Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Panowie, macie racje. W salonie jeszcze pustawo, w zeszlym tyg. skonczylem wykanczac i podlaczc sprzet, czekam jeszcze na dostawe kilku rzeczy, ktore mam nadzieje dopelnia calosci. A co do projektora to musze przemyslec, czy lepiej miec namiastke kinowego ekranu czy o wiele wiekszy tv
 

Adek986: chłopie ty się nawet nie zastanawiaj przy takim metrażu nad większym TV bo ile kupisz 70-80". Wydasz kupę kasy a efekt mizerny, w tym pokoju naprawdę możesz zamontować ekran dużo większy niż 100". Namiastka kina to jest TV 60-80", a przy twoim metrażu obstawiam spokojnie że zmieścisz 130"-150" Obejrzyj na próbę chociaż 1 film a potem sobie włącz swój tv....;-) Obstawiam że go zostawisz do oglądani wiadomości...;-) Jak możesz napisz ile masz od kanapy do tv oraz szerokość ściany ma której stoi sprzęt. Obstawiam że z 5m...? Pozdrawiam.
 
Bardzo ładnie tylko mam malutkie, ale ;). Troszkę tam pusto w tym pomieszczeniu i obawiam się, że dźwięk akurat tego nie lubi. Warto by było jakoś wygłuszyć ten pokój lub dostawić jakiś mebli co by dźwięk nie odbijał się po ścianach.
 
Żadnych zbędnych mebli, nie zagrać tego (ładnego) minimalistycznego wnętrza.
Jedynie to co niezbędne do poprawy akustyki (dywan itp.) + to co faktycznie musi być.
 
Dystans od kanapy do tv to 3.80 a sama sciana na ktorej sprzet stoi to 4.80 wiec moze faktycznie projektor spelni moje oczekiwania. Poki co musze dac ochlonac narzeczonej po tym jak jej oznajmilem ze w salonie bedzie stal drugi subwoofer wiec projektor moze ja przerosnac, musze jej dac chwile:)) jak juz wyzej pisalem czekam na dostawe kilku rzeczy, w tym jest wspomniany dywanik i wygodny naroznik wiec to poprawi akustyke i wypelni pustke bo faktycznie jest echo, nawet kalibracji jeszcze nie robilem bo to nie mialo sensu...
 
Wiadomosci udostepnianch w publicznych mediach nie ogladam z racji przekonan, ale podpowiedzi odnosnie projektora utwierdzaja mnie w moich pierwotnych planach:))
 
ja tez sie dopisze sciana prosi sie o projektor, tv tez by byl ok ale musialby miec pewnie 65' przelicz koszty, choc projektor efekt da pewniempowalajacy. calosc bardzo ladna gratulacje.
 
Wiadomosci udostepnianch w publicznych mediach nie ogladam z racji przekonan, ale podpowiedzi odnosnie projektora utwierdzaja mnie w moich pierwotnych planach:))

Chłopie masz idealne warunki do montażu ekranu i projektora gdzie wiele osób na forum tylko maży o tym a z przyczyn lokalowych nie dadzą rady....;) Masz szerokość ściany na której stoi sprzęt identyczną jak moją ale za to krótszą odległość od głowy do ekranu. Według zaleceń THX przy odległości 3,8m do obrazu zaleca się ekran o szerokości 2,5m tj. 113"... Teraz masz chyba odpowiedź TV czy projekotor;)
 
Witam wszystkich

Jestem nowy na hdtv
to mój zestaw:
optoma hd20
yamaha dsp z9
onkyo pr sc5507
kolumny minas anor firmy studio 16 hertz centralny i sourroundy tez
subwoofer svs pc13 ultra
ps3 slim
dac stelmach
technics sl mc7
multimedialny komp
 
Ostatnia edycja:
Wszystko super, pieknie tylko uswiadom mnie dlaczego surroundy sa skierowane na tylna sciane i co to za "cos" w ksztalcie bojlera stoi z boku zestawu. Bardzo fajny sprzet. Gratuluje.
 
Do góry