[Nasze Zestawy AV] Remikusdzikus

Remipl

Member
bb40e85f1b033a8755038a1ffaffabe9_1.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To się zmienia, kiedy już masz ....mnie boli nawet wtedy, kiedy na odsłuch mi przywożą elektronikę i musi ona stać na dywanie. A w sobotę kolejna dostawa...:)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A trzeba było słuchać jak mówili "weź kredyt wybuduj bliźniaka" :)

Remi jak zwykle szaleje...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
XLR-y to na tym forum jak 10 osób miało w akcji to będzie dobrze, a Ty się pytasz jakie XLY by ludzie polecali i do Moona, którego tutaj nikt nie ma... i tak strzelę, może ze 3y osoby coś słuchało od Moona.. NA AS zadaj takie pytanie myślę, że więcej osób pomoże.
 

Remipl

Member
dc7adc5125bea39dea167a7ba95e9d96_1.jpg


eefc4e24934bda9f04564e1b79cd82ea_1.jpg


amplituner zastąpi procesor kina domowego z końcówkami mocy, plus full zestaw monitor audio Platinium.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To wezmę coś na próbę przed ostatecznym zakupem ,będę 11 osobą w akcji :)

I już jest 11 osoba brawo :) NIe wiem co to za kabel TQ, ale jak możliwość posłuchania z serii BD to ten kabelek wart grzechu, patrząc cena-jakość. Bardziej mi się podobał niż SD oczywiście mowa o IC. Poniżej BD nie sprawdzałem. Chord to nie moja bajka. Natomiast tak generalnie to taki BD patrząc do jakiegoś niższego modelu, jeśli chodzi o KD to zapewne różnic super zauważalnych się nie usłyszyszy. W stereo jak najbardziej.
 
Ostatnia edycja:

Remipl

Member
Szukam ciekawych inspiracji na najbardziej czarną farbę matową do ścian i sufitów, czarnej wykładziny dywanowej grubej nie świecącej , materiału na obicie ramki do ekranu ramowego.
Mój top po testach na pochłanianie światła odnośnie farb to, Dulux Professional Ultra Black 7
Z wykładzinami mam podobne doświadczenia czarny czarnemu, nie jest równy
68e42bdf985ea817d09ec707754c1d15_1.jpg

Materiał na ramkę do ekranu w fazie poszukiwań ,jakieś ciekawe propozycje majsterkowicze ???
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja czy bipo mamy pomalowane pokoje farba tikkurila. Jest mega czarna ale minus że nie można jej dotykać, bo ręka przejedziesz i już się pobrudzi.

Tikurilla Optivia ceramic 3 Super Mat 9005

A dywanu nawet nie pamiętam jaki mam. Kupiłem kilka próbek z allegro i wybrałem najlepszy.


Na ramkę, też sobie zamów z allegro kilka tkanin obiciowych. Ostatecznie kupiłem gotowy ekran, Kij w dupę z tymi obiciami.
W dodatku armanig mnie namówił kiedyś na to aby ramki były ruchome do 16:9 i 21:9.

Czym więcej szmat na ścianach tym więcej kurzu. Wszystkie zasłony i obicia wypieprzyłem. A całość pomalowałem.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z takim sprzętem stały ekran na 16:9, to słabo. Zresztą paradoksalnie, na słabszy sprzęt (projektor) chyba tym bardziej warto odciąć się i dopasować do 21:9 borderami.
Bipo też się w końcu posłuchał i każdy zadowolony z multiformatu.
Co do czarnych farb, to racja. Też testowałem sporo i jedne wystarczy dotknąć i tragedia, a inne nie wzruszone.
Plus, że te lepsze można gąbka przejechać i jak nowa.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak cały pokój na czarno.
W dodatku projektor JVC z dobrym kontrastem.

To ten multi format tak średnio potrzebny... No ale nie będę się kłucił.

Aczkolwiek jakbym kupował ekran to chyba odrazu 21:9.
 

Remipl

Member
Pokój Platinium ma ekran ramowy , pokój silver ma ekran własnej produkcji wcale nie gorszy od kupnego.
W pokoju silver projektor Benq odszedł na emeryturę, a zastąpił go Sony Vpl-Hw55 , tym samym zmniejszył się obraz, więc pomysł z ramkami dookoła ekranu.
Zamieniłem też głośniki w suficie na MA CSS 230, a docelowo chciałbym przetestować w tym pokoju zestaw głośników CINERGY Monitor Audio.
Cinergy 100, 200, 300 i Sub15 :)
Ramki mają 13 cm szerokości i ścięty skos , czeka mnie oklejanie materiałem zamszowym do totalnego odpicowania :)

e82cc04255301a2b91631ecd7b2e80e3_1.jpg


Jutro test REL Carbon Special vs Velodyne Spl 1200 ultra VS SVS PB 16 ultra ;)
i montaż 4 głośników

Monitor Audio Platinum PLIC II ze skrzyniami PLIC-BOX II​

6e0ffbc9adf44858a4b0bd0fbf1dad6b_1.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry