Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Czytając temat FLAC vs CD wszedłem żeby zobaczyć na czym niejaki kolega Lemir odtwarza te seriale na Divx ale cisza widzę :)
 
Nie wiem czy nie założyć oddzielnego wątku "Mistrzowie montażu"

3n0f.jpg
 
Sk_uter - goło u Ciebie! ;) Ściany gołe, podłoga goła, i lewa kolumna w róg wciśnięta... ;)

W mojej stopce masz odnośnik do naszych rad dot. akustyki ;)
 
Telewizor strasznie wysoko, chyba że to złudzenie. Centralny nie zasłania ekranu?
Oj wysoko, za wysoko, 150 cm srodek jak nic (włącznik światła), dolna krawędź tv znacznie wyzej od wysokosci kolumn. Nawet central malo komu udaje się umiejscowic zgodnie z zasadą - na wysokosci tweeterów frontów, ale tu się Skuterowi udało jeszcze wyzej ;)
Taka wieza nie potrzebna. Rozłóż sprzęty chociaz na 2 mniejsze budowle i już bedzie ze 20 cm nizej.
 
Fajny sprzęt, ale go ugotujesz w tej szafce. I to jeszcze amp, na nim bezpośrednio końcówka i na tym BD. Nie grzeje Ci się sprzęt? Ja bym został na zawał:)
 
No właśnie też się nad tym zastanawiam ale z tyłu jest przestrzeń. Na razie nic się nie gotuje :). Inna opcja to kupię kolejną taką samą szafkę (to są drewniane modułowe kwadraty) i zrobię więcej miejsca. Ale teraz tylko dwa z możliwością rozszerzenia na suba. To już i tak trzecia szafka :x
 
Ja rozumiem że zonie się nie podoba, ale masz już dobrej klasy sprzęt. Teraz widzę że polujesz na też dobre i drogie subwoofery. Tylko właśnie jest to zmarnowany potencjał takiego sprzecicha, szczegolnie w kinie. Co z tego że fajna elektronika i kolumny, jak efektów surround to praktycznie nie czujesz. Tyły oddalone od siebie z 50cm i jeszcze skierowane w frontami. Żona walnie focha pare dni, a sprzet będzie cieszyl latami;)
 
To efekt zdjęcia. Tyły stoją od siebie dokładnie 2,05 metra ale pomysł z ich powieszeniem na ścianie bardzo mi się podoba. Szczególnie, że mam kable w podłodze, które są wyprowadzone na tylną ścianę. Wystarczy trochę wykuć ścianę, puścić przewody - ale na jaką wysokość?
 
Ja wykorzystałem moment jak gorsza połówka pojechała na tydzień na szkolenie.
No to podwinąłem rękawy, przerobiłem z 5.1 na 7.1, więc było i kucie na kable, malowanie całego pokoju, i adaptacja akustyczna przy okazji, z panelami z grubego korka.
I przyjechała na gotowe. Poślij ją do mamusi na weekend np.
Już o tym pisałem. Jak zaczynają marudzić, to zacznij przebąkiwać, ze możesz byś sobie na wiosnę jakiegoś ścigacza kupił. Zazwyczaj działa. No chyba że już masz, to wtedy cafe racer.
Też jestem w trakcie modernizacji, bo może się wreszcie doczekam na 10-kanałową końcówkę mocy jutro. No to znowu będę szukał processora.
 
Ostatnia edycja:
Do góry