Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
co jak co kolumny mają przestrzeń i to ma na pewno kolega zdecydowanie lepiej usytuowane niż większość. Ja na pewno się tym nie mogę pochwalić heh


Też mam ten problem niestety, trochę pracy mnie kosztowało, wymiana praktycznie całego sprzętu, kabelków, trochę prac przy akustyce ale jak lipa była tak jest no może trochę mniejsza.

Rozplanowany jest bardzo dobrze, a nie jak inne w koncie :)


Nie jedź mi ;)
taki urok mieszkania 50m2

Koledze syriusz7092 życze miłych godzin przy "dłubaniu" :grin:
 
Jestem na początku "ganiania za królikiem" (nie od razu Rzym zbudowano).
Telewizor zmieniony z crt 21" na plazmę 42x60 :smile:, ogarnę przewody (żyją swoim życiem, poukładasz a one i tak się poplączą) i wrzucę nowe zdjęcie.
Drzwi są w bardzo złym miejscu, ale planuję lewą kolumnę podświetlić (żeby była widoczna) i na czas seansu wysunąć trochę do przodu. Nowa wykładzina to trochę drogi interes :-(.
Odnośnie plakatu: http://www.demo-world.eu/logos/
 
No i kolumny wymienione...były Magnaty 673...później na chwilę pozyczone ( widoczne na jednej fotce dla porównania ) Eltaxy Universe Front...a teraz są Pylon Audio Pearl 25. Kolumny są dziewicze i je wygrzewam więc ciężko wypowiedzieć się o dźwięku gdyż na pewno się zmieni...tak w skrócie to jak dla mnie subiektywnie kolumny mają fajna spójność w całym zakresie pasma i nie "męczą" podczas dłuższego słuchania. U mnie pracują pod Denon PMA 710AE, gra to ok. jednak testowałem je przed zakupem z Denon PMA 720AE, Nad 326, Exposure 1010 i Nad 356. Moim faworytem został Nad 356 i jak tylko skarbonka się napełni to na 99% ) zmienię mojego Denonka na własnie tego Nada, który moim zdaniem bardzo dobrze zgrał się z tymi kolumnami. ( myślę jeszcze o Rotel RA 12 ze względu na jego multmedialność i daca z wejściami optycznym i coaxial... napewno przed zakupem postaram się odsłuchac tego Rotela... choć do Nada zawsze mogę później dokupić daca....zobaczymy) Dam znać jak już kolumny się wygrzeją jak to gra.
 
Ostatnia edycja:
Moim faworytem został Nad 356 i jak tylko skarbonka się napełni to na 99% ) zmienię mojego Denonka na własnie tego Nada, który moim zdaniem bardzo dobrze zgrał się z tymi kolumnami ... choć do Nada zawsze mogę później dokupić daca....zobaczymy
NAD - Król NAD Królami :D :bober:
NAD C356 jest już w systemie modułowym, więc można osobno moduł DAC dokupić i wrzucić do wnętrza :) Oczywiście można od razu tak zakupić, zapewne większy rabacik się na tym uzyska ;)
 
Kaziu wspierasz polski przemysł :)

Cena kolumn jest uczciwa ,budowa też przyzwoita zewnątrz wyglądają całkiem porządnie .Wewnątrz wieniec wzmacnia skrzynkę .Moją uwagę zwróciła zwrotnica cewki powietrzne duży kondensator prawdopodobnie Audyn CAP, okablowanie też normalne np.w kolumnach MR4 wewnętrzne okablowanie wcale nie jest lepsze
Delikatnie brzmienie możesz skorygować za pomocą kabli .Jeżeli chodzi o wzmacniacz NAD to też popieram
 
Sam ich nie sluchalem, ale ludzie pisza w recenzjach, ze graja jak glosniki z wyzszej polki cenowej a ich wykonanie jak na ten budzet jest bardzo przyzwoite.
 
Ostatnia edycja:
Cieszę się jeśli komuś będę mógł pomóc...na razie jest naprawdę ok...o tym jak te kolumny brzmią wypowiem się dokładniej po około miesiącu gdy już będą dobrze wygrzane ponieważ na pewno dźwięk się zmieni i wtedy będzie można się odnieść do ich brzmienia. Co do jakości wykonania to jeśli chodzi o moją parę kolumn to nie mam zastrzeżeń. Skrzynki są solidne, okleina nigdzie nie odchodzi..po prostu solidnie zbudowane kolumny plus do tego bardzo solidne kolce z podkładkami ( fakt, że trzeba je dokupić osobno ale są naprawdę solidne )
 
W przypadku nadmiernej głośności istnieje możliwość "wytrzepotania membran" ale to musi być naprawę głośno

Najgroźniejsze dla kolumn są sygnały o dużym poziomie zniekształceń czyli np.w przypadku przeciążenia wzmacniacza, lub długotrwale sygnały o stałej częstotliwości
 
U mnie gra sobie przeważnie radio lub tv. i staram się nie przekraczać 1/4 głośności na wzmacniaczu....czyli mówicie że miesiąc po około 3-4 godz. dziennie to będzie za mało? ps. do jakiej bezpiecznej głośności można w tym czasie odkręcić głośność? bo nie powiem, że nie raz mnie kusi....człowiek jest niecierpliwy..;-)
 
może źle się sformułowałem, katowanie miałem na myśli granie 24h na dobę. Przy zwykłym słuchaniu pare godzin od czasu do czasu to potrzeba znacznie więcej czasu:)
 
U mnie gra sobie przeważnie radio lub tv. i staram się nie przekraczać 1/4 głośności na wzmacniaczu....czyli mówicie że miesiąc po około 3-4 godz. dziennie to będzie za mało? ps. do jakiej bezpiecznej głośności można w tym czasie odkręcić głośność? bo nie powiem, że nie raz mnie kusi....człowiek jest niecierpliwy..;-)

Teraz jest dobra okazja żeby wystawić na balkon, przy tej pogodzie szybciej się wygrzeją ;)
...a tak serio, to jak Armanig pisał ciesz się muzyką, normalnie użytkuj i nie zawracaj sobie tym specjalnie głowy, po pewnym czasie zaczniesz odczuwać różnicę.
Fajny zestaw! :)
pozdrawiam
 
Jeżeli ktoś chce skrócić wygrzewanie najlepiej kolumny postawić głośnikami do wewnątrz i dosunąć (aby grały "na siebie") ,można je też podłączyć w przeciw fazie .Często też wykorzystuje się tuner - najlepiej go roztroić aby łapał sygnał między stacjami ( tzw. szum różowy zawierający różne częstotliwości )
 
Fajnie to wygląda. I chyba sub doszedł. Chyba, że już wcześniej wrzucałeś fotki. I jakieś zmiany w brzmieniu po dołożeniu dywanu?
 
Do góry