Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
tomekb19 - jak dla mnie ameryka !!! Na twoim przykładzie widać, że kino mozna urządzić również w salonie, i można to zrobić fajnie i ze smakiem !!! Podziwiam i zazdroszczę :)
 
super to wygląda,mam tv jakieś 35 cm od ściany na stoliku myślisz że przy takiej odległości też by to fajnie wyglądało

Jeśli chodzi Ci o podświetlenie, to myślę że wyglądało by dobrze. U mnie między ścianą a TV jest około 12 cm więc znowu nie tak mało.

Sam jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. Pomijając ceny sprzętu RTV to stworzenie takiego setupu kosztowało "grosze". Przykładowo szafka pod TV to dwie ławy ikea besta - w sumie 220 zł :) A jak mi się znudzi ich wygląd to mogę zrobić zamykane szafki lub szuflady :)


Ogólnie, około rok temu zrobiłem taki projekt na kompie:

I chyba udało mi się go zrealizować w 100% (wtedy w planach był jeszcze samsung ps63c7000:))
 
Jeśli chodzi Ci o podświetlenie, to myślę że wyglądało by dobrze. U mnie między ścianą a TV jest około 12 cm więc znowu nie tak mało.

Sam jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. Pomijając ceny sprzętu RTV to stworzenie takiego setupu kosztowało "grosze". Przykładowo szafka pod TV to dwie ławy ikea besta - w sumie 220 zł :) A jak mi się znudzi ich wygląd to mogę zrobić zamykane szafki lub szuflady :)


Ogólnie, około rok temu zrobiłem taki projekt na kompie:

I chyba udało mi się go zrealizować w 100% (wtedy w planach był jeszcze samsung ps63c7000:))


Czego uzyles doprojektowania ? jaki to program ?
 
A u mnie wygląda to tak nic specjalnego ale bardzo lubię swój kącik :], wszystkie meble są wykonane własnoręcznie, przede mną zabudowa pod sufitem ekranu i podciągnięcie do niego prądu ale to jak już przyjdzie od producenta i przeróbka oświetlenia tylko czasu brak :/, co do sprzętu to wszystko widoczne jest w stopce.
 

Attachments

  • DSC03913.jpg
    DSC03913.jpg
    588,5 KB · Wyś: 303
  • DSC03915.jpg
    DSC03915.jpg
    639,4 KB · Wyś: 215
  • DSC03916.jpg
    DSC03916.jpg
    842,9 KB · Wyś: 175
  • DSC03920.jpg
    DSC03920.jpg
    660,7 KB · Wyś: 191
  • DSC03921.jpg
    DSC03921.jpg
    622,5 KB · Wyś: 170
  • DSC03926.jpg
    DSC03926.jpg
    556,2 KB · Wyś: 170
Ostatnia edycja:
A u mnie wygląda to tak nic specjalnego ale bardzo lubię swój kącik :], wszystkie meble są wykonane własnoręcznie, przede mną zabudowa pod sufitem ekranu i podciągnięcie do niego prądu ale to jak już przyjdzie od producenta i przeróbka oświetlenia tylko czasu brak :/, co do sprzętu to wszystko widoczne jest w stopce.

Głośniki koło projektora to są do systemu 7.1 - surround back? Z tego co widzę, to masz je nad samą głową - czy efekt jest nadal słyszalny?
 
Tak system to 7.1 efekty są słyszalne bardzo dobrze ponieważ głośniki są za głową i pod odpowiednim kątem, kanapa jest ustawiona kilkadziesiąt centymetrów od ściany, co do przeróbki oświetlenia to szukam czegoś na wzór punktowych halogenów [nie muszą dawać dużo światła] aby dać dwie lub cztery sztuki w zabudowie ekranu, chciałbym również móc obsługiwać pilotem jak ma to miejsce obecnie - jakieś sugestie?
 
Ostatnia edycja:
Tak system to 7.1 efekty są słyszalne bardzo dobrze ponieważ głośniki są za głową i pod odpowiednim kątem, kanapa jest ustawiona kilkadziesiąt centymetrów od ściany, co do przeróbki oświetlenia to szukam czegoś na wzór punktowych halogenów [nie muszą dawać dużo światła] aby dać dwie lub cztery sztuki w zabudowie ekranu, chciałbym również móc obsługiwać pilotem jak ma to miejsce obecnie - jakieś sugestie?

Hmmm, też się zastanawiam nad tylnymi surroundami... ale u mnie kanapa jest przy ścianie więc głowę mam około 30cm od ściany... a to jest mniej więcej wymiar głośnika...
Też niedługo będę montował projektor pod sufitem nad głową... i zastanawiam się czy jak bym umieścił głośniki surround back pod sufitem (jak u Ciebie) ale grałyby u mnie praktycznie nad głowami, to dałoby to dobry efekt czy lepiej zapomnieć? A może pojedynczy głośnik do 6.1 i mimo że nad głową byłby lepszy?
 
Ja również mam pytanie ale do bocznych satelitów. Czy tak słabe pochylenie nie przeszkadza? Czy w ogole tak bliskie polozenie wzgledem siebie wszystkich 4 tylnych głosnikow pozwala je rozróżnić czy twory się dźwiękowa klucha? Jaką masz pewnosć że to co słyszysz pochodzi z danego głośnika a nie z sąsiedniego?
 
Dzięki zobal za podpowiedź właśnie buszuje po stronkach, Vaderus miałem podobne obawy więc żeby je rozwiać wziąłem kolumny z sypialni z Piano Crafta i ustawiłem za kanapą bez podwieszania, przeprowadziłem na nowo kalibracje i przeleciałem całą swoją filmotekę na nowo po czym powtórzyłem to z przyjaciółmi aby usłyszeć opinie osób postronnych, jak już wiedziałem że jest OK dokupiłem i podwiesiłem pod sufit MA, kombinowałem również z system 6.1 ale jakoś nie przypadł mi do gustu. co do efektu kluchy to go po prostu nie ma :] ponieważ odległości między kolumnami wynoszą ponad 1.50m, a kąty są dobrane tak aby dźwięki docierały na środek kanapy, dodatkowo boki nie dość że są pod kątem to są lekko skręcone w kierunku kanapy [odchodzą od ściany za kanapą, czego nie oddaje zdjęcie stąd przekonanie o zbyt małym kącie nachylenia], dodatkowo kąty mieszczą się w zalecanych zakresach, ponad to amplituner ma system kalibracji, w wcześniejszym pokoju który był większy wszystko stało dalej i dokładnie tak jak powinno i efekty były takie same jak obecnie, trzeba też pamiętać iż wydań 7.1 w naszym kraju jest jak na lekarstwo chodź nie powiem Tron Dziedzictwo z 7.1 DTS-HD brzmi zjawiskowo :p
 
Ostatnia edycja:
A oto mój zestawik ,który nie jest jakimś super sprzętem ale ja jestem z niego bardzo zadowolony: Telewizor Samsung LE40b530,kino Samsung ht-c5550,Polsat Cyfrowy HD5000,laptop Asus N61VG (wliczam go do zestawu ponieważ bardzo często puszczam z niego filmy HD),podświetlenie LED które sam zrobiłem ;) .Wiem że niektórzy nie są zwolennikami ,,plastikowych,gotowych ,, kin domowych ,ale na tym kinie naprawdę przyjemnie ogląda się filmy i efekty dźwiękowe są bardzo dobre.W przyszłości chce sobie kupić projektor 3d ale to na razie musi poczekać...Ostatnie zdjęcie robione wieczorkiem (ale niestety wszystkie komórką).
 

Attachments

  • 20072011214.jpg
    20072011214.jpg
    604,3 KB · Wyś: 171
  • 20072011224.jpg
    20072011224.jpg
    772,2 KB · Wyś: 144
  • 20072011217.jpg
    20072011217.jpg
    653,9 KB · Wyś: 143
  • 20072011225.jpg
    20072011225.jpg
    748,6 KB · Wyś: 159
  • 20072011230.jpg
    20072011230.jpg
    685 KB · Wyś: 127
  • 20072011241.jpg
    20072011241.jpg
    668,3 KB · Wyś: 142
To i ja się pochwalę ;)
Przetwornik jeszcze nie skończony więc bez frontu.
 

Attachments

  • foto1.jpg
    foto1.jpg
    125,1 KB · Wyś: 575
zastaw się a postaw się :D
ludzie, co z wami? nie ważne jakie macie możliwości, jaki metraż - musi być super kino minimum 5.1 i to takie, aby wszyscy dookoła słyszeli, a goście co przychodzą mieli zazdrościć?

kiedyś przeglądałem wszystkie wstawki w tym wątku i na miejscu niektórych - mam na myśli możliwości ich sprzętu co do metrażu - wstydziłbym się tych fotek.

no ale w związku z ich odwagą mam się czasami z czego pośmiać :D



Popieram całkowicie wypowiedź pro_fill i tylko zadam retoryczne pytanie - jak można w małych "pokoiczkach" upychać tyle i tak mocnego sprzętu. Wielu użytkowników tego forum zamieszcza zdjęcia gdzie praktycznie bezpośrednio (po kilka centymetrów) po jednej i drugiej stronie TV umieszcza kolumny o mocy kilkudziesięciu czy kilkuset WAT i twierdzi, że to SUPER GRA

Dla tych "zbłąkanych" audiofilii i amatorów kina domowego podaję adres strony - na pewno ich zainteresuje jak ustawić kolumny w systemie 2.0, 2.1, 5.1 ....

Podstawy akustyki i rozmieszczania głośników stereo | Techfanatyk.net - opinie, recenzje, komentarze, słuchawki, głośniki, audio, sprzęt, PC, technologia
 
Z
a tez wrzuce moj kacik dowodzenia :-D:-Dtrafilem pilkarza
 

Attachments

  • IMG_2666.jpg
    IMG_2666.jpg
    583,8 KB · Wyś: 2134
Ostatnia edycja:
Do góry