Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Fajnie, fajnie, ale co dziwi, to zrobiles fachowa robote z otworami na przewody w scianie, a mimo to i tak sobie lewituja ;) Podklej te kable do tych blatow, lub nawierc malutkie haczyki i zaczep od spodu. Listwe to samo, do gory nogami i do dolnej pólki.
 
Bardzo ładnie. Mi się takie półeczki podobają. Sam chciałem coś podobnego zrobić, ale skończyło się ostatecznie na zrobieniu stolika. Kable od kolumn skrócić, w górnej półce wywiercić dziurę i te co bokiem idą puścić środkiem. Oby tylko nie przed centralem;)
 
Powalczę jeszcze z kablami, w tych sprawach bywam radykalny.
Do przewodów na surroundy ryłem bruzdy przez sufit i ściany w dopiero, co położonych gładziach.
Na razie kabelki czekają aż odpocznę po budowie, a listwą bawi się syn jak ma czas pobawić się konsolą :wink:

Ciężko z tym odstawieniem Ikonów, za blisko jest kominek.
 
Fajne półki.
U mnie też są podobne klimaty ścienne...

W moim zestawie też nastąpiła zmiana. doszły kolumny Taga Harmony TAV 606 :D

Jeszcze "tylko" te kable....:sad:
 

Attachments

  • zestaw.jpg
    zestaw.jpg
    406,8 KB · Wyś: 156
Marantz SR5007 + Dali Zensor 7

Dzisiaj przyjechał mój sprzęcik (dosłownie 3 godziny temu) - dzięki blackninja.
Wszystko podłączone na razie na szybko ale ustawione i gra.
Teraz siedzę i czytam instrukcje i bawię się ustawieniami, a wygląda to tak:

jv8r.jpg

diuc.jpg
 
Elegancko, czerń i biel, Marantz i Dali, pięknie :)
To tylko stereo i planujesz rozbudowę?
Czeka Cię jeszcze kliknięcie tu i tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/101349-jakich-marek-macie-amplitunery-kina-domowego.html
HDforum - Marantz CLUB
Pozdrawiam

Rozbudowa oczywiście planowana do pełnego 5.1 ale dopiero po nowym roku.
Postanowiłem najpierw zainwestować w lepsze podłogówki + ampli a z czasem dokupić resztę, a że filmy oglądam raczej weekendowo to jakoś przeboleje. I tak budżet na początku wynosił 3500pln na 5.1 :p a jak się skończyło to sami widzicie :D
Słucham głównie muzy i jak stereo przez ampli mi przestanie odpowiadać (chociaż jak na mój gust to jest na prawdę bardzo dobrze, powyżej 70 to już słuchanie dla odważnych) to dokupię wzmaka dlatego wybrałem ampli z pre-out.

Linki kliknięte ;)
 
No... to rozumiem. Bardzo fajnie, czysto, schludnie. Teraz tylko kwestia czasu, jak zacznie na tej bialej szafce przybywac sprzetu ;) Teraz sa swieczki, rozumiem ze to taki lagodny efekt przesciowy dla malzonki, ale z czasem jak sie oswoi, to bedzie tam stal jedyny sluszny "mebel" ;)
 
Sq2omd - rzeczywiście podobny klimat i ciekawie wygląda :smile:
Widać, że podobnie jak ja borykałeś się z ustawianiem sprzętu. Popieram Pawła_Sz85, za wszelką cenę próbowałbym zmieścić głośnik centralny pod TV (skoro TV jest tak wysoko). Jeżeli zaś brakuje paru cm, to w ostateczności można lekko podciąć nogi w szafce.

Krzysztofradio - nie do końca jestem zadowolony z akustyki kina.
Kolumny są super, natomiast sourroundy wydają się być w tym układzie za słabe - nie dość, że za daleko (jakieś 3m od odsłuchu), to jeszcze mk1. Salon mam otwarty na kuchnię i schody, na podłodze płytki. Fota nieco pocięta, bo żeby dobrze pokazać ustawienie, to musiałbym pół parteru obfotografować.
 

Attachments

  • KLP.jpg
    KLP.jpg
    291,3 KB · Wyś: 164
No... to rozumiem. Bardzo fajnie, czysto, schludnie. Teraz tylko kwestia czasu, jak zacznie na tej bialej szafce przybywac sprzetu ;) Teraz sa swieczki, rozumiem ze to taki lagodny efekt przesciowy dla malzonki, ale z czasem jak sie oswoi, to bedzie tam stal jedyny sluszny "mebel" ;)

Już widzę że przydałoby się jakieś dobre źródło dźwięku :D I wiem jedno... będzie to Marantz.

A świeczki to postawiłem żeby się kolumny szybciej "wygrzewały" :p
 
Kolego Yarck , a czy ta gablota ze szkłem po lewej gra razem z głośnikami :)
Sourandowe powinny wisieć na 1.8 od podłogi , pomyśl o bipolach . Robią świetną robotę :)

Pozdrawiam .
Maciej
 
Kolego Yarck , a czy ta gablota ze szkłem po lewej gra razem z głośnikami :)
Sourandowe powinny wisieć na 1.8 od podłogi , pomyśl o bipolach . Robią świetną robotę :)
Między półkami wciśnij deskę w poprzek ona powinna zakryć kabelki ( wytnij w desce otwornicą 16, 20 , 32 mm otwory na kabelki. Na wysokości wejść i wyjść w sprzęcie )
Pozdrawiam .
Maciej
 
.
Krzysztofradio - nie do końca jestem zadowolony z akustyki kina.
Kolumny są super, natomiast sourroundy wydają się być w tym układzie za słabe - nie dość, że za daleko (jakieś 3m od odsłuchu), to jeszcze mk1. Salon mam otwarty na kuchnię i schody, na podłodze płytki. Fota nieco pocięta, bo żeby dobrze pokazać ustawienie, to musiałbym pół parteru obfotografować.
Chodziło Ci, że z tyłu masz Ikon 1, a wolalbys Ikon 2? Fakt, na pewno byłoby lepiej, ale masz je zdecydowanie zbyt wysoko.
 
Witam, od dawna przeglądam to forum regularnie, a szczególnie dział nasze zestawy. Jest tu wiele przepięknych wystroi przygotowanych szczególnie pod kino domowe. Powiem wam, że ciężko jest się pochwalić swoim kącikiem AV widząc jak zacne sprzęty posiadacie. Wiele rozwiązań zastosowałem u siebie dzięki czemu jestem ogromnie wdzięczny temu forum. Moim marzeniem było własne M i zrobienie takiego kącika dla siebie. Mieszkanie kupiłem w bloku. Aktualnie jestem po generalnym remoncie całego mieszkania i powoli zaczynam przygotowywać i kupować meble. Pokój który przeznaczyłem pod kino domowe będzie pełnił funkcję salonu, pokoju dziennego i jadalni. Dlatego dużo zmian trzeba uzgadniać z żoną....;).
Aktualnie została wykonana ozdobna ściana z kamienie oraz został zrobiony porządek z kablami, co mnie i moją żonę najbardziej cieszy. Ponadto zostały położone 3 kable HDMI od miejsca gdzie stoi RTVka do punktu po przeciwnej stronie salonu w miejscu, gdzie kiedyś będzie projektor (jak fundusze pozwolą..:) ). Tylne głośniki są umiejscowione 30cm nad głową osoby siedzącej i skierowane do środka. Mam nadzieje że mnie nie zjecie na śniadanie za zdjęcia...będę wdzięczny za wszystkie cenne uwagi. Pozdrawiam serdecznie.:









 
Ostatnia edycja:
Kolego, potwierdzasz, ze co raz więcej jest ciekawych zestawów z bardzo ładnym wykończeniem, wszystko pomyślane jak należy. Jak przejrzycie ten temat jeszcze raz od początku, to widać jak to wszystko ewoluuje, w dobrą stronę. Od bałaganu i porozrzucanych majtek i śmieci do na prawdę eleganckich pomieszczeń.
Bardzo mi się podoba. Profesjonalnie to wygląda. I Predatorki strzegą przed niepowołanymi rączkami :)

Możesz zdradzić gdzie robiłeś te białe podesty? Domyślam się, że na zamówienie?
Pozdrawiam
 
Do góry