[Nasze Zestawy AV] Moja ewolucja AV

Henry

Active member
Bez reklam
Mały update nagłośnienia tyłu,
Kefy CI4100QL w końcu znalazły się na swoim miejscu.
kef.jpg
1.jpg
20200216_053335.jpg
Tył momentalnie dostał kopa, dynamika, separacja poszczególnych dźwięków jest teraz na bardzo wysokim poziomie.

Założeniem było wbudowanie ich w ścianę, ale ostatecznie wykombinowałem, aby zrobić im skrzynki zbliżone do e-R'ek i dźwięk skierować pod lekkim kątem na słuchacza.

Wykonanie by Noisy wyszło pierwsza klasa, chłopak ma niesamowity fach w rękach, wszystkie krawędzie wyprowadzone lepiej niż w niejednych skrzynkach wysokiej klasy, kolor udało się dobrać idealnie, co przy białym nie jest wcale takie proste ;)
2.jpg

@Noisy- wielki szacunek :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wmontowane w scianie to dopiero by wygladalo.... Ten pomysl dla mnie bomba

Teraz masz jakies puchy na scianie, juz bym chyba wolal zwykle glosniki na wieszakach, niz to co masz.


Co do samych glosnikow, no to chyba kawal glosnika na tyl :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wmontowane w scianie to dopiero by wygladalo.... Ten pomysl dla mnie bomba

Teraz masz jakies puchy na scianie, juz bym chyba wolal zwykle glosniki na wieszakach, niz to co masz.


Co do samych glosnikow, no to chyba kawal glosnika na tyl :)

Jak Noisy tutaj zrobił i wyszło ok to i wbudowany jakby zrobił tak samo by dobrze wyglądało, kwestia kto co lubi. Henry wybrał taki sposób, bo widać taki mu bardziej odpowiada, kolega zrobił i tylko pozostaje słuchać i oglądać. Lolo na amerykańskich forach można spotkać duże suby wbudowane w ścianę i naprawdę wygląda to przyzwoicie,a patrząc jak taki kloc z membraną powiedzmy 20 cm by stał pod ścianą to jest to pomysł, tylko nie wszystkim on pasuje. Bo jak zwykle zawsze mamy wybór...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kwestia gustu i mnie się tak podoba, ale jeśli miałbym możliwość i dedykowane pomieszczenie to bym już wszystko pokrywał tak aby tylko był ekran i fotele... :)
Nie wiedziałem że mamy takiego zdolniache na forum... dobrze wiedzieć :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, wbrew temu co zawsze pisałem o eksponowaniu zabawek, chyba dziś też bym tak już robił. Sporo świetnych instalacyjnych rozwiązań na rynku.

Heniu, piszesz, że tyły dostały kopa, ale względem czego? Co było wcześniej, bo nie pamiętam, miałeś R300, czy jak?

Co z centralem, bo jak skleroza mnie nie myli, to chyba też szukałeś (?)
 

DrWredman

Active member
Kwestia gustu i mnie się tak podoba, ale jeśli miałbym możliwość i dedykowane pomieszczenie to bym już wszystko pokrywał tak aby tylko był ekran i fotele... :)
Nie wiedziałem że mamy takiego zdolniache na forum... dobrze wiedzieć :)

Niemal wyjąłeś mi to z ust. ;)
Odkąd mam ekran i projektor, też chodzi mi po głowie schowanie frontów i centralnego w scianie, a przy tym ekran transparentny na niemal całę szerokość ściany. ;)
Niestety priorytety są inne na ten rok...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
ale paskudztwo :lol:


heniek, pitolisz, co być nie dał na soroundy i tak będzie to grało, jak ty przy rumorze i hałasie wtedy gdzie pracują surondy słyszysz inne głosy to może masz dom nawiedzony ;P
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na ten moment jest to optymalne rozwiązanie, o ile z prawym nie byłoby problemu, to przy lewym byłoby trochę gimnastykowania.
Założeniem było skierowanie dźwięku na "słuchacza" pod lekkim kątem, być może na fotce wygląda inaczej niż w rzeczywistości.
Powiem szczerze, że taka opcja, nawet w tych skrzynkach, wg. mnie wygląda lepiej niż "tradycyjne" monitory na tyłach.
Te głośniki nie są aż tak widoczne, a dźwiękowo spełniają swoją rolę idealnie.

Armani, poprzednio (przejściowo) były podłogówki Bostona A360, R300 nie brałem, a od razu te inwall'e.
To specjalnie przygotowana seria pod kino, certyfikowana przez THX'a.

Centrala niestety nie udało mi się kupić pod serię, jak szukałem, to za normalne pieniądze były tylko czarne R600, więc za śmieszne pieniądze wziąłem Q650
Jak się kiedyś trafi okazja na R-kę, to zawsze mogę wymienić bez straty na obecnym centralu.
q650.jpg
Pierścienie już są srebrne jak w R-kach, więc wizualnie się wpasował, a sonicznie dużo nie odbiega, Uni-Q robi robotę.

Lolo, SoundFrame słuchałem i rozważałem, ale wg. mnie Kef jest lepszy do kina, poza tym, za czas jakiś, te lub seria wyżej i tak wylądują w ścianie, podobnie jak i fronty ;)

Jak nic nie pokrzyżuje planów, to docelowo będą dwa zestawy tylko KD w zabudowie i tylko stereo,
także ten tego... Werf, bierz młotek, przecinak i jedziemy z tym koksem ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Surroundy w ścianie świetne rozwiązanie, u mnie niestety lewy surround wypada na nieruchomej części okna i jak się mały postara to przewróci standa z głośnikiem i rozbije okno:)
 

Henry

Active member
Bez reklam
U sąsiada?
:D

Pakolo, szybę wzmacnianą, do tego ta pianka co ostatnio kupiłeś i będzie git :D
 

Noisy

Member
Cieszę się że mogłem dla Ciebie wykonać tę obudowy. Masz jedyne w swoim rodzaju wykonane tak jak sobie zyczyles i Tobie mają sprawiać frajdę ;) Moim skromnym zdaniem wygląda fajnie,na żywo na pewno wygląda jeszcze lepiej ;)
 
Do góry