Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Takie fajne kolumny... a ten kwiatek to prawdziwy? Aż "mi się serce kraje", a może tak ostro grasz, że on dociska by nie wyszła na środek pokoju?
A tak już serio to mam podobny ból, też zestaw w narożniku małego saloniku. Tyle, że ja przedłużyłem sobie trochę narożnik konstrukcją zabudowy na kable i inny osprzęt, ale przestrzegam przed jednym - mianowicie aż się prosi o wystawienie kolumn ociupinkę do przodu, tylko że to rodzi niebezpieczeństwo ingerencji w ciąg komunikacyjny i zahaczenia prawej kolumny przy przechodzeniu. Ja tak kiedyś miałem i po potrąceniu kolumna chciała udowodnić istnienie grawitacji. Na szczęście podstawiłem nogę w celu amortyzacji ( ma się refleks ) ... skończyło się otarciem skóry na piszczelu, stłuczeniem wszystkich palców stopy, raną dużego palca i wielkim bólem i opuchlizną, no i miesiącem kalectwa i kuśtykania... ALE KOLUMNIE NIC SIĘ NIE STAŁO.

Kwiat ostatnio żona dostała na jakąś okazje, doniczka została podklejona korkiem i wyjątkowo stoi na kolumnie, naprawdę wyjątkowo i na pewno jak znajdzie się inne miejsce kwiat zniknie. Kolumny stoją małe 20 cm od ściany i bas już nie dudni także jest ok.
 
Kwiat ostatnio żona dostała na jakąś okazje, doniczka została podklejona korkiem i wyjątkowo stoi na kolumnie, naprawdę wyjątkowo i na pewno jak znajdzie się inne miejsce kwiat zniknie. Kolumny stoją małe 20 cm od ściany i bas już nie dudni także jest ok.

Super. To szukaj szybko tego miejsca na kwiatek, bo to różnie bywa, a jak wiesz lakier piano black każdą ryskę pokaże.
 
Do kolegi Borixona:
Jeśli byś szukał czerwonej piłeczki to masz pod RTVką, a tak na serio to mogę Ci zasugerować pomalowanie listwy maskującej kable pod TV w kolorze ściany, w tedy by się nie rzucała tak w oczy.
 
Rośliny lubią świeże powietrze. ;-)

To może by ją tak w otwór BR wcisnąć?
Będzie i świeże powietrze i przewiewne miejsce :razz:.
A co do WAF to nie zazdroszczę... Każdy facet myśli, że jest głową :krol: w związku ale to szyja i tak nią kręci :cry: Mimo wszystko Borixon fajnie to sobie zorganizowałeś i masz bardzo ładny kącik AV. A co do kwiatka to lepiej żeby żona go nie przelała... kolumny nie lubią wilgoci.
 
Do kolegi Borixona:
Jeśli byś szukał czerwonej piłeczki to masz pod RTVką, a tak na serio to mogę Ci zasugerować pomalowanie listwy maskującej kable pod TV w kolorze ściany, w tedy by się nie rzucała tak w oczy.

Listwa to jest amelinium i tego nie pomaluje. Mi ona nie przeszkadza a już w czwartek lub piątek pod TV zawiśnie nowy center więc praktycznie schowa listwę. Dzięki widziałem piłeczkę na zdjęciu też. Córka kula gdzie popadnie stąd maski niestety na kolumnach..

quasimodek - dziękuję za docenienie mojej pracy, a co do żony to bardzo uważa i podlewa go w zlewie :)
 
Kolejny mały update ;]
Kolor głośników ni jak nie miał sie do niczego, więc zmuszony byłem do zmiany koloru ;]
Dodatkowo pojawił się xKloc, z powodu GTA V :D

jqzb.jpg
 
Całkiem przyjemnie z akcentami muzyczno-kinowymi (winyle, plakat), standy pod kolumny, chłodne surowe kolory - to lubię ;) Kolumny przemalowałeś, okleiłeś czy kupiles nowe? Tylko mała uwaga; czy nie obowiasz się braku wentylacji dla amplitunera? Całe ciepło leci w centrala.
Mozesz pokazac jak prezentuje się sciana z winylami oraz reszta?
Pozdrawiam
 
fajnie wyglądają teraz te kolumny , mają identyczne nóżki ja na pierwszych zdjęciach i pasują idealnie do szafki ,moje pytanie również takie samo jak kolegi one są malowane -kto ci je malował i jaki jest koszt
 
Duzo lepiej wygladaja w bieli, w zestawieniu z biala szafka. Podoba mi sie.
Ta biel w kolumnach, to jest mat, czy polysk? Mat mozna zrobic bardzo latwo sprayem "plastidip", to tak na przyszlosc jakby ktos mial taki pomysl na tymczasowa zmiane.
 
Po raz 3-ci :)

Witam ponownie, tym razem z nowymi Quadral Quintas 6000, oraz troszkę przerobioną półką na "moje zabawki" ;) Wiem, wiem - kaktus jest zbędny, ramki ze zdjęciami też nie na miejscu, książki na górze niepotrzebne - ale ten kto ma żonę mnie zrozumie :) Wszelkie sugestie będą bardzo mile widziane ponieważ dopiero co to wszystko podłączyłem i cały czas się bawię w ustawianie itd. (chyba zrezygnuję z tego subwoofera "onkyo" bo mam wrażenie że bez niego kolumny grały jakoś lepiej) Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Do Sebastianlinert:
Cześć, jeśli mogę Ci coś zasugerować to, przesuń kolumny od rtv na środek standów i delikatnie skieruj je do środka. Wiem kaktus na tym ucierpi (możesz go postawić na półce nad telewizorem...), ale ty zyskasz na dźwięku. Ponadto, spróbuj przestawić amplituner w bok, a na miejsce jego wstawić głośnik centralny. Ponieważ idealnie rozstawione głośniki przednie są w tedy kiedy głośnik wysokotonowy kolumn bocznych jest na tej samej wysokości co głośnik wysokotonowy głośnika centralnego. Ponadto głośnik centralny powinien być na środku ekranu, ale niestety to jest życie i trzeba iść na kompromisy zarówno ze sprzętem jak i z żoną....;-). Poza tym fajny masz kącik do oglądania filmów ps. zazdroszczę wygodnego narożnika. Pozdrawiam
 
Ja jak postawilem kaktusa na subie to niestety po 2 tygodniach zaczal mi marniec wiec musialem go zdjac , chyba wstrzasy mu nie sluzyly :)
 
He he, chyba trzeba będzie założyć nowy wątek "nasze kaktusy" :) A tak poważnie - centrala jakoś dam radę przestawić wyżej (mogę go postawić ewentualnie na amplitunerze ??? ) ale z frontami będzie już malutki problem - na zdjęciu "z kaloryferem na suficie" ;) widać że lewa kolumna pomimo że ma "oddech" to jest wciśnięta między półkę z płytami a szafkę więc nic z nią nie zrobię, no chyba że zmniejszę lub całkowicie zlikwiduje standy pod kolumnami, wtedy prawa automatycznie pójdzie trochę w bok i lewa będzie miała troszkę więcej miejsca... Pomyślę ;) A akcenty egipskie to pamiątki z podróży poślubnej - miło czasem powspominać :)
 
Ostatnia edycja:
ktoś wolał pomalować szafkę niż dokończyć ścianę żenada, no chyba że chciał uzyskać jakiś efekt...hehe
 
Ostatnia edycja:
Do góry