[Nasze Zestawy AV] Moja ewolucja AV od 2015r

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Coś w tym jest. Neraz tu pisałem o przypadku, ktory wyczytałem gdzies w sieci. Mianowicie Kate Bush x lat temu przed wypuszczeniem swojej płyty zrobiła research wśrod swoich fanów, jakie mają głośniki w domach i mastering był dobrany pod większość. To jest podejście :)
Artykuł był chyba własnie o tych głosnikach, ktore swego czasu były najbardzej popularne.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu tylko teraz jakby ktoś coś takiego zrobił na czym słuchają ludzie i nie daj Bóg w tej grupie byłaby duża ilość młodych ludzi to tak wyjdzie, a nie inaczej i dlatego mamy taką jakość płyt jaką możemy usłyszeć na płytach. A w szczególności mam tu na myśli płyty z troszkę mocniejszym graniem...
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No i wisi nowy nabytek :-D
82" niewątpliwie robią wrażenie swoim rozmiarem !!! Takie pierwsze wrażenia które z czasem na pewno opadną.
Jakość obrazu : hmm i tu po przesiadce z 65PUS8102 jest niestety gorzej no i brak ambi :cry: (TV jest po kalibracji od Kikiego) - musze jeszcze je lekko skorygować pod własne "oko" ale na pewno nie będzie to ta jakość co w Philipsie - zresztą to budżetowa seria i cena jak na 82" znakomita więc nie ma co oczekiwać cudów :-o
Materiały 4K i HD bardzo dobrze - gorzej ze słabym sygnałem.
Bedę musiał pomyśleć o rozbudowie zabudowy za TV teraz :razz:
TV jest przejściowy na 2-3 lata aż duże OLED-y będą w przystępnych cenach :-D


 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
ożeszty orzeszku jaki wielki ten tv, nie przeraził cie tak na poczatek?
w duzym salonie efekt super, gratuluje nowego kinowego nabytku.
Tylko dzwięku przestrzennego w tym kinie już jakby niema ... ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
ożeszty orzeszku jaki wielki ten tv, nie przeraził cie tak na poczatek?
w duzym salonie efekt super, gratuluje nowego kinowego nabytku.
Tylko dzwięku przestrzennego w tym kinie już jakby niema ... ;)

Lekki szok był u innych domowników :razz:
KD nie ma i narazie nie wracam do niego - tylko stereo - zawsze mogę załączyć do jakiegoś filmu wzmaka i z frontów o wiele lepsza jakość dźwieku niż z samego TV (wiadomo KD to nie zastąpi).
 

DrWredman

Active member
Gratuluję rozmiaru. 😁
Ja miałem nadzieję, że po 4 latach z 65 calami zakupię 100 cali ale jednak ceny nie spadają aż tak szybko. Dlatego poszedłem w projekcję za ułamek ceny dużego TV.
Teraz bardziej obserwuję rynek projektorów i ekranów, bo ten zestaw jednak sprawia mi najwięcej frajdy. 😃
 

szybal

Banned
Rozmiar robi oczywiście swoje.
Nie masz wrażenia że bez Ambi jest smutno i ponuro w salonie, ja obawiam się że tego najbardziej może brakować.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Rozmiar robi oczywiście swoje.
Nie masz wrażenia że bez Ambi jest smutno i ponuro w salonie, ja obawiam się że tego najbardziej może brakować.

No jest - zamówiem już 3m taśmy LED RGB - zrobię tylne podświetlenie sterowane z pilota , na dole mam taśmę HUE - wiem że to nie Ambi ale lepsze to niż ciemnica z tyłu :niewiem:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No jest - zamówiem już 3m taśmy LED RGB - zrobię tylne podświetlenie sterowane z pilota , na dole mam taśmę HUE - wiem że to nie Ambi ale lepsze to niż ciemnica z tyłu :niewiem:

To czemu nie kupisz ambilighta do tego tv i przykleisz z tylu?

Jest tych rozwiazan kilka.


[youtube]ScfWOWo1IgI[/youtube]
 
Ostatnia edycja:
Do góry