[Nasze Zestawy AV] Wnęka w kuchni

DarkMag

New member
Focale jeszcze na ziemi. Jestem na prawdę w szoku jak te maleństwa grają.
Nawet jestem w stanie sobie wyobrazić je jako podstawę KD z dobrym subem.
Jutro lądują na suficie. Przy tym układziej wysokość kolan będzie ok?
Mile widziane propozycje.



Dzięki lolo za info
 
Ostatnia edycja:

DarkMag

New member
Słuchałem w stereo podpięte jako sufit i przełączałem się pomiędzy nimi a frontami. Wokale lepiej na Focalach za to cała reszta na Heco.
Ale podpięte pod Zone 2 z subem grają tak, że jakby ktoś zabrał mi Heco to bym nie tęsknił za nimi.
 

DarkMag

New member
Powieszone.
Na razie przetestowane na trailerach z Dolby Access na xbox.
Gra to całkiem fajnie.
Zaraz zaczynam To: 2 i zobaczę czy sufit tam gra.
Zastanawia mnie tylko jedno... czemu nie mam w trybach dźwięku - dolby atmos?
W planie 7.1.2. Na tył wpadną Heco 200f albo Canton GLE 416.2 tylko na seanse. Na co dzień je wykorzystam do PC.
 

DarkMag

New member
Powieszone i kabelki trochę schowane.
Jedzie jeszcze do mnie nowa Nvidia Shield Pro. Mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania.
Obecny zestaw zostanie na dłużej...



 

Noisy

Member
Jak ten atmos się u Ciebie sprawuje ? Szeroko masz górne głośniki. Ja u siebie tez tak zrobiłem i teraz żałuję że nie ustawiłem ich bliżej siebie.
 

DarkMag

New member
Teraz też się zastanawiam czy węższe ustawienie nie było by lepsze bo tylne mam dość wysoko i czasem się zastanawiam czy to surround gra czy góra. Ale to może dobrze, że jest to na tyle spójne, że nie wiem co gra ;)
Dla mnie jest dobrze.
A co nie tak z obrazem?
 

Noisy

Member
Czyli masz to samo co ja ...
Po dwóch latach urzytkowania atmosa jestem w stu procentach pewien że źle zrobiłem ze nie dałem wezej górnych głośników. Mam ten sam problem co u Ciebie, czAsami zastanawiam się czy gra góra czy surroundy.
 

DarkMag

New member
Skierowałem Focale całkiem w dół i jest lepiej. Ale mimo to zrobię testy czy węższe ustawienie będzie lepsze. Jak będzie to wiertarka szpachla i farba leży w szafie ; P A i tak mam robotę bo od surround kabel puściłem w szafę i po haczykach na ścianie zostały ślady ; )
Pokój ma 3,4m szerokości. W takim razie ile od ścian dali byście kolumny górne?
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
atmosy teoretycznie powinny być w linii frontów- czyli jak teraz masz, ale ze względu na bliskość bocznych scian odsunąłbym je jeszcze ok pół metra w strone słuchacza, bedzie lepszy odbiór efektów i wtedy też kombinowałbym z przechyleniem ich tak by dobrać dokładnie,
- po przesunieciu kalibracje trzeba zrobic
 

DarkMag

New member
Panowie doradźcie co dać na surround back.
Kupić Aurora 300 do kompletu, czy może klipsch albo zensor 1?
Aurora 300 są ogromne. A tyły będę rozstawiał tylko pod filmy, na co dzień będą gdzieś w kącie na standach.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
wcale nie są takie duże, za to ładnie uzupełnią set.
Widzę że masz jasna kanapę to może białe kup, nie beda sie tak rzucac w oczy przy jasnych meblach
 

DarkMag

New member
Raczej czarne bo standy będą chyba czarne. Dorwałem w super cenie, we wtorek jadę odebrać o ile wszystko będzie z nimi ok.
 
Do góry