[Nasze Zestawy AV] Moja ewolucja AV od 2015r

MyszatorRR

New member
Lolek jak korzystacie z KD to się nie pozbywaj.
Myszator dla mnie wszystko współgra bardzo dobrze ale.jeszcze popracuje nad akustyką :eek:k: bo tutaj jest wiele do zdziałania i poprawienia.
O Baltku mówisz w kontekście lepszych/innych klocków ?

Wzmacniacz zintegrowany masz ... Konkret Maszyna :eek:k:
Mam na myśli. Czy będziesz chciał pójść jeszcze dalej.
Wykorzystać potencjał wzmacniacza w " większym lub mniejszym " stopniu.
Wtedy ... Czas na zmianę źródła i kolumn.
No ale jak na tą chwilę dla Ciebie " cały system " gra bardzo dobrze ... to nie zmieniaj. :)

P.S.
Jak masz podpięte PlayStation 3 ? ( Mam na myśli wyjście optyczne )
Dźwięk masz tylko na telewizorku. Czy puszczasz przez Daca i dalej do pieca i dalej na kolumny.

Ja lubię podpinać konsolę bezpośrednio do wzmacniacza ...

View attachment 17993
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Ewolucja przez duże E :)
 

Attachments

  • ataszek ewolucja.jpg
    ataszek ewolucja.jpg
    32,3 KB · Wyś: 51

Ataszek

Active member
Bez reklam
Heniu dzięki ;) - fakt tytuł znajomy :p

Don dobre dobre :lol::D:) - czyli Ty na etapie tego 2go gościa od lewej co ? :razz:
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Szybko Ci to poszło. Parę lat i przeskok jakościowy niezwykły. Gratulacje!!!
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pylon prezentuje sie masywniej. Ale ta kolorystyka, niby nic do niej nie mam ale mi sie nie podoba.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dlatego o gustach się nie rozmawia - zresztą to temat poboczny jedne i drugie można mieć w wybarwieniach różnych - tu chodzi o inne aspekty niż wizualne ....
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wczoraj i dzisiaj trochę posłuchane więc jakieś wnioski zostały wyciągnięte.
Na wstępie trzeba zaznaczyć że miejscem odsłuchowym jest salonów powierzchni 35mkw z otwartą częścią na dalsze ok 25-30mkw.
D28 i F1S to dwie inne konstrukcje : 2,5 drożna vs. 2 drożna, BR tył vs. przód, średnie Seasy vs. Scan Speak, 4ohm vs. 8ohm.

Góra : obydwie kolumny prezentują świetne wysokie rejestry : wokale , detale , instrumenty brzmią czysto ,naturalnie wręcz transparentnie - słychać wręcz wszystko jak na dłoni ze świetną lokalizacją.

Średnica : tutaj góruje D28 z racji swojej konstrukcji i wielkości skrzynek.Pylon oferuje u mnie lepszą stereofonię, wypełnia dźwiękiem cały salon - scena jest bardzo szeroka.Akkusy są szczuplejsze i bardziej oszczędne choć po odkręceniu potencjometru o powiedzmy 2h też pokazują swój pazur i moc.Jeśli chodzi o barwę to i Seas i Scan Speak bardzo mi odpowiadają.

Dół/bas : tutaj największe roznice.Pylon zdecydowanie zwycięża - konstrukcja robi chyba swoje bo Akkus bardzo oszczędnie rozdziela niskie rejestry co nie znaczy że ich nie ma i są słabej jakości.D28 oferują w tym zakresie więcej i u mnie się to bardziej sprawdza.Bas w Akkusach jest trochę krótszy, punktowy względem Pylona - takie moje odczucia.

Podsumowanie : obydwie kolumny to świetne konstrukcje i w swoim przedziale cenowym dla mnie genialne - D28 do powierzchni <30mkw a F1S do ok 20mkw.Wg mnie zostawiają daleko w tyle kolumny w tych widełkach cenowych (np. słuchanych Tannoy, Dali, Focal, Fyne, MA, Audio Physic, KEF, Klipsch).
U mnie bardziej sprawdzają się Pylony ale słyszałem Akkusy w mniejszym pomieszczeniu i tam pokazały co potrafią w dolnych rejestrach !
Co też na + : made in Poland !

To tak na szybko po kilku h słuchania różnego repertuaru ( no może poza ciężkim metalem ;-))
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Fajnie że miałeś okazje postawić obok siebie na testy i zmieniać na bieżąco.

Akkusy u mnie z resztą sam słyszałeś jak grały, sprawdziły się świetnie, ale jest do dobra kolumna do pomieszczenia gdzie sprawdzi się monitor.

Potwierdzę Twoje słowa że zjadają konkurencję z zachodu bardzo lekko. Dlatego przy opcji zakupu monitorów za 4-6 tysi lepiej wstawić takie małe podłogowe, bas obsłużony na pełnym paśmie.

Za dobre monitory trzeba zapłacić i jestem tego przykładem.

Fajnie że koledze sprawdzają się Akkusy i cieszę się że poszły w dobre ręce, nie jesteś jedyny na forum, który słyszał je w moim systemie i powiedział że grają dobrze.
Henry potwierdzi te słowa, nic innego was nie czeka jak wpaść posłuchać Dynaudio.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Borixon na pewno nie omieszkam jak będzie tylko okazja to się melduje posłuchać Dynki :eek:k:
 
Do góry