekam z nieciepliwością na kompana do dyskusji i wymianę poglądów.

Wygląda imponująco! Armanig z niecierpliwością czekam na subiektywną ocenę nowego systemu, w oparciu o własne odczucia :) Jak możesz dołącz do testów wizualizację wnętrza :)

Zapewniam Cię, że będzie obiektywna. Nie zamierzam tu chwalić czegoś, co nie sprawi mi radochy, czy też nie przełoży się w przyzwoity sposób na poprawę wrażeń ;)

PS.
Żona mnie pyta, co tak się uśmiecham do tego monitora.
Ja: Kolega z forum kupił nowy amplituner kochanie.
Żona: Do mnie masz się uśmiechać, może szampana ci otworzyć.
Ja: Poczekajmy, dopiero jak przetestuje dolby atmos kotku.

:) Pozdrowienia dla sympatycznej Żonki

Napewno bedziesz zadowolony , szybko ci poszlo skombinowanie ustrojstwa :mrgreen:.
Co ciekawe moj , nie trawi jednego kabla hdmi , nie pusci obrazu , gdzie na starym ampli hulal bez zarzutu :?.

Mi instalacja poszła bardzo szybko, jest nieco poprawione menu ekranowe (instalacyjne), bardziej intuicyjne, ale w sr7008 też było bardzo ok. Co ciekawe, nie chciałem o tym w sumie pisać, ale byłem mocno zdziwiony jak zagrał ampli przed kalibracją, nie mam pojęcia dlaczego. Może inne defaultowe ustawienia, nie wiem. Obejrzałem 2 filmy bez kalibracji na sucho i nie spieszyło mi się do przeprowadzenia kalibracji, ba, miałem podejrzenia, że po kalibracji nie będzie już tak dobrze. Taki paradoks, jednak po zabawie z mikrofonem i odpowiednich ustawieniach było jeszcze lepiej.

@Armanig, fajna zabaweczka ;)
Ja czekam na info z serwisu odnośnie swojej zabawki i też wkrótce wymiana, skłaniam się ku temu samemu, opisz wrażenia SR7008vsSR7009 czy warto dołożyć do nowego modelu, pomijając sam Atmos, bo akurat na to nie mam póki co za bardzo możliwości technicznych/lokalowych ;)

Rozsądek naturalnie podpowiada, że nie ma co się spodziewać spektakularnych różnic i ja nie zamierzam z tym polemizować, tylko dlatego, że zmieniłem.
Powiem tylko tyle, jestem pod wrażeniem jak zabrzmiał mi wczoraj Skyline, szczególnie z wykorzystaniem tylnych kolumn do 7.1, generalnie wydaje mi się że te kanały inaczej teraz pracują, nie tylko z tym filmem, ale z każdym innym materiałem.
Nie wiem, może mi się wydaje, może inne ustawienia. Jest czyściej, klarowniej, może lepsze pre do końcówek, nie mam pojęcia. Cieszę się tylko, że nie jest gorzej. Tego się najbardziej obawiałem.
To nie był żaden bezpośredni test, więc proszę nie brać tego pod uwagę. Zrobię side by side i dopiero się pod tym podpiszę.
Co do zakupu, miałem zwyczajnie dosyć już tych wszystkich dyskusji w sieci nt. Atmosa, tak się składa, że zawsze jak coś mnie ciekawi, to nikt nic nie wie, w konsekwencji taki klocek ląduje u mnie.
Teraz sobie na spokojnie ogarnę co i jak, a co z tego wyjdzie postaram się opisać w osobnym wątku ;)
 
Ostatnia edycja:
Armanig a jak będziesz montował kolumny do Atmosa, będą wisiały pod sufitem i będą skierowane w miejsce odsłuchowe, będą wisiały pod sufitem i będą waliły w kierunku frontów czy będą stały na frontach i będą waliły w sufit?
 
Oczywiście prosto z sufitu, tak jak zaleca Dolby.
Gdybym miał już zamontowane naścienne, jako front high itp. (sporo osób już ma takie instalacje), to pewnie wykorzystałbym takie rozwiązanie, a że nie mam to już zrobię zgodnie ze sztuką.
 
Jakoś wątpię żeby ten dźwięk się odbijał od sufitu.

Nie odbijał, a centralnie był skierowany z sufitu na słuchacza. To dwie różne sprawy.
To jest referencyjne zalecenie Dolby do takiej konfiguracji: 5.1.4 lub 7.1.4, oczywiście można też zamontować system 5.1.2.
Tu sobie poczytaj test, gość testował Atmosa na różnych filmach i opisał wrażenia na filmach bez dedykowanej ścieżki z Atmosem (czyli upmix), jak i na dedykowanej płytce z Atmosem, na dzień dzisiejszy Transy4:
MARANTZ-SR-7009-Dolby-Atmos-Receiver-Review

Tutaj przykładowa konfiguracja 7.1.4:
atmos_7_1_4.jpg


W YT można też wpisać Celling speakers.
 
Ostatnia edycja:
Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć, trzeba marzyć ;) Raccoon powodzenia w realizacji marzeń!!!.
 
Ostatnia edycja:
Ostatnio zakupiłem 3 kurtyny Blackout i wkręcilem w beton 5 haków. Teraz nawet w pełnym słońcu mam ciemnice. Do 3d rewelacja. Polecam. Do kupienia w Leroy Merlin. 100 zl za szerokosc 140. Kółka metalowe już wszyte.
 
A tu następca z jeszcze lepszym dxźękiem, czyli żegnamy dolby atmos:

No i mamy konkurencję do Dolby Atmos, co z pewnością korzystnie wpłynie na jakość realizacji ścieżek przestrzennych. Trzeba przyznać, że Dolby Atmos w swojej najbardziej komercyjnej odsłonie (z głośnikami ustawianymi na przodach i tyłach i promieniującymi w kierunku sufitu) będzie łatwo akceptowany przez zwykłych użytkowników kina domowego i znajdzie wielu miłośników. Auro 3D jest wyraźnie trudniejszy do prawidłowego skonfigurowania no i nie jest na razie wstawiany przez popularnych producentów sprzętu do reprodukcji kina domowego.


Wydaje się jednak, że to Auro 3D może zdobyć uznanie wśród klienteli poszukującej bardzo precyzyjnego oddania atmosfery/aury akustycznej, a już dzisiaj widzimy, że jest z przyjemnością stosowany nie tylko do realizacji ścieżek filmowych (około 50 filmów), ale także do nagrań czystego audio (około 100 realizacji).


W historii technologii Auro 3D możemy zauważyć działalność firm Barco i DTS. Pochodzi ona ze studia nagraniowego Galaxy Studios znajdującego się w Belgii.


Technologia Auro 3D


Auro 3D tworzy jakby trzy warstwy akustyczne: Lower Layer, Height Layer i Top Layer. Konieczne są więc trzy poziomy na których umieszczone są kolumny głośnikowe. Warstwę „Lower Layer” tworzy tradycyjny układ głośników. Warstwę Height Layer tworzą głośniki umieszczone nad głośnikami niższej warstwy, ale zawieszone pod samym sufitem. No i warstwę „Top Layer” tworzy głośnk umieszczony na suficie promieniujące w dół. Jest to więc wszystko dość skomplikowane w realizacji. W najbardziej rozbudowanym systemie możemy mieć aż 13 głośników i subwoofer lub subwoofery czyli 7 głośników tworzących warstwę pierwszą, 5 głośników tworzących warstwę drugą i głośnik sufitowy.


Aktualnie dostępny jest chyba jeden komercyjny amplituner z dekoderem Auro 3D. Jest to Auro-3DŸ Auriga™. Urządzenie używa do dekodowania sygnału 4 dwukanałowych 40 bitowych (szacunek) procesorów ADI SHARC.


Sprzęt ma:


16 wyjść głośnikowych
13 wzmacniaczy po 200W/8Ω (niezły kolos)
Automatyczną konfigurację systemu
10 pasmowy korektor graficzny na każdy kanał
12 pamięci konfiguracji
16 wejść
4 HDMI
Opieka techniczna 24/7 – jak przy sprzęcie profesjonalnym


Sterowanie przez Wi-Fi z komputera, dowolnego samrtfonu, tabletu czy laptopa. Dołączony jest 7 calowy pilot zdalnego sterowania pracujący na Androidzie. Urządzenie ma automatyczną zmianę oprogramowania.
żródło: nowe trendy Auro 3D – “prawdziwszy” dźwięk przestrzenny
 
Raccoon: kupowałem chyba te same, tylko u mnie musiałem kupić 4 i pozszywać po 2. Oprócz odcięcia światła, zaciemniają mi całą stronę pod względem koloru (ciemny szary).
 
Do góry