[Nasze Zestawy AV] Moja ewolucja AV

Henry

Active member
Bez reklam
Panowie, wychodząc na przeciw Waszym prośbom, udało mi się uporządkować kilka fotek, dogrzebać się do tych starszych.
Jakość zdjęć nie jest niestety najlepsza, w większości robione telefonem, ale co nieco widać, jak tak choroba u mnie postępowała :)

Tak to się zaczęło…
Pierwszym poważniejszym sprzętem audio był wypasiony all-in-one Grundiga, przejęty od ojca.
Podłączone były pod niego oczywiście Altusy, była w nim opcja zrobienia quadro i wtedy możno było wszystkich sąsiadów powkurzać ;)
Przypomniałem sobie o nim przy okazji sprzątania piwnicy rodziców, niestety już nie udało się go uratować, więc pozostała tylko ta fotka.


Fotek z okresu „pomiędzy” nie udało mi się namierzyć, więc zacznę, od tego co pojawiało się tutaj.
- DenonX2000+Bostony



- „Era Marantza” – SR7008 I PM7004




- Po jakimś czasie do systemy dołączył Pro Ject Esprit
-


- Wykorzystując zalegający sprzęt zrobiłem dzieciakom namiastkę kina z wykorzystaniem starego Techicsa, Projektora HDReady Benq i ekranu 95”.
Może nie było to kina na miarę Bipa, ale radochę z oglądania dawało ;)




Ponieważ na dalszy „rozwój” zaczęło brakować miejsca, postanowiłem przenieść wszystko i wszystkich do nowego lokum.
- przygotowanie „ściany” z osobnym zasilaniem, przygotowaniem okablowania pod atmos’a i projektor




- kilka głośników instalacyjnych, Kef’a oczywiście




- instalacja audio w łazience- oparta na MCR611 i Kef’ach




- a tak to wyszło w salonie




- Bostony zostały zastąpione R-kami






- Ponieważ Project wydawał się zbyt niski, trzeba było zorganizować „podkładkę” ;)Primare I32



I od tego momentu sprawy jakby przyspieszyły 
- Projekcja 95” z wykorzystaniem starego ekranu





„wyjście” z sufitu



- Prawie docelowy zestaw audio- Primare I32, CD22, R32 (przedwzmacniacz gramofonowy) i Oppo 203 do filmów


- I już na koniec- przed dwoma tygodniami pojawił się K AUBER 120’’ Reference white (może ktoś wie, dlaczego nasi genialni moderatorzy tę markę dodali do banowanych?!)




ps. Jemu też się seanse podobają ;)


I jeszcze na wniosek Bipa kilka fotek zrobionych podczas projekcji, zdjęcia zrobione telefonem:

Jeśli więc ktoś zastanawia się czy warto instalować projektor w niezaadaptowanym pomieszczeniu, to odpowiem, że warto :)




diesel gas station closest to me





nearest bp fuel station

1950 baby names





cdn.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
NARESZCIE HENRY!!!

Dużo zdjęć z tej strony wisi w moim telefonie. :) :) :)

Będę się powtarzał, ale wszystko dopracowane do perfekcji. Gratki!

Myślałem żeby napisać, teraz już tylko Armanig, ale nie napiszę. Ileż można ... :) :) :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Bardzo fajnie, ja widziałem kilka fotek więcej i jeszcze raz gratuluję, super domek i salon:)
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
No bardzo ładnie, sprzęt z pewnością pieści uszy.
I zazdroszczę projektora w salonie, lepiej niż w kinie :)
sam muszę jakoś przekonać żonę do takiego pomysłu, niestety na razie jest sceptyczna :(
Pozdrawiam
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No nareszcie Henry ma swój wątek bo tyle zabawek nowych nazbierał, że człowiek już się pogubił...;-)

120" plus Sony da Ci wiele radości z seansu a nie tam jakieś 95"....;-)
Audio jest, video jest, to pozostaje...... malowanie na czarno lub zasłony hihi...;-)
Gratuluje chłopie bo kawał roboty zrobiłeś, chałupka skończona, sprzęt kupiony to pozostaje tylko cieszyć się muzyką i filmem...;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dzięki Panowie,

@Rabit, to teraz możesz część pamięci w telefonie zwolnić ;)

Przemuś, plany znasz, dlatego zakończyłem- cdn.
Po ostatniej "walce" z wieszaniem ekranu postanowiłem nic nie robić przez jakiś czas ;)

Pakolo, teraz twoja kolej, zobaczysz jak zleci, mam nadzieję, że uda ci się uniknąć moich błędów ;)

Donsaleri, nie poddawaj się, naprawdę warto ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No i gitara.
120" plus soniacz to jest to. Spokoj na 2 - 3 lata.
Potem wymienimy na JVC z HDRem.... heheh

Nigdy nie zrozumiem na co ci KEFy w lazience..... jeszcze jakbys mial pokoj kompielowy - wanna z hydromasazem w ktorej godzine moczylbys dupe to ok.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Henry
Jakie błędy? Po budowie zawsze są myśli, że coś możnaby zrobić inaczej lepiej, ale sam wiesz jak to jest w trakcie budowy, człowiek ma wszystko na głowie i pewne rzeczy może przeoczyć albo dobrze nie zaplanować. Mi wieczorami łeb pęka bo 100 pomysłów na godzinę się pojawia, Ty na szczęście już ten etap masz za sobą, jeszcze te barierki:)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zdzwonimy się po niedzieli, to jeszcze pogadamy.
Nie mam problemu, żeby przyznać, co jest spieprz..one ;)


@Lolo, zadowolenia moich kobiet, nie da się przeliczyć na bilety NBP.
Zresztą one tyle czasu tam spędzają... młoda, ma swoją łazienkę w pokoju, a w weekendy i tak okupuje naszą ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Przygotuj sobie trochę czasu bo jak ja zacznę wymieniać spi......e rzeczy, a to dopiero stan surowy zamknięty:)
 

sentyzibi

Well-known member
Brawo. Super sprzęt u super entuzjasty AV. Godne podziwu przemyślenie instalacji już na etapie stanu surowego.
Gratulacje.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Henio, ja nic nowego nie napiszę, (prawie) wszystkie fotki są mi znane, sprzęty, plany też, cóz mogę dodać nowego? Może tylko to,że nie pochwaliłeś się wcześniej nowym ekranem ;) ale nadrobimy to w przyszłym tygodniu :D
Pięknie Panie Kolego, tak trzymać i nic nie psuć!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Heniu :bober: i jak napisałeś w jednym miejscu, ...."że prawie docelowy...." to życzę z całego serca tego docelowego, bo potem już tylko płyty wystarczy kupować i cieszyć się muzyką.

Pakolo nie znam nikogo kto budował dom i po wybudowaniu byłby zadowolony na 100 procent... zawsze jest coś co by się poprawiło...:)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Bo buduje się zgodnie z zasadą
Pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dokładnie lolek zawsze jest coś do zmiany.

Donsalieri
Ja słyszałem, że jak się kogoś nie kubi to się mu życzy żeby dom budował:)
 

Rudeford

New member
Ja to najbardziej gratuluję nie sprzętu i aranżacji, ale zapału do ciągłego brnięcia do przodu. Kawał AV historii [emoji106]
Co do zdjęć z projekcji, to chyba tylko ostatnie w miarę oddaje jak to w rzeczywistości wygląda. U Ciebie sytuację ratuje, że masz boczne ściany w sporej odległości od ekranu.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Henio,wiadomość już się rozniosła :mrgreen::-D
source.gif
 

jumper.as

New member
Gratuluję Henry udanego połączenia salonu z kinem. Fajnie to wygląda i z tym sprzętem zapewne fajnie brzmi. Pozdrawiam :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie lolek zawsze jest coś do zmiany.

Donsalieri
Ja słyszałem, że jak się kogoś nie kubi to się mu życzy żeby dom budował:)

Zobaczysz , że Rodziców będziesz po nogach całował za to, iż dali Ci działkę , abyś mógł się pobudować i mieć przestrzeń w domu jak i koło niego dla siebie i Rodziny. Tylko to mogą docenić Ci, którzy mogą tego doświadczyć fizycznie. Także nie marudź:) tylko łap się do roboty, bo nie ma nic lepszego od domu nawet takie zabawki jak np SF, B&W, ACCU itp.. :)
A mówi Ci to ktoś kto mieszkał w domu, potem w bloku, a teraz znowu w domu i wszystko mogę sobie porównać i przewartościować co jest lepsze dla mnie jak i dla Rodziny.
 
Do góry