[Nasze Zestawy AV] Pakolo buduje

Bipo

Active member
Bez reklam
Napisalem prawie ponieważ Pakolo ma długość pokoju 6.3m a ja 5.5m czyli krótszy o 0.8m.. :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, to jak masz 3.6m-3.7m do obrazu, jak sam piszesz, skoro na zdjęciu u Ciebie kanapa jest pod ścianą, a pokój masz 5.5m ; )
Przesuwasz ją na czas seansu do tych 3.6m? ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Armanig te zdjęcia na pierwszej stronie są z przed 5 lat i trochę nie aktualne ze stanem faktycznym... :) Dużo się pozmieniało, kanapa po kalibracji jest wysunieta na stałe do przodu, za plecami są teraz półki na książki a pomiedzy nimi a kanapą jest przejście. Natomiast nad głową zamiast Sony 55 jest JVCRS540. Kiedyś może zaktualizuje pierwszą stronę tylko ten płotek trzeba najpierw zlikwidować... :)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig te zdjęcia na pierwszej stronie są z przed 5 lat i trochę nie aktualne ze stanem faktycznym... :) Dużo się pozmieniało, kanapa po kalibracji jest wysunieta na stałe do przodu, za plecami są teraz półki na książki a pomiedzy nimi a kanapą jest przejście. Natomiast nad głową zamiast Sony 55 jest JVCRS540. Kiedyś może zaktualizuje pierwszą stronę tylko ten płotek trzeba najpierw zlikwidować... :)

No właśnie Bipo, Zaktualizuj foty bo i Oppo wpadło i nowy K.a.u.b.e.r i DżejWis i szafeczka i aranżacja salonu.. sporo tego :D Skoro masz z tyłu regał to nie wiem dlaczego jeszcze nie zrobiłeś update na 7.1. Przepaść względem 5.1 niesamowita!
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Porobiłem w gacie bo myślałem, że chcą mnie zamknąć za seedowanie Piramidzie filmu Kac Wawa...

To już wiem gdzie ma być ten pokój kinowy :grin:
skull-and-bones-ship-pirate-ship-game-pirate-kaizoku-skull-s.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to jak stare zdjęcia, to o czym mowa ; )
Wiem, że projektor nowy, ale nie wiedziałem, że przemeblowanie.
Gdzie zatem 7.1?

Teściowa ma honorowe miejsce... w kuchni ewentualnie przez okno może co nieco oglądać o ile żaluzje nie będą zamknięte ;)

To i tak dobrze, że nie komórkę pod domem. Masz gest ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Bipo
Tobie ekran 130 mieści się między kolumnami jak masz je na 300cm rozstawione? Ja patrzyłem na 120' i one mają około 295cm szerokości.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pakolo,
Ekran 130" ma szerokość: 290cm
Ekran 120" ma szerokość: 265cm

Jeżeli masz ekran który jest szeroki na 295cm, to ekran ma 133"

Mowa oczywiście o ekranach 16:9
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, przecież nie wiem jakiej kto firmy ekran kupił, ile poświęcił cm na napinacze, belkę obciążającą itp. tych są dziesiątki.
Trzeba dodać te "pare" cm z każdej strony, wiadomo.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja kolumny mam przed ekranem tak że zasłaniają napinacze oraz kawęłek belki obciążeniowej z jednej i z drugiej strony. Dodatkowo kolumny w tylnej części są szerzej ustawione niż w przedniej ponieważ są skręcone do środka.
Sama powierzchnia aktywna ekranu na 290cm szerokości, jak bym chciał ekran włożyć pomiędzy kolumny to musiały by stać na szerokość 321cm bo tyle ma belka obciążeniowa do której jest przymocowany ekran z napinaczami. :)

Lolo plotek zostaje bo młodego często koledzy odwiedzają w różnym wieku niekiedy dużo młodsi od niego, a tak mam święty spokój.. :)
 

dmk84

New member
Sorry ze sie wtrace
Projektor i ekran to dla mnie czarna magia!
Szybkie pytanie: szer pokoju 3,5m(kanapa przy scianie vs tv na scianie), rozstawienie kolumn 1,8m,tv 65"! Jest sens w zabawie z projektorem? Jakie min koszta za projektor jakie za ekran?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Sorry ze sie wtrace
Projektor i ekran to dla mnie czarna magia!
Szybkie pytanie: szer pokoju 3,5m(kanapa przy scianie vs tv na scianie), rozstawienie kolumn 1,8m,tv 65"! Jest sens w zabawie z projektorem? Jakie min koszta za projektor jakie za ekran?
Przenieś proszę swoje pytanie do odpowiedniego działu i załóż tu temat a ktoś na pewno Ci pomóże:

Projektory, ekrany do projekcji... - HDforum
 

dmk84

New member
Dzieki Bipo
Tak czytam i patrze ze wypowiadaja sie sami wyjadacze duzego formatu wiec zadalem te szybkie pytanie. Jezeli mozna przy takich warunkach pokusic sie o projekcje z pewnoscia zaloze watek,jezeli nie to bedzie on zbedny.
Sorry juz nie bede balaganic koledze:D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Szybkie pytanie: szer pokoju 3,5m(kanapa przy scianie vs tv na scianie), rozstawienie kolumn 1,8m,tv 65"! Jest sens w zabawie z projektorem? Jakie min koszta za projektor jakie za ekran?
Wg. mnie szkoda zachodu, TV 75''-80'' to 170-180 cm, a koszt zbliżony do ceny średniej jakości projektora 4K.

sorry Pakolo :)
 
Do góry