[Nasze Zestawy AV] Moja ewolucja AV od 2015r

Ataszek

Active member
Bez reklam
Paweł H200 narazie dobrze komponuje się z resztą systemu - wg mojego ucha jest lepiej niż było - ale czy i jak długo zostanie to zobaczymy....
Brałem jeszcze pod uwagę MF M6i - ze względu na wcześniejsze kontakty z MF...
Heniu Rost grał fajnie jak pisałem w salonie audio z zupełnie innymi paczkami i kablami - ale odsłuch był przyjemny nie powiem.
Potestuje H200 bo to na pewno dobry wzmak nie ma co ukrywać ....

Co do Haiku zacna Polska masufaktura - ja nie miałem okazji obcować ale Borixon wie nie jedno o ich sprzętach ....
 
Ostatnia edycja:

MyszatorRR

New member
Chyba jeszcze długa droga w znalezieniu odpowiedniego pieca z Twoimi kolumnami.
Polskie kolumny na głośnikach Seas " lakierowana celuloza " głośniki 18 cm zaprojektowane do pierwszych rzędów ( łatwe w aplikcji ) na górze mała kopułka z tych tańszych Scan Speak.
Kolumny poprawnie grające. Dla zaawansowanego klienta w kwestii dźwięku produkt raczej mało interesujący na dłuższą zabawę.
Jak chcesz wykorzystać aktualny piec, już nie mówiąc o wcześniejszym wzmacniaczu który miałeś może lepiej wykorzystać wzmacniacz podając mu lepsze kolumny. Idziesz drogą bardziej od tyłu zamiast do przodu.
Też miałem u siebie wzmacniacz Hegel H200, ale u mnie nie grał z budżetowymi kolumnami.
Zagrał przepięknie w swojej klasie cenowej.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
MyszatorRR zmieniłem piec tylko dla porównania z tym co już słuchałem - nie było aż tyle wcześniej abym nie spróbował czegoś innego.
Hegel to inna szkoła grania na pewno to co prezentował Baltlab - tu mam zapas mocy i to czuć ale inne aspekty to już kwestia gustu.
Pylony natomiast to paczki które grają w swoim przedziale cenowym poprawienie - mi odpowiadają ale jak będzie okazja to też je wymienię na coś innego ...

Jeśli to nie tajemnica to z czym H200 zagrał dobrze u Ciebie ???
 
Ostatnia edycja:

MyszatorRR

New member
MyszatorRR zmieniłem piec tylko dla porównania z tym co już słuchałem - nie było aż tyle wcześniej abym nie spróbował czegoś innego.
Hegel to inna szkoła grania na pewno to co prezentował Baltlab - tu mam zapas mocy i to czuć ale inne aspekty to już kwestia gustu.
Pylony natomiast to paczki które grają w swoim przedziale cenowym poprawienie - mi odpowiadają ale jak będzie okazja to też je wymienię na coś innego ...

Co chcesz porównywać ? Jak zagra wzmacniacz na kolumnach w których dwa głośniki mają duże zniekształcenia w niskim basie. Takie pomiary mają dobre głośniki 13 cm.
Tak jak piszesz to są kolumny które grają poprawnie. I tylko tyle.
Jedyne co możesz uzyskać z tego układu to kolumny o poprawnej muzykalności. Na więcej nie licz.
I nie licz też na to żeby Hegel / Baltlab pokazał Tobie swoje granie, tak jak zostały te wzmacniacze zaprojektowane.
Dodatkowo projekt kolumn jest nie przemyślany od strony akustycznej przez Pylon Audio.
Nie pierwsze i nie ostatnie takie kolumny będą sprzedawane klientom.
No ale jak Tobie podoba się granie kolumn które grają według Ciebie ... Mi odpowiadają. :shock:
Gdybyś się pytał . Tak słuchałem tych kolumn.

Jeszcze nie śpię, bo jest Wojna na ppe.pl :hihi:
 

MyszatorRR

New member
MyszatorRR nie każdy ma takie wymagania i ucho jak ty :p

Ale ja nie mam wymagań. Dobre głośniki zaprojektowane w układzie w którym głośniki są wykorzystane też mogą bardzo fajnie zagrać.
No ale jak ktoś ma w dupie, bo nie będzie dokładał do interesu, a klient i tak kupi, bo znaczek zobowiązuje ...

Lecę na ppe.pl :popcorn: ;)
 

MyszatorRR

New member
Nie dałeś odpowiedzi z czym H200 fajnie zagrało.....???

Z ciekawości dla Ciebie Jantzen Audio. Jedynie jeden z najlepszych głośników na Świecie.
Tutaj masz podobny projekt ...

DTQWT-mkIII

Bardzo fajne kolumny w których Jantzen Audio gra w pełnym paśmie basowym wspomagany większym braciszkiem. Można nawet powiedzieć że nie jest to " taka normalna " kolumna trójdrożna.
Jakbyś coś takiego zapodał, no to Panie zbieraj na pampersy, bo będzie jazda :hihi: konkretna jazda.

To co masz teraz to do Srajfona można podłączać, a nie do Hegla, lub pożal się Boże do Baltlaba.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
MyszatorRR ważne żeby dany sprzęt x czy y dawał radochę z odsłuchu i tak jest w moim przypadku a że coś się zmienia nie oznacza że stare było złe.
Uważasz Pylony za słabe konstrukcje - masz do tego prawo - ja się z tym zgodzić nie muszę.
 

MyszatorRR

New member
MyszatorRR ważne żeby dany sprzęt x czy y dawał radochę z odsłuchu i tak jest w moim przypadku a że coś się zmienia nie oznacza że stare było złe.
Uważasz Pylony za słabe konstrukcje - masz do tego prawo - ja się z tym zgodzić nie muszę.

Matko Bosko ...

giphy.gif


Ciekawe ile czasu będzie jeszcze u Ciebie ;-) Hegel H200 zanim się znudzi.
A znudzi się na pewno dość szybko.
 

MyszatorRR

New member
Masz aktualnie konkret wzmacniacz, a wcześniejszy wzmacniacz jeszcze był fajniejszy, także jak będziesz chciał to kombinuj może kiedyś uda się Tobie przynajmniej w połowie wykorzystać takie wzmacniacze.

Zmieniam temat.

Masz konsolę XBOX ONE X
Posiadasz może tą nową odświeżoną trylogię Halo Combat Evolved ? ;-)
Jak masz to napisz jak to wygląda teraz na nowej konsoli pod względem fizyki, animacji, klimatu.
Mam konsolę XBOX 360 i od czasu do czasu gram w Halo Combat Evolved i Gears of War :eek:k:

;-)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mam Xbox ale nie gram ( zagrałem przez ostatnie pół roku w 2 gry RDR2 i Forza ) więc nie pomogę.

Co do zmiany wzmaka nie chodzi że mi się Baltlab znudził ! Znalazł się klient to sprzedałem i trzeba było spróbować czegoś nowego - padło na Hegla.
 
Ostatnia edycja:

MyszatorRR

New member
Mam Xbox ale nie gram ( zagrałem przez ostatnie pół roku w 2 gry RDR2 i Forza ) więc nie pomogę.

Co do zmiany wzmaka nie chodzi że mi się Baltlab znudził ! Znalazł się klient to sprzedałem i trzeba było spróbować czegoś nowego - padło na Hegla.

A nie chcesz przejść na stronę PlayStation ? Ogólnie to niebawem szykuje się Wojna na ppe.pl ...

PS4 XBOX.jpg

:popcorn: ;-)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Miałem wszystkie generacje PS do 3ciej włącznie - kupiłem Xbox z ciekawości ale jakoś brak czasu a jak jest czas to wolę muzy posłuchać :D
 

MyszatorRR

New member
Miałem wszystkie generacje PS do 3ciej włącznie - kupiłem Xbox z ciekawości ale jakoś brak czasu a jak jest czas to wolę muzy posłuchać :D

Czyli na pewno grałeś w Dead Space ( Najlepsza pierwsza i druga część ) :eek:k:


Jak słuchasz muzyki więcej niż grasz to zainteresuj się też takimi piecami.
To znaczy w takim rozwiązaniu wzmocnienia sygnału, i nie tylko ... :wink:

....jpg

P.S

Dlaczego nie chcesz kupić / zamienić sobie konsoli XBOX ONE X na PlayStation 4 Pro ?
Na PlayStation jest więcej gier i lepszych ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry