Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Tu nie ma sie czym zadreczac, NADzik jest ok, ale "Vintage" to raczej nie jest :)
Tu jest "Vintage":
marantz.jpg
 
Kiedys te sprzety, to byly male dziela sztuki. Podobnie jak amerykanskie auta.
Dzis mozna pomarzyc o takich atrakcjach, wszedobylskie "plastic fantastic" i ciecia kosztow na wszystkim.
Szkoda ze to wszystko w tym kierunku poszlo.
 
...patrząc na zdjęcia ma się wrażenie ze jest to już bardzo stary i przechodzony sprzęt. Ale to tylko moje odczucie:)
Moje pierwsze wrazenie było dokładnie takie samo ;)
Myślałem, ze Fostex prezentuje kolumny. Spojrzałem na sprzet, i pomyslałem, ze to jakis archaiczny. Potem piszecie o NADzie, wiec jeszcze raz spojrzałem, i faktycznie; z lewej NAD, z prawej jakis stary VHS. A tu sie okazuje, ze to też NAD, wiec znow na fotkę :D

McIntosh nadal robi cos jak vintage, ale nowoczesne ;)
 
Ostatnia edycja:
Fostex pomyśl nad umieszczeniem wzmaka, ponieważ on Ci się tam chyba troszkę grzeje z uwagi na boczne i górne odprowadzenie ciepła. Moim zdaniem z boku powinno być co najmniej z 10cm luzu aby było swobodne odprowadzanie ciepła. Jeśli TV zawiesisz na ścianie to ja bym postawił sprzęt na miejscu telewizora i będzie ok. Pozdrawiam
 
dokładnie, w sobotę kręciłem swoimi kolumnami w lewo, w prawo, w tył i w przód, i kąt większy i kąt mniejszy -> efekt -> w stereo sobie jeszcze lepiej ustawiłem scenę i o to mi chodziło ... dosłownie kolumny poszły kilka cm jeszcze od ściany i bardziej skierowałem je do środka -> potem płyta testowa EMMA 2007 z nagranym głosem w lokalizacjach: środek, lewy środek, lewy, prawy środek, prawy ... jest dobrze a nawet bardzo :)
 
Hehe..wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale faktycznie tak jest. Jednak różnica jest mniejsza w rzeczywistości niż ta widoczna na drugim zdjęciu.....przez miesiąc jej nie zauważyłem i pewnie dalej żyłbym w nie świadomości...ale jakoś nie jest mi z tym gorzej.
A wiesz że i ja nie wiedziałem o tych kolorach? :)
Moje trzy nowe klocki są w tym samym ciemno-grafitowym kolorze, żadnych różnic. Jedynie wzmak jest jaśniejszy, ale to sprzęt z przełomu '89/'90, więc nie porównywałem tego. Może NAD ma tak, że wzmacniacze są lekko jaśniejsze od pozostałych klocków? :)

Ja rozumiem ze sprzet ma grac, ale NAD moglby popracowac nad wygladem.
NAD sam sobie strzela gola.
NAD strzela sobie gola nowym plastikowym designem, ten tu design to ich znak rozpoznawczy. Marantz też nie grzeszy wizualnie fajerwerkami w designie :p ;)

no bo jego wygląd jest archaiczny i patrząc na zdjęcia ma się wrażenie ze jest to już bardzo stary i przechodzony sprzęt. Ale to tylko moje odczucie:)
:hmm:

WiTT to Cię przeklnie:-D
:twisted:


Ale stary i archaiczny nie jest...i ma grać a nie wyglądać :) :) :) :twisted:
Oj, zaraz archaiczny. "Vintage" jest ładniejszym określeniem, a dodatkowo jest wielu fanów takiego design'u. Jak mówi stare przysłowie pszczół - są gusta i guściki: jeden lubi rurki z kremem. a drugi... co innego.
No, umówmy się że wygląd w tym wypadku nie jest najważniejszy, ale też nie możemy się oszukiwać, iż ważny nie jest. Są osoby dla których sprzęt ma grać i wyglądać. Jednak nie zadręczaj się jeśli Tobie to pasuje. Przyjmij, że tak ma i ciesz się jego zaletami.
I pod powyższym się podpisuję :blagam: :mrgreen:
Od siebie tylko dodam, gdy wybierałem sprzęt dla siebie, spytałem szanownej małżonki o wyrażenie swoich odczuć co do design'u klocków które miały być zamówione (tak, tak - WAF ;) ). I po prezentacji kilku różnych marek, sama stwierdziła ze klasyczny i stonowany wygląd jej się podoba. A skwitowała na końcu tym - masz kupić tak, żeby to grało, żeby mi się nie chciało do kina chodzić! :D no i nie chodzi do kina ;) :D
 

Attachments

  • DSC_9911.jpg
    DSC_9911.jpg
    30,4 KB · Wyś: 122
WiTT też kupiłem tak żeby do kina nie chodzić:D. Wygląd to kwestia gustu:D, można tylko wyrazić swoją opinię na temat wyglądu, czy mi się podoba czy nie. Jednym się podoba a drugim nie. Dla jednych nie wygląda, ale gra, albo wygląda i nie gra, albo wygląda i gra, znajdzie się też taki dla którego coś nie gra i nie wygląda:D.

WiTT nie musisz się obrażać :D ja mam świadomość że mój sprzęt się komuś nie podoba i znam takie osoby:D. Sprzęt się kupuje pod siebie a nie pod ogół:)
 
A tak wracając do tematu audio i video: 50 tricków by wyciągnąć z naszych zestawów to co najlepsze według Russ'a Andrews... w zasadzie to same podstawy, ale jest kilka, które mnie zaskoczyły:eek:
http://www***ssandrews.com/images/articles/50TipsBookletSingles.pdf
 
Przedstawiam nowa zabawke.
Koncowka Marantza MM7025. Jak widac cala reszta sprzetu srebrna, wiec srednio to pasuje, ale taka polityke ma Marantz, koncowki i procesory tylko w kolorze czarnym...niestety.
Sila rzeczy bede przechodzil na ciemna strone mocy :)
Ja widac na zdjeciu, to spory klocek. Na samym dole ampli (ktory tez maly nie jest) wiec mozna sobie porownac jak niewiele mniejsza jest koncowka.
Wazy praktycznie tyle co ampli.
Drugi nabytek to "panel" chlodzacy firmy Antec AV Cooler. Dlugo szukalem, praktycznie nie do dostania, ale udalo sie. Swietna sprawa, nie dosc ze fajnie wyglada, to spelnia swoja funkcje doskonale. Kladziemy np. na ampli, a cale cieple powietrze wydmuchiwane jest na sciane. Sa 2 tryby, jest bardzo cicha i w niczym nie przeszkadza. Do tego dyskretne ledowe podswietlenie na przedniej czesci. Bardzo, ale to bardzo fajna sprawa.
Tutaj opis producenta: soundscience i filmik: Keep Your Home Theater Cool - YouTube
Jak komus sie uda trafic, to polecam.
Ale najlepszy zakup to "spectrum analiser" :) 32 rzedowy graficzny equalizer, idealny do postawienia na biurku. Postaram sie wkleic fotki.

Wracajac do sprzetu, jak widac ide w system dzielony. Koncowka to poczatek, bedzie do tego AV i MM7055 lub MM8077. Zaloze tez watek w ktorym zrobie porownania, bardzo malo w sieci jest konkretnych zestawien. Niby ludzie maja, ale tak na dobra sprawe malo konkretnych informacji. Zobaczymy ile warte jest podlaczanie do wzmanicacza, amplitunera i procesora. Wszystko w warunkach domowych. Najgorsze jest to, ze teraz trzeba wymieniac caly sprzet na czarny, wiec zabawa zaczyna sie od poczatku :) Szczerze, to mi sie nie chce :)
Kilka fotek:

koncowka.jpg

antec.jpg
 
Ostatnia edycja:
i jak śmiga końcówka mocy?:D jak wrażenia? No i niezły wydatek się szykuje bo to nie tanie klocki:). Co będziesz robił ze starym sprzętem?:D
 
Ostatnia edycja:
Przedstawiam nowa zabawke.
Bardzo ładna ta Twoja zabawka ;) długo nie wytrzymałeś bez czegoś nowego w zestawie ;)

Wracajac do sprzetu, jak widac ide w system dzielony. Koncowka to poczatek, bedzie do tego AV i MM7055 lub MM8077.
Sam po sobie też zauważyłem, że jest to w pewnym stopniu naturalny krok w przód w naszych zainteresowaniach. Wpierw nieśmiałe pierwsze zestawy KD, później uzbieranie kompletu "poważniejszego", a żeby zrobić następny krok - to właśnie system dzielony. Można by upgrade'ować zestaw KD opartym na ampli, ale czy wkład $$ będzie adekwatny do uzyskanych efektów? Wątpliwa odpowiedź. Zaś zarówno wkład własny i $$ w system dzielony, raz że radocha od nowa (bo to zupełnie inne klocki) a dwa, brzmienie też ulegnie znacznej zmianie. Fajnie. Mam nadzieję że ja też w przyszłości w tę drogę pójdę. Choć przyznaję z ręką na sercu - system dzielony już nie w NAD - no chyba że awansuję aż tak znacząco, bo budżet NAD na system dzielony jest zaporowy ;)

Szczerze, to mi sie nie chce :)
Patrząc z perspektywy czasu na ogrom sił włożonych w doskonalenie KD opartego na ampli, to możliwe że za mało czasu sobie dałeś na delektowanie się uzyskanym efektem by nabrać wigoru do przebudowania od podstaw swojego zestawu :) Choć mam wrażenie że jak zaczniesz to Ci się zachce ;)
 
to już chyba większość przerobiła i doprowadziła tą kwestię do maximum w swoich warunkach. Ja już nie jestem w stanie uzyskać w swoim pomieszczeniu lepszej akustyki. A bawić się w remonty, wygłuszanie to nie ma sensu bo efekty nie są adekwatne do kosztów. Jedynie zmiana lokum by coś mogła poprawić:)
 
Do góry