Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Fajnie to wygląda. I chyba sub doszedł. Chyba, że już wcześniej wrzucałeś fotki. I jakieś zmiany w brzmieniu po dołożeniu dywanu?


sub ( pasywny ) to podstawka pod zegarek nie jest podłączony, zastanawaim się nad RPW-10 :) dywan dałem zeby coś zmienić wizualnie ale za bardzo nie slyszę róznicy
 
To może i ja się pokażę ;)
 

Attachments

  • kino.jpg
    kino.jpg
    64,5 KB · Wyś: 950
  • kino2.jpg
    kino2.jpg
    28,1 KB · Wyś: 940
Ostatnia edycja:
pacmanx, ile m2 ma pomieszczenie, bo strasznie ciasno upchniety dobry sprzęt i podejrzewam, że trochę się tam męczą kolumny przy ścianach :(
zdjęcie robiłeś z miejsca skąd oglądasz filmy/słuchasz muzyki?
 
pacmanx, ile m2 ma pomieszczenie, bo strasznie ciasno upchniety dobry sprzęt i podejrzewam, że trochę się tam męczą kolumny przy ścianach :(
zdjęcie robiłeś z miejsca skąd oglądasz filmy/słuchasz muzyki?

Pomieszczenie jest małe, ale jedyne jakie udało mi się w domu wygospodarować ;) do tego ze skosem - poddasze. Około 3,4m x 5,5m. Mam jeszcze pomieszczenie w piwnicy, dużo większe, ale niestety trochę za niskie.
Sprzęt to Anthem MRX-510, Rotel RMB 1075, Marantz UD5007, Pioneer BDP450 i kolumny B&W 703. Na bokach i centralny zostały mi jeszcze Dali (wcześniej miałem Dali z przodu), ale będę sukcesywnie wymieniać...
Zdjęcie robione z miejsca z którego oglądam, ekran ma 100 cali.
 
Ostatnia edycja:
Scrollek audio

Witam.

Remont dobiega do końca wiec pora wrzucić kilka fotek z remontu:
Przed remontem

1.jpg


W trakcie:

2.jpg


3.jpg

Wykucie otworu na listwę pod przewody/ montaż wieszaka pod TV - pozycjonowanie

4.jpg

Zrobienie zabudowy pod ekran projekcyjny

5.jpg

Zabudowa listwy na przewody i położenie cegły

6.jpg

Próba z ekranem (robiona kilkanaście razy)

7.jpg

Pomieszczenie pomalowane (kolor jasny szary:) i biały montaż

8.jpg

Wykonanie podłóg (jasny jesion)

11.jpg

w trakcie przerwy

cdn...
 
Do Rusek26: jeśli masz umeblowany pokój na większości ścian, to samym dywanem moim zdaniem aż tak dźwięk się nie zmieni abyś wychwycił kolosalną różnicę. Jeśli byś mieszkał w bloku to sąsiad z dołu będzie Ci dziękował bo częściowo wygłuszysz pustą podłogę. Co innego gdybyś miał puste ściany a na środku rzucił duży, gruby dywan. W tedy bez problemu byś wychwycił różnicę.....;-). Resumując dywan wpływa moim zdaniem na + akustyki pokoju niż na minus. Pozdrawiam
 
Do Pacmanx: na jakiej wysokości masz środek tego ekranu, ponieważ ze zdjęć widać że troszkę trzeba zadzierać głowę do góry, albo tak ujęcie przekłamuję....? Aha i jak możesz podaj jaka odległość jest od oczu widza do ekranu.

Scrollek: na podstawie fotek robisz kawał dobrej roboty, napisz coś więcej o sprzęcie jaki tam będzie pracował (ekran:wielkość, odległość od widza) oraz parametry pokoju. Czekam na więcej fotek....;-)
 
Scrollek - brawo! To jedna z większych metamorfoz jakie tu widziałem. Idzie świeże w naszym kraju, drobne kroczki pojedynczych osób zapoczątkują lawinę zmian :)
 
Gratulacje Scrollek
A ja doczekałem się wreszcie uzupełnienia KD :D. Sprawiłem sobie suba :D.
 

Attachments

  • DSCN4798.jpg
    DSCN4798.jpg
    28,2 KB · Wyś: 143
  • DSCN4800.jpg
    DSCN4800.jpg
    25,5 KB · Wyś: 155
Ostatnia edycja:
Do Pacmanx: na jakiej wysokości masz środek tego ekranu, ponieważ ze zdjęć widać że troszkę trzeba zadzierać głowę do góry, albo tak ujęcie przekłamuję....? Aha i jak możesz podaj jaka odległość jest od oczu widza do ekranu.

Odległość do ekranu to około 3,5m, oczy są mniej więcej na wysokości głośników wysokotonowych w kolumnach. Do siedzenia kupiłem sofę z funkcją relaksu, więc powinno być ok. W ogóle to chciałbym zrobić "drugi rząd" na podwyższeniu np. z zabudowanych palet - w chwili obecnej przy większej ilości osób ciężko się ogląda... tylko nie wiem czy odległość 3m od ekranu to nie będzie za mało.
 
Scrollek - brawo! To jedna z większych metamorfoz jakie tu widziałem. Idzie świeże w naszym kraju, drobne kroczki pojedynczych osób zapoczątkują lawinę zmian :)
W pełni się zgadzam i dostrzegam pozytywny Wind Of Change już od dłuższego czasu w naszym wątku. Na przeciągu tych kilku lat zobaczcie jak to ewoluowało. Co raz więcej osób dostrzega potrzebę dobrego ustawienia audio/video oraz estetyki pokoju dziennego. I tak trzymać. Scrollek już ok kilku tygodni walczy całościowo. Te jestem zdania, że jak coś robić to tylko porządnie. To jest remont czyli od gołej cegły, a nie tak jak niektórzy nazywają remontem pomalowanie ścian ;)
 
fajnie widać progress Scrollek!! do tego czarno-biały klimat nostalgii w czasie remontu i potem pełen kolor kiedy tv już zawisł:)

ja osobiście czekam za szafką do ściany tv, wtedy będę mógł fotki wrzucić z realizacją. póki co na rozweselenie wrzucam mój system antenowy stworzony na potrzeby MŚ w Brazylii:) [zniknie soon!]
 

Attachments

  • system-antenowy.jpg
    system-antenowy.jpg
    138,7 KB · Wyś: 153
Do Pacmanx: słuchaj wg zaleceń THX odległość oczu widza od ekranu to szerokość ekranu x 1,5= odległość. W twoim przypadku 2,21m x 1,5=3,31m. Czyli na dzień dzisiejszy powinieneś się przysunąć do przodu.... Ale jeśli planujesz drugi rząd to musisz iść na kompromis ponieważ pierwszy rząd będzie za blisko a drugi za daleko....;-)
 
Witam, udało mi się dokończyć zamierzony plan związany z zaciemnianiem jasnego salonu. Jak widzieliście na wcześniejszych moich wstawionych zdjęciach posiadam jasny salon co jest przeciwieństwem dla projektora. Długo myślałem co by tu zrobić nie dużym kosztem, aby uzyskać ciemne ściany, a za raz po projekcji powrócić do stanu użytkowania codziennego pokoju. Pomysł padł na materiał zawieszany na haczykach. Miałem problem z sufitem ponieważ materiał na dł.5m i szer.1,6 opadał ponieważ był zbyt ciężki. Zmieniłem materiał na coś dużo lżejszego mianowicie agrowłuknine używaną do ściółkowania....;-) Materiał lecituki jak piórko. Bez problemu zawiesiłem i naciągnąłem na suficie. Ściany boczne również zaciemniłem tym materiałem ponieważ koszt w porównaniu do kotar jest b.mały tj.3zł 80gr...:). Efekt uzyskany po zaciemnieniu ścian przerósł moje oczekiwania. Zrobiła się JASKINIA....;-). Żadnego odbicia od ścian i sufitu. Kontrast, czernie i kolory bez zastrzeżeń. ;-) Teraz widzę na własne oczy, że jasne salony wpływają w b.dużym stopniu na jakość wyświetlanego obrazu.
Wstawię zdjęcie z przed seansu na którym widać porównanie 22"monitora z ekranem..(teraz widać, że rozmiar ma znaczenie..;-) ) Aha wszystkie ściany z wyjątkiem przedniej na około pokoju są zaciemnione, łącznie z tylną z projektorem. Żona jak przyszła z pracy lekko się zszokowała ale już jej przeszło....;-). Wcześniejsze moje zdjęcia post 3545.


image upload without registration

A jak przychodzi pora seansu zmienia się kolorystyka salonu...:


upload pics

post image online
 
Ostatnia edycja:
Do góry