Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Trochę zaskoczyła mnie uwaga co do centrala, jak dla mnie miejsce obok amplitunera całkowicie odpada, za nisko i docelowo szafka pod TV będzie inna, amplituner i bluray będą w nią wmontowane, a na szafce nic nie będzie się znajdowało.
 
D
Nic za nisko.
Centralny powinien być w miarę możliwości na linii wysokotonówek z frontów.
 
Trochę zaskoczyła mnie uwaga co do centrala, jak dla mnie miejsce obok amplitunera całkowicie odpada, za nisko i docelowo szafka pod TV będzie inna, amplituner i bluray będą w nią wmontowane, a na szafce nic nie będzie się znajdowało.

Zdecydowanie lepiej niżej niż za wysoko. Wizualnie chyba lepiej też wygląda pod TV. Nie musisz stawiać go na półce wystarczyło tak samo go powiesić ale pod TV.
 
Central jest za wysoko. O wiele lepiej sprawdzi sie na tej szafce, jak podwieszony nad tv. Pokoj bardzo ladny, ale z centralem pomysl w przyszlosci, juz nie chodzi o wizualne odczucia, ale o trzymanie sie pewnych norm w kinie.
 
Uwielbiam takie ustawienie ampka i playera gdy sprzet jest calkowicie wyeksponowany. Bardzo ladny pokoik, ale musze zgodzic sie z kolegami, ze central jest za wysoko chociaz jest to pozycja dopuszczalna.
 
A Tak wyglądają moje dawne dwa głośniki Sony i amplituner Technicsa u nowych właścicieli czyt. Rodziców ;-) Ps. pomimo iż głośniki są powiedzmy " zwykłe" to przy zmianie odległości od odsłuchu i zmianie kubatury pomieszczenia zagrały zauważalnie lepiej niż u mnie co świadczy, że nawet przy bardzo budżetowym sprzęcie akustyka ma kolosalne znaczenie.
 
Ostatnia edycja:
Ja również pochwalę się swoim KD.
Na chwilę obecną jestem jeszcze na etapie szukania suba, muszę się zadowolić 5.0
0mq4pij

ndrk7tj

0jp9ltj
 
Ostatnia edycja:
Idealna wysokość tv, ale ja bym rozstawił bardziej fronty.

Napisałeś idealna wysokośc TV. Mój wisi niżej a pisałeś chyba Ty kolego że jest za wysoko :)

A Tak wyglądają moje dawne dwa głośniki Sony i amplituner Technicsa u nowych właścicieli czyt. Rodziców ;-) Ps. pomimo iż głośniki są powiedzmy " zwykłe" to przy zmianie odległości od odsłuchu i zmianie kubatury pomieszczenia zagrały zauważalnie lepiej niż u mnie co świadczy, że nawet przy bardzo budżetowym sprzęcie akustyka ma kolosalne znaczenie.

Czy ja tam widzę ampli Technicsa model 300 ? jeśli tak to był mój pierwszy ampli. Aż się łezka kręci :)
Wcześniej jeszcze z ojcem jakiś Radmor, Amator 3, gramofon i później wierza Panasonic ze zmieniarką na 3CD ale to już nie było to co segmenty.. :)
 
Centralny powinien być w miarę możliwości na linii wysokotonówek z frontów.

hm, w a katalogu kolumn monitor audio napisali jakoś tak:
"specjalnie zaprojektowany stand pod centralny i wysokość ma 330mm"
a wysokotonówki frontów prawie na wysokości 950mm ... i bądź tu mądry ;)


ładny "salonik" HQ150 :) ... co Ty tam masz za frontami na ścianach - korek?
 
Ps. pomimo iż głośniki są powiedzmy " zwykłe" to przy zmianie odległości od odsłuchu i zmianie kubatury pomieszczenia zagrały zauważalnie lepiej niż u mnie co świadczy, że nawet przy bardzo budżetowym sprzęcie akustyka ma kolosalne znaczenie.
Bardzo bardzo się cieszę iż coraz więcej osób to zauważa. Niestety często trzeba na własnej skórze doświadczyć żeby się przekonać do akustyki.
Proszę pochwal się w tym wątku, będzie dobra praktyka dla innych :)
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet...wplyw-na-brzmienie-nasze-rady-i-praktyki.html


Ja również pochwalę się swoim KD.
Gdzieś wcięło Ci zdjęcia ;)
 
Napisałeś idealna wysokośc TV. Mój wisi niżej a pisałeś chyba Ty kolego że jest za wysoko :)

No wlasnie, "chyba" :) Przypomnij jak mozesz watek.
Jezeli Twoj wisi nizej, to znaczy ze nie jest idealnie, a perfekcyjnie :)
Wiesz, ja jestem zwolennikiem wieszania tv na wysokosci oczu, zawsze to podkreslam.
Jak dzieciak szalal, to bylem zmuszony wrzucic tv na szafke, to byla katorga. Nie dalo sie tego ogladac.
Nie wiem jak inni, ale ja sie mecze zadzierajac oczy do gory, jest to dla mnie wbrew logice i podziwiam inne ustawienia.
 
D
hm, w a katalogu kolumn monitor audio napisali jakoś tak:
"specjalnie zaprojektowany stand pod centralny i wysokość ma 330mm"
a wysokotonówki frontów prawie na wysokości 950mm ... i bądź tu mądry ;)


ładny "salonik" HQ150 :) ... co Ty tam masz za frontami na ścianach - korek?
Ale kto Ci powiedział, że ten stojak pod central ma stać na podłodze?
Dziękuję wszystkim za miłe słowa.
Tak, na ścianach są panele z grubego korka.
 
No wlasnie, "chyba" :) Przypomnij jak mozesz watek.
Jezeli Twoj wisi nizej, to znaczy ze nie jest idealnie, a perfekcyjnie :)
Wiesz, ja jestem zwolennikiem wieszania tv na wysokosci oczu, zawsze to podkreslam.
Jak dzieciak szalal, to bylem zmuszony wrzucic tv na szafke, to byla katorga. Nie dalo sie tego ogladac.
Nie wiem jak inni, ale ja sie mecze zadzierajac oczy do gory, jest to dla mnie wbrew logice i podziwiam inne ustawienia.


Masz foty w sumie po małym przemeblowaniu i bez PS3 chwilowo. Wcześniej miałem krzesła i stół przy kinie teraz jest kanapa w sumie ta jest chwilowo bo za tydzień będzie nowa która stanie dalej od sprzętu i będzie miód. Na jednym ze zdjęć masz pozycje, z której oglądany jest TV.
 

Attachments

  • DSC_0659.jpg
    DSC_0659.jpg
    954 KB · Wyś: 112
  • DSC_0660.jpg
    DSC_0660.jpg
    992,6 KB · Wyś: 115
Borixton, "idealna wysokosc" napisalem do uzytkownika "Zochu91", a nie Kazia :)
Kazia pytalem o medale.
Odpisujac "Jezeli Twoj wisi nizej, to znaczy ze nie jest idealnie, a perfekcyjnie" to powolywalem sie na wysokosc kolegi "Zochu", a nie Kazia. Tyle w temacie ;)
Twoj zestaw jak najbardziej mi sie podoba, ale jak dla mnie TV jest za wysoko. Jest to sprawa indywidualna i jak komus tak pasuje, to nic mi do tego. U Ciebie za to central jest niemal idealnie.
 
Borixton, "idealna wysokosc" napisalem do uzytkownika "Zochu91", a nie Kazia :)
Kazia pytalem o medale.
Odpisujac "Jezeli Twoj wisi nizej, to znaczy ze nie jest idealnie, a perfekcyjnie" to powolywalem sie na wysokosc kolegi "Zochu", a nie Kazia. Tyle w temacie ;)
Twoj zestaw jak najbardziej mi sie podoba, ale jak dla mnie TV jest za wysoko. Jest to sprawa indywidualna i jak komus tak pasuje, to nic mi do tego. U Ciebie za to central jest niemal idealnie.


No tak wychodzi czytanie forum na szybko w pracy.. Wszystko jasne hehe. Tv wisi na równo z górą frontów i ciekawie to wygląda, też podoba mi się nisko TV nie da się ukryć ale gdy szafka pod tv jest szeroka i niska u mnie niestety ściana na to nie pozwala a jak położe się na kanapie to na tv patrze prosto i nie muszę opuszczać wzroku co jest komfortowe. Ta moja 40'' wygląda większa na żywo niż na fotach heheh przy tym rozmiarze frontów. :niewiem: :)
 
Do góry