Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Mówisz, że źle rozstawiony? Hm, a gra świetnie. Ale jestem otwarty na wszystkie pomysły - obym tylko nie musiał burzyć kominka i przesuwać kaloryferów :)
 
Taka norma jeśli chodzi o wysokości standów to 90cm-100cm. Ale z tego co widzę, to ludzie róznie wieszają. Jedni na takiej wysokości, a inni wyżej np. 170 - 180cm i skrecają kolumny w stronę słuchacza. Zależy pewnie tez jak daleko od miejsca odsluchowego. Tu masz podobny temat, i tez chłopaki różnie piszą Jak wysoko zawiesić surroundy? - Kino domowe - Audiostereo.pl.

Dzięki za ten link i chyba nie jest tak źle :) Głośniki tylne są 10 cm powyżej oparcia kanapy. Jak się siedzi to są minimalnie powyżej głowy. Problem to szerokość rozstawienia, ponieważ stoją bliżej siebie niż fronty i te dzbanki i doniczki na szafce :( ale trzeba wziąć pod uwagę, że to są bipole i nie grają do przodu a pod kątem 150.
Co myślicie?
 
Telewizor strasznie wysoko, chyba że to złudzenie. Centralny nie zasłania ekranu?

Dla mnie TV jest na dobrej wysokosci, akurat mam specjalnie wysoka kanape, wiec nie ma problemu z ogladaniem.
Wlasnie nie zaslania, juz ktos kiedys o to mnie pytal.

nie ma to jak Yamaszka z MA:D

Wiadomo, najlepsze polaczenie :D

Xbox na szafke reszta w dół.

Nie da rady, na szafce jest juz miejsce na nowego Xbox-a ;)

Sk_uter - goło u Ciebie! ;) Ściany gołe, podłoga goła, i lewa kolumna w róg wciśnięta... ;)

W mojej stopce masz odnośnik do naszych rad dot. akustyki ;)

Golo? Wlasnie wedlug mnie juz za duzo, bo chcialem wstawic sub-a, ale nie mam gdzie, a sciana specjalnie gola, aby skupic sie tylko na TV, zas na pozostaly scianach jest juz cos (meble, kanapa)

Oj wysoko, za wysoko, 150 cm srodek jak nic (włącznik światła), dolna krawędź tv znacznie wyzej od wysokosci kolumn. Nawet central malo komu udaje się umiejscowic zgodnie z zasadą - na wysokosci tweeterów frontów, ale tu się Skuterowi udało jeszcze wyzej ;)
Taka wieza nie potrzebna. Rozłóż sprzęty chociaz na 2 mniejsze budowle i już bedzie ze 20 cm nizej.

Jakos centralny fajnie brzmi, moze gdy bede cos zmienial to najwyzej xbox-a z centralnym i wtedy bedzie wedlug zasady na wysokosci tweeterow.
 
Skuter, faktycznie wydaje sie jakby tv był bardzo wysoko, z drugiej jednak strony, MA maja wysokość 85cm, szafka RTV tam gdzie są płyty, tez bardzo niewielka (odniesienie do płyt), co finalnie daje to wszystko bardzo złudne wrażenie optyczne ;)
 
No dobra, to zabawny sie w detektywa. Centralny BX center, ma wysokość ok.16cm, na fotce można zauważyć ze zaczyna sie od poziomu konczacych sie frontów (85cm), co daje nam na górnej części centralnego +/- 101cm, a tam wlasnie zaczyna sie pojawiać dolna krawędź tv, co daje nam wlasnie te 100cm.
Tak na dobra sprawę, to prawie jak u Ciebie ;)
Może niech Cezar zmierzy.
 
pewnie u mnie przez to że tv większy to nie widać tej różnicy no i MR6 wraz z granitami mają 108cm. Jak siedzę na kanapie to wzrok pada mi tak 15cm poniżej środka tv :)
 
Wysokość podwieszonego tv od dolnej ramki to max 80cm od podłogi, koniec tematu ;) chyba, że jest to tv 80 cali to jeszcze niżej :)
 
Ostatnia edycja:
tv najlepiej ogląda się na leżąco :D (jeżeli nie ma takiej możliwości w naszych salonach to po prostu są źle urządzone ;))
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie tak jest, większy tv niżej, mniejszy wyżej.
U mnie jest 40cm od podłogi i jest idealnie. Jak dam wyżej, to górna cześć będzie pod sufitem :)
 
wieczorem wam zmierze i powiem jak bede mial pod reka miare ;)

ja caly czas ogladam na lezaco, wiec wysoko tutaj jest jak najbardziej dobre ;)

Moze zdjecie troche dziwnie wyglada, ale wedlug mnie w realu to fajnie wyglada.

Co do akustyki to macie racje, robi duza roznice, caly czas ogladam z rozlozonym lozkiem, co prawie caly pokoj zajety nim jest, gdy ja zlozylem dzwiek calkiem inny jakby wiecej basu bylo :D
 
Bo jak złożyłeś kanapę, to pojawiła się podłoga (goła), która pięknie Ci poodbijała niskie tony. Rozłożona kanapa pochłania ich nadmiar i niepotrzebne odbicia, co daje w sumie pożądany rezultat.
A co do ścian - gołe ściany po bokach również negatywnie wpływają na rozchodzenie się dźwięku.
 
I
Tak z nudów dokleiłem dziś do Pioneer BDP-160 nóżki ze starego CD Philips :D
może to niezdrowe dla amplitunera ale miejsca brak na blu-ray i stanął na nim .
7ha2.jpg
 
Dziś udało się podwiesić tv wiec czas na foty :)
 

Attachments

  • 2014-02-08-590.jpg
    2014-02-08-590.jpg
    91,8 KB · Wyś: 146
  • 2014-02-08-584.jpg
    2014-02-08-584.jpg
    100,3 KB · Wyś: 134
  • 2014-02-08-582.jpg
    2014-02-08-582.jpg
    86,6 KB · Wyś: 163
  • 2014-02-08-587.jpg
    2014-02-08-587.jpg
    72,3 KB · Wyś: 146
  • 2014-02-08-592.jpg
    2014-02-08-592.jpg
    87,3 KB · Wyś: 139
Do góry