Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
nie mówię tu o ustawieniach kolumn czy ustawieniach w ampli itp. ... mowa właśnie o dostosowaniu pomieszczenia (w miarę rozsądku) ...oj tu się mylisz co do rozpraszania, tłumienia, poznoś sobie do pokoju kilka większych rzeczy, poustawiaj i zobacz jak zmieni się dźwięk :) ... bardziej słyszalne w stereo, nieco mniej w KD.

tak na szybko, w czym problem kupić np. obraz na płótnie, zrobić ramkę drewnianą a w ramkę pod płótno np. isover+poduszka powietrzna i taki obraz na ścianę :)
 
Wrazen jeszcze specjalnie nie ma, bo nie ma czasu, ale oczywiscie o 2 w nocy cos tam pstrykalem juz :)

Sam po sobie też zauważyłem, że jest to w pewnym stopniu naturalny krok w przód w naszych zainteresowaniach. Wpierw nieśmiałe pierwsze zestawy KD, później uzbieranie kompletu "poważniejszego", a żeby zrobić następny krok - to właśnie system dzielony. Można by upgrade'ować zestaw KD opartym na ampli, ale czy wkład $$ będzie adekwatny do uzyskanych efektów? Wątpliwa odpowiedź. Zaś zarówno wkład własny i $$ w system dzielony, raz że radocha od nowa (bo to zupełnie inne klocki) a dwa, brzmienie też ulegnie znacznej zmianie. Fajnie. Mam nadzieję że ja też w przyszłości w tę drogę pójdę. Choć przyznaję z ręką na sercu - system dzielony już nie w NAD - no chyba że awansuję aż tak znacząco, bo budżet NAD na system dzielony jest zaporowy ;)

Jezeli chodzi o sprzet dzielony, to oczywiscie sie zgadzam. To jest naturalna kolej rzeczy... tak wlasnie trzeba sobie to tlumaczyc :)
Bardzo fajna "analiza"

Patrząc z perspektywy czasu na ogrom sił włożonych w doskonalenie KD opartego na ampli, to możliwe że za mało czasu sobie dałeś na delektowanie się uzyskanym efektem by nabrać wigoru do przebudowania od podstaw swojego zestawu :) Choć mam wrażenie że jak zaczniesz to Ci się zachce ;)

Trudno sie nie zgodzic, mam wrazenie za bardziej nas rajcuje pogon za kroliczkiem, jak sam sprzet.
Jak juz czlowiek zlapie tego kroliczka, to w krzakach czai sie nastepny :) Takie juz nasze hobby, mimo wszystko dzielony sprzet to fajna sprawa. W sumie to sie ciesze, ze wszystkie zakupy byly realizowane stopniowo, czlowiek bardziej docenia i szanuje.

a nie myśleliście o tym, aby zamiast zmieniać klocki na droższe, zacząć od poprawy akustyki pokoju?

Temat akustyki byl juz wielokrotnie poruszany, nie ma sensu tutaj nad tym rozprawiac ponownie, oczywiscie tez mysle ze to podstawa, ale tez nie zrobie z pokoju dziennego sali kinowej. Trzeba isc na kompromisy, ja zrobilem osobiscie wszystko co mozliwe w tym kierunku, przy zalozeniu ze w tym pokoju jeszcze trzeba zyc. Uwazam ze wielu z nas wie co to akustyka i stara sie to wszystko pogodzic. Zmiana sprzetu (w tych warunkach) mimo wszystko i tak sporo wnosi.

No i niezły wydatek się szykuje bo to nie tanie klocki:). Co będziesz robił ze starym sprzętem?:D

Trzeba sprzedac, a co chcesz kupic? Wiesz że ze mna jak z bratem :)
 
Ostatnia edycja:
Temat akustyki byl juz wielokrotnie poruszany, nie ma sensu tutaj nad tym rozprawiac ponownie, oczywiscie tez mysle ze to podstawa, ale tez nie zrobie z pokoju dziennego sali kinowej. Trzeba isc na kompromisy, ja zrobilem osobiscie wszystko co mozliwe w tym kierunku, przy zalozeniu ze w tym pokoju jeszcze trzeba zyc.

podpowiesz mi, co zrobiłeś, może wykorzystam Twoje pomysły (jeśli nie tajemnica)

no ja też staram się pogodzić pokój z akustyką jak większość z nas, tylko mało kto o tej akustyce pisze, a dokładniej, co zrobił aby ją poprawić :)
 
Ostatnia edycja:
nie mówię tu o ustawieniach kolumn czy ustawieniach w ampli itp. ... mowa właśnie o dostosowaniu pomieszczenia (w miarę rozsądku) ...oj tu się mylisz co do rozpraszania, tłumienia, poznoś sobie do pokoju kilka większych rzeczy, poustawiaj i zobacz jak zmieni się dźwięk :) ... bardziej słyszalne w stereo, nieco mniej w KD.

tak na szybko, w czym problem kupić np. obraz na płótnie, zrobić ramkę drewnianą a w ramkę pod płótno np. isover+poduszka powietrzna i taki obraz na ścianę :)

Jest problem bo nie każdy lubi takie obrazy na ścianie hehe. Każdy poprawia swoją akustykę na własny gust ;)
 
posiadam w pokoju elementy z boazeri. Na podłodze gruba płyta OSB, mata wygłuszająca, gruby gumolit, jedna ściana wygłuszona (była taka możliwość bo była stawiana ściana działowa). Na ścianach jakieś drewniane półki, antyrama. Na podłodze dywanik :)
 
czyli, tak jak u większości z nas, coś na ścianie, gruby dywan, trochę książek :)

ja myślę nad sufitem, podwieśić np. na łańcuszkach elementy rozpraszające i wmontować tam oświetlenie ... i lampa gotowa :)

za słuchaczem właśnie taki obraz jak pisałem

coś za kolumny frontowe, może ekrany avcon (mam możliwość wypożyczenia na odsłuchy)

no i potem zmiana klocków AV na lepsze :D
 
za słuchaczem właśnie taki obraz jak pisałem
Ja na przykład za słuchaczem ( i widzem ) mam duże okno z zamszowymi "verticalami", ale to wcale nie musi być korzystne.
Bywałem kiedyś na targach "Sound&Vision" w Manchester i odwiedzałem ekspozycje m.in. Russ'a Andrews'a. Polecali tam też proste tricki i rady, które pozwolą poprawić np. akustykę przy mniejszych nakładach finansowych, albo w pokojach o zróżnicowanym przekroju użytkowym - jakie zwykle my posiadamy. Pamiętam miedzy innymi, iż radzili by części odsłuchowej pokoju powinno się umieszczać mniej rozpraszaczy niż w części gdzie stoi sprzęt.
Zresztą kilka postów wcześniej dałem linka do tychże prostych porad.
 
armanig,
gratulacje ;)

Mam sentyment do Marantza, kiedyś 15S1 - wzm. i cd, później 11s2 - już tylko wzmacniacz. Piękna linia i niebieskie "boczki" ;)
 
Armaniq czy obudowa amplitunera nie dostaje w kość przecież to jest niezły ciężar.

Wlasnie, celne spostrzezenie. Powiem Ci ze nie, sprawdzalem wczoraj, ampli jak nowy. Jak dokompletuje reszte, to raczej pozmieniam troche.
Generalnie po wczorajszej inspekcji, to stwierdzam ze wszystkie te klocki wygladaja u mnie jak nowe, zal tego sie pozbywac. Czlowiek chucha, dmucha, a tu jakis barbeć obtłuści zaraz ;)
Mysle tez ze w tych miejscach jest konkretne wzmocnienie.
Malo tego, wszystkie te klocki stoja na dekoderze od UPC :D

Miniasy, dzieki. Szczegolnie ze u Ciebie juz jest prawdziwy konkret ;)
 
W dawnych sprzętach można było wymienić fronty plus gałki na inny kolor i było po problemie, szkoda, że teraz tak nie ma ;)
armanig nie wrzucaj już zdjęć bo po Tobie trzeba będzie znowu co najmniej miesiąc czekać, aż ktoś inny coś zaprezentuje :)
 
Ostatnia edycja:
Malo tego, wszystkie te klocki stoja na dekoderze od UPC :D

To zmienia postać rzeczy. W takim razie możesz śmiało stawiać nastepny klocek:D Aha, gdyby teraz przez jakiś czas Krzysztofradio był dla Ciebie szczególnie miły, to może oznaczać że chce się przytulić do któregoś z Twoich klocków, tych na sprzedanie:D
 
To zmienia postać rzeczy. W takim razie możesz śmiało stawiać nastepny klocek:D Aha, gdyby teraz przez jakiś czas Krzysztofradio był dla Ciebie szczególnie miły, to może oznaczać że chce się przytulić do któregoś z Twoich klocków, tych na sprzedanie:D

Z Krzysztofradio juz jestem w kontakcie :D
Gerus6, juz nic nie wklejam, spokojnie. Chociaz jeszcze cykne ten "spectrum analiser", bo to przedni gadzet :) Lecial do mnie specjalnie z Chin. Cos jak widmo w Technicsie SH-GE90, tyle ze na Ledach i duzo wieksze. Dziwne ze jeszcze nikt tego nie sprowadzil do Polski.
 
Do góry