[Nasze Zestawy AV] Wnęka w kuchni

DarkMag

New member
Jeszcze pytanie co do atmos.
Powieszę je węziej.
Top middle czyli mniej więcej wysokość kolan?
Czy polecacie jakieś inne ustawienie?
Będzie 7.1.2
A może 7.2.2 ale to na przyszłość
 

DarkMag

New member
Jak ten atmos się u Ciebie sprawuje ? Szeroko masz górne głośniki. Ja u siebie tez tak zrobiłem i teraz żałuję że nie ustawiłem ich bliżej siebie.

Przestawiłem je około 35cm bliżej środka i jest o wiele lepiej.
Niestety na więcej kabel nie pozwala...
W poniedziałek jadę po dłuższy kabel i biorę się za wieszanie na nowo.
 

DarkMag

New member
Jest lepiej. Dźwięk słychać bardziej z góry. Wcześniej tak jak pisałem, ciężko mi było odróżnić czy grają surround czy góra.
 

Noisy

Member
Ja od roku chce się zabrać ze przełożenie moich bardziej ku srodkowi. Ale jak sobie pomyślę o malowaniu sufitu to mi się niedobrze robi xD Muszę się jakoś zmotywować do tego he he
 

DarkMag

New member
Wstawiłem Zensor 1 na surround back na próbę (w poniedziałek mam takie kupić).
Stoją około 1,2m za sofą na wysokości 0,7m, rozstawione na 1m.
O ile w trailerach dolby je słychać, tak w filmach nie odczuwam wielkiej różnicy.
Czy w filmach nie ma wielkiej różnicy pomiędzy 5.1.2 a 7.1.2?

Tak to wygląda:



 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
A jak w ogóle wygląda u Ciebie stereo?
Kolumny w samych rogach i sporo pustego miejsca na scianch. Tak z ciekawości pytam czy borykasz się z jakimiś problemami. Pzdr
 

DarkMag

New member
Właśnie w stereo jest dla mnie super.
Wcześniej jak miałem tx-nr686 to nie kontrolował basu i dudniło wszystko.
Teraz z RZ840 gra to zupełnie inaczej. Bas jest kontrolowany, nie dudni.
Oczywiście to moje zdanie laika ze szkodami górniczymi ; )
Jak ktoś ma blisko do Głogowa i chce posłuchać to zapraszam na kawę ; )
 

DarkMag

New member
A jeszcze jedno pytanko.
Bo zensory będą dokładane tylko do oglądania filmów a na co dzień chciałbym je podpiąć do PC.
Poleci ktoś jakiś tani wzmak albo coś w tym stylu?
Ma to po prostu grać.
Najlepiej jakby był mały, coś typu Denon Ceol.
 

DarkMag

New member
Witam
Zamiast Zensor 1 wpadły Fyne Audio F301.
Ustawione tak samo jak Zensory z foto.
Dużo lepszy efekt przyniosły niż Zensory.
Teraz zastanawiam się czy surround Heco nie dać niżej.
Było by to bardziej spójne z tylnymi i może przy okazji poprawiło by odbiór atmosa.
Co sądzicie?
Ja biorę się za ich prowizoryczne przestawianie ; )
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No to zmiana kolumn na plus+ :)
A boczne sorroundy postaw na czymś- obniż do poziomu tylnych, zrób kalibracje i posłuchaj efektu. Moim zdaniem bedzie duuzo lepiej.
 

DarkMag

New member
Zastanawiam się jeszcze nad trochę większą zmianą.
Myślę nad zakupem węższej szafki RTV i postawieniu frontów bliżej TV, a w rogi wstawił bym SVS SB-1000.
Myślicie, że takie ustawienie dało by radę?
 

DarkMag

New member
W sumie nie mam problemów, że fronty stoją w narożnikach, ale myślałem, że bliżej ekranu będzie lepiej. Chyba nie mam co się obawiać, że SVS w zamkniętej obudowie wypadnie gorzej w kd niż Aurora sub? I zastanawiam się czy dwa to nie będzie przegięcie, ale dwa fajnie by wyglądały ; P
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Większość tych którzy testowali twierdzi ze dwa zagrają lepiej, bas jest lepszy, niweluje niekorzystne mody pomieszczenia czyli polepsza jakość niskich tonów.
A czy otwarte czy zamknięte to sprawa użytkownika, otwarte lepiej zagrają w niskich rejestrach czyli kino będzie lepsze, zamknięte mają szybszy bas co bardziej niektórym odpowiada.
 

legaar

Member
A ja myślałem że u mnie Heco 300 wyglądają na duże ;) ja mam jasny kolor i kolorystykę salonu podobną do Ciebie - zdecydowanie mnie się kolumny rzucają w oczy ;) szczególnie tylne. Fajnie to poskładałeś razem
 
Do góry