Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Dzięki :) Swoją skromną kolekcję już wklejałem do wątku (m.in. post 86) - większość z tych płyt (w półce mam schowane jeszcze ok. 70 filmów) to płyty dvd niestety :( Jedyny film który mając na dvd kupiłem na blu ray'u to "Helikopter w ogniu", choć z wieloma innymi jeszcze bym tak zrobił, ale niestety fundusze nie pozwalają :) Co koledzy sądzą o ustawieniu tego mojego "najsłabszego ogniwa" czyli suba ? Spotkałem się z opinią, że nie powinienem go tak "usadawiać"...

Faktycznie, kolekcja jest w wątku. Nawet Ci gratulowałem, skleroza nie boli ;)
Co do suba, ja bym spróbował metodą prób i błędów, chociażby sposobem na czworakach.
Nie ma jedynie słusznego miejsca na suba. Jeżeli masz poprawne ustawienia, a żadna z lokalizacji nie przynosi pozytywnych rezultatów, to nic więcej nie wymyślimy. Suby są jak rozkapryszone dziewczynki, trzeba postawić kilka i wybrać tą odpowiednią do konkretnych warunków.
Wiem jedno, nigdy nie kupie w przyszłości suba z polecenia, tylko testy w konkretnym lokalu.

Dzięki za opinie, sprobuje wprowadzić je w życie.
Za rok nie poznacie tego pokoju. Opłaca się powiesić mój tv?

Trzymamy za słowo :)
Co do tv, ja bym powiesił, ale pod warunkiem że pozbędziesz się tej szafki i wrzucisz coś niskiego i w poziomie. W przeciwnym wypadku wieszanie nie specjalnie ma sens, chyba że lubisz sobie powiercić jak sąsiad Pazury w filmie "Nic śmiesznego" ;)
 
Armanig, uwierz mi że próbowałem już wszystkiego - ten sub mi po prostu nie pasuje :( ale na chwilę obecną musi być taki jaki jest i tyle !!! Może w przyszłym roku pomyślę o wymianie na coś lepszego - na razie jaram się nowym tv... choć po przesiadce z Le40a66a jest nieporównywalnie lepiej, to i tak stało się to co wiedziałem od początku - 55 cali nie jest wcale duże !!! Gdybym tylko miał fundusze, to z pewnością brał bym minimum 60 cali - ale cóż - cieszmy się z tego co mamy :) :) :)
 
To i ja swój skromny zestaw pokaże...

ak2pcNdl.jpg


Większe: http://i.imgur.com/ak2pcNd.jpg
 
Pociej, nie taki skromny ten zestaw :).

Werf, MF to już bardzo konkretne urządzonko. Zresztą jak widzę to ty poziom bardzo wysoki trzymasz.
 
Pociej, nie taki skromny ten zestaw :).

Werf, MF to już bardzo konkretne urządzonko. Zresztą jak widzę to ty poziom bardzo wysoki trzymasz.

taki bardzo nie zresztą pojęcie względne
AV z degradowałem troszkę :)


Werf, jak wrażenia po spięciu Fidelity z Marantzem, chodzi mi o kino?

Nie wiem jeszcze nie splątałem razem
Ale jakoś Marantz ocieplał i basu jakby nabrał kiedyś miałem x7 to jakiś ostrzejszy mi się wydawał
 
Ale jakoś Marantz ocieplał i basu jakby nabrał kiedyś miałem x7 to jakiś ostrzejszy mi się wydawał

Różnic drastycznych nie ma, ja czekam co zaprezentuje Atmos i idę w AV7702, lub 7009, tutaj przypomnę że Transformersi mają być pierwszym wydaniem na BR z Atmosem, więc będzie się działo (lub nie).
 
No właśnie ja też głośnik już mam ale na razie jeszcze nie wiercę dziur w suficie
Poczekam na pierwsze opinie no i na LX88 a może do klubu Marantza się zapisze są jeszcze miejsca ?:)

Podobno CX A5000 ma mieć upgrade do atmos i hdmi 2,0 a już zaczyna być atrakcyjna cenowo
 
Miejsca dla zasłużonych forumowiczów w klubie Marantza zawsze się znajdą, aczkolwiek dyskretnie co tydzień przybywa nam nowych użytkowników i kto wie, być może wprowadzimy płatne członkostwo, w końcu trzeba za coś kupić tego Atmosa ;)
Ta Yamaszka + MXA5000 to też zacny zestawik.
 
To pudełeczko to Matrix New Mini-i.
Źródło muzyki to głównie PC po USB, ripy płyt, ale ostatnio testuje też serwis Deezer.
Dalej kablem zbalansowanym do Vincenta SV-233.

Słucham wielu gatunków, rock, pop, indie oraz to co wpadnie mi w ucho z każdego innego.
Spory przekrój...

Ogólne zarys brzmienia to muzyka pełna energii, podkreślona góra i dół.

Porównania z innymi przetwornikami nie miałem.
Postawiłem na niego i znalazł się w zestawie w ciemno.
Całość to jest mój pierwszy zestaw audio i całkowicie spełnił moje oczekiwania co do niego.
 
Ostatnia edycja:
Zawsze z dużą ciekawością i przyjemnością oglądam instalacje KD i próbuję wyłapać „smaczki”.
W temacie KD, chciałem pokazać pewien detal, swoje autorskie rozwiązanie odnośnie terminali głośnikowych. Jako że jestem modelarzem z zamiłowania, lubię detale i lubię bawić się w drobiazgi. Niestety. To rozwiązanie możliwe jest jedynie przy gruntownym remoncie (kucie ścian pod okablowanie). Oczywiście, bliźniaczy terminal znajduje się na przeciwległej ścianie. Nigdy więcej bałaganu z kablami! :)
P1020298.JPG
 
Też lubię pogrzebać, gratuluje, ale wiesz że są takie gotowce?
Nie zmienia to faktu, że każdy DIY jest bezcenny ;)
Ps. Jakie masz te modele, może się pochwalisz?
 
Do góry