[Nasze Zestawy AV] Salka kinowa dla K

Noisy

Member
Doberek wszystkim

Wczoraj ukończyłem projekt sali kinowej dla k.
Pomieszczenie zostało całkowicie zabudowane płytami laminowanymi. Schowane szafy na ścianie frontowej oraz tylnej. Cały sprzęt audio wideo schowany w jednej z szaf ponieważ klient lubi minimalizm i porządek.
Specyfikacja sprzętowa :
- Amplituner Onkyo 686
- Projektor Optoma Hd39 Darbee
- Ekran elektryczny z naciągiem Maclean Premium MC-952 300 x 220 cm 150"
- kolumny frontowe Klipsch RP 500m
- kolumna centralna Klipsch RP 404C
- kolumny efektowe Klipsch RP 402S
- subwoofer Klipsch SPL 100SW
Wiadomo, na takie duże pomieszczenie można było dać większy sprzęt. Lecz pomieszczenie to przeznaczone jest dla dzieci żeby mogli się oderwać od codziennego życia xD
Dla tego padło na sprzęt tego typu co by dzieciaki domu nie rozpierdzielili xD
Efekt końcowy niesamowity, bardzo czyste klarowne brzmienie. Podczas seansu filmowego naprawdę się dzieje. Subwoofer schodzi bardzo nisko i słychać go dwa piętra wyżej xD Kolumny efektowe pięknie wypełniają całe pomieszczenie. Super efekt na tych dipolach.
Scena na stacji kosmicznej z Venoma zrobiła na kliencie nieźle wrazenie.
Pod spodem kilka fotek i filmik.
Jeszcze dojdą grube kotary, kanapa i jakieś pufy.

[url=https://postimg.cc/dLK4WbZc]









































[/URL]


12.12.2019 16.19 - edytowano przez moderację
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Narazie widze tu drewniana skrzynie.

Gdzie jest akustyka ze tak powiem. Bo jestem praktycznie pewien ze w tak pustej sali bas dudni jak cholera.
Ogolnie z ciekawosci zapytam gra tam cokolwiek?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapewne właściciel będzie absorbery sam sobie zawieszał, bo faktycznie nawet jak wstawi jakieś meble, kwiaty itp. to może być różnie.Ale samo pomieszczenie fajne.
 

Noisy

Member
Niestety k nie chciał brnąć aż tak daleko a szkoda bo było by znacznie lepiej. Obawiałem się że w pomieszczeniu będzie jeden wielki jazgot ale ku mojemu zdziwieniu tragedi nie ma. Tak jak pisałem wcześniej, dojdą grube kotary do okola pomieszczenia,wielką mięsista kanapa, jakieś pufy. Te zabiegi na pewno dobrze wpłyną na akustykę.
Robert faktycznie filmik się nie dodał. Będę w domu to wstawię bo teraz nie mam możliwości.
 

mariusz025

New member
Mam pytanie odnośnie tego ekranu, jak z jakością? Opini o nim praktycznie nie ma nigdzie a cena jak za ekran z napinaczami jest bardzo niska, widziałeś go w akcji? Wart tej ceny?
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Ja trzy ściany i pewną część sufitu pokryłem wykładziną dywanową w czekoladowym kolorze. Na całej podłodze pianomat (5 mm) i na to dobrej jakości wykładzina dywanowa. I dopiero teraz dźwięk w pomieszczeniu stał się perfekcyjny, bez żadnych dudnień itp. anomalii. A i tak wcześniej wszystkie ściany i sufit były obklejone 2 cm styropianem i na to tapeta natryskowa... Ale teraz dźwięk jest bardzo klarowny i czysty... W pokoju powyżej ściany z gładkimi panelami nigdy nie pozwolą uzyskać dobrego brzmienia...Nie wspominając już o obrazie z projektora. Aż się prosi o ciemne ściany i podłogę. Jedyny plus tego pomieszczenia - to ciemny sufit.
Obniżany sufit to zwykle puszka rezonansowa, która dodatkowo degraduje dźwięk. Chyba, że wszystko wewnątrz jest pokryte odpowiednio miękkim materiałem izolacyjnym, ale zwykle wszyscy idą na łatwiznę i stosują płyty typu karton-gips lub sklejkę, czyli tworzą wspomnianą puszkę rezonansową!
A to, że subwoofer słychać dwa piętra wyżej świadczy tylko o kiepskiej izolacji pomieszczenia od reszty domu...A te dwa otwory drzwiowe doskonale temu sprzyjają.
Stopka:
Denon AVR-X4000 + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + Emotiva XPA-3gen 3 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer BDP-LX91, Sharp LC-60LE840E. LG47"670S. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + GX-FX + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Monster Cable HDMI 1000HD+QED Signature HDMI. Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Panowie nie to żebym się czepiał, ale to jest krzesło :D fotel ma podłokietniki :D

Kolego Mariusz, kalibrowalem to kino więc musiałem uruchomić projektor i wszystko ustawić. Troszkę czasu poświęciłem temu zagadnieniu więc filmy oglądałem i powiem tak. Ekran godny polecenia,po rozwinięciu prosty i to mnie zaskoczyło bo ekran bardzo tani. Jakość wykonania naprawdę dobra. Co ważne ekran posiada krańcówki więc można ustawić mu pozycję rozwinięcia i zwiniecia.
Sam w iedlugim czasie będę wymianieal na ten ekran tylko troszkę mniejszy ;)
 
Do góry