Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Kobita mnie zabije... muszę szukać suba, planowałem ten zakup na później ale chyba nie wytrzymam

Oj tam, oj tam :) Jak brakuje Ci basu, idziesz kupujesz co trzeba :), a pretensje kobita i tak będzie mieć teraz jak i później :) one po prostu już tak mają, że nie potrafią zrozumieć hobbysty i nic nie poradzisz :) Odwagi ! :)
 
Krzysztof zabije za to ile $ przeznaczam na audio / video :)
SR7007 + RF82 + RC64 + RS62 może coś źle mam ustawione w ampli bo frontowe kolumny w 5.1 to prawie nie graja... nie wspominając o braku basu
 
Ostatnia edycja:
Krzysztof zabije za to ile $ przeznaczam na audio / video :)
SR7007 + RF82 + RC64 + RS62 może coś źle mam ustawione w ampli bo frontowe kolumny w 5.1 to prawie nie graja... nie wspominając o braku basu

Coś musisz mieć nie tak ustawione. SR 7007 to juz porzadny klocek, a i RF 82 to spore i mocne kolumny. Przeprowadź jeszcze raz kalibrację i zobacz czy masz wszystko poprawnie ustawione. Czy Ci frontów nie wyciszyło, odcięcia itd. Może akustyka kuleje? Przypomnij jaki metraż? Posiadasz suba?, jeżeli nie to zobacz czy masz go na OFF w ustawieniach.
 
No, szafka "zatowarowana"...

a towar "kablyma" połączony i działa:)
Jutro pozostaje tylko kable antenowe i do surroundów jakoś pod listwą przypodłogową ukryć i będzie git. No i jakąś maskownicę wykombinować by spod telewizora ten bałagan nie wisiał...
ps. HKTS jak dotąd do filmów mi sie podobają. Ale puściłem koncert... no i mogło jednak być lepiej...
 

Attachments

  • DSC_1810.JPG
    DSC_1810.JPG
    114,6 KB · Wyś: 120
Może się koledzy ze mną nie zgodzą, ale oploty w kablach i inne cuda wianki są fajne jak mamy dobry metraż, niezłe klocki, i chcemy mieć efekt WOW we wnętrzu. Z gówna bata nie ukręcisz, więc sami koledzy rozumiecie:)...Przy takim sprzęcie jak ma np. Armanig to jest sens, ale przy moim to już jest przerost i hobby.
 
Może się koledzy ze mną nie zgodzą, ale oploty w kablach i inne cuda wianki są fajne jak mamy dobry metraż, niezłe klocki, i chcemy mieć efekt WOW we wnętrzu. Z gówna bata nie ukręcisz, więc sami koledzy rozumiecie:)...Przy takim sprzęcie jak ma np. Armanig to jest sens, ale przy moim to już jest przerost i hobby.

Moim zdaniem, to nie zawsze są jedyne powody. Ja mam sprzęt budżetowy i mały metraż, ale jestem żywo zainteresowany tymi oplotami, bo choć kabelki mam w miarę pochowane, to jednak taki oplot pomaga utrzymać jeszcze większy porządek z przewodami, zwłaszcza z bi-coś do frontów. We wielkich salonach można sobie poukładać wręcz magistrale kabelków na specjalnych audiofilskich stojaczkach czy podpórkach, ale właśnie w niewielkich pokojach dziennych takie oploty to wynalazek na miarę Nobla, a że przy tym, niektóre ładnie wyglądają, to tylko "na plus". Dlatego właśnie ja też planuję zakup takowego.
 
Ok Panowie, zrobilem kable dla tylnych kolumn, jedna jest centralnie na widoku, a ze druty straszyly, to kable byly kwestia czasu. Szczegolnie ze mam zachomikowana cala siatke oplotow itp.
Mam taka manie, ze jak cos kupuje, to zawsze 3x wiecej jak potrzebuje, no i sie przydalo.
Na pierwszej fotce zestaw majsterkowicza, nie wykorzystywalem wszystkich gadzetow, bo wiem juz
ze bede robil inne, na widelkach lub zakrzywionych bananach (nie dotarly mi czarne krotkie na weekend, a te sa zastepcze), generalnie opcji na zarobienie kabli jest bardzo duzo. Druga fotka to stary kabel, dla porowniania.
Kable zrobilem pod Bi-Wire (nie Bi-amp), bi-wire srednio/nic nie daje, chociaz kolumny tylne sa ogromne (prawie polowe frontow) i dajac je na przody jako monitory na bank korzystalbym z Bi-amp, ale skoro sa 4 gniazda w kolumnie to niech juz tak bedzie, na surroundy jest ok.
Na ostatniej fotce testy (tyly podpialem na chwile jako fronty), zrobilem odsluch, wszystko dziala, jest pompa ;)
W tle moje "dzieci" Terminatory, na nowych standach z "szafka" na filmy.
 

Attachments

  • zestaw poczatkowy.jpg
    zestaw poczatkowy.jpg
    44,5 KB · Wyś: 307
  • kable gotowe red.jpg
    kable gotowe red.jpg
    39,9 KB · Wyś: 219
  • kolumny kable.jpg
    kolumny kable.jpg
    69,5 KB · Wyś: 232
Ostatnia edycja:
Te surroundy to masz faktycznie jebutne:) U mnie w pokoju spokojnie mogłyby pełnić rolę frontów. Jakie mają pasmo przenoszenia? Stojaki kupowałeś osobno, bo wyglądają jakby były skrojone pod te kolumny?
 
Ostatnia edycja:
No pieknie ;)
Widzę, że rzetelnie do tego podszedłeś. Też wszystko kupiłem w Ostoi i robiłem podobnie. Ciekawe, że te Via Blue pakują nawet w czarny osobny woreczek i jeszcze pudełko (szkoda, że nie z drewna dębowego ;) ). Kupiłeś też tuleje na końcówki kabli? Czyli zrezygnowałeś z tri-coś?
No i od razu taki kabelek wygląda na 5x droższy niż jest, pomimo, że ta konfekcja kosztuje nie mało.
Te mniejsze opusy masz zarówno na bokach jak i tyłach? Moglbys jeszcze strzelić fotkę poglądową całego pokoju, jak to wszystko jest rozmieszczone (fronty i figurki zanmy ;) )? Widze też dużo bieli, tak jak lubię.

PS. Widzę Krzysiek, że też spać nie możesz, choc i Armanig oplata kable po nocach ;)
 
Ostatnia edycja:
Panowie, kabelki robilem po nocach, zamiast popijac piwko, to bawilem sie nieprzytomny kabelkami, zdjecia skrzynek robilem o 2 w nocy, w tych kolumnach wszystko sie odbija, wiec sami rozumiecie ze trzeba bylo odpowiednio podejsc do fotek, tak aby znowu ktos cyckow moich nie zobaczyl w odbiciu (jak ostatnio ;) ) dlatego takie fotki z dywanu. Druga sprawa, HTC z ktorego robilem fotki, zrobil ostatnio aktualizacje i zamiast czerni w slabym oswietleniu, wychodzi niebieski, porazka! Szczegolnie, ze HTC slynal z dobrych fotek w zaciemnionym pomieszczeniu.
Wrzucajac jeszcze na forum, nastapila kompresja.
Wszystko kupilem w sklepie Ostoja, koszulki termokurczliwe (w tym grubsza czarna z logo), splitter itp., natomiast reszte juz mialem. Czas realizacji? Dlugo. Podgrzewajac koszulke przypalilem oplot, nie mam opalarki, tylko zapalniczke zarową, no i sami rozumiecie ;)
 
Ostatnia edycja:
Panowie, byłem sobie wczoraj w MM i patrze, ze LG wypuściło kino domowe, ale jakby znajomy wyglad kolumn, chyba gdzies już to widziałem :D
 
Ostatnia edycja:
Co do gadżetów audio niezbędne będą audiofilskie ściereczki

Krzysztofradio kolorem membran bliżej im do B&W
 

Attachments

  • 2013-09-15-958.jpg
    2013-09-15-958.jpg
    27,4 KB · Wyś: 136
Ostatnia edycja:
Do góry