[Nasze Zestawy AV] Moja ewolucja AV

Henry

Active member
Bez reklam
Heniu, czynisz honory i robisz wpisy z wczorajszego dnia czy lepiej się nie narażać...? :D
Myślę, że lepiej nie zaczynać kolejnej dyskusji i nie napiszę, że pewna nowa seria kolumn zagrała jak totalne g...wno, podobnie jak i pewien topowy player, a przede wszystkim, że kable cyfrowe jednak "grają" oraz, że jak transport będzie do bani, to nawet najlepszy dac nie pomoże :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak jak wczoraj rozmawialiśmy, niedowiarków nie przekonasz, to po prostu trzeba samemu sprawdzić i ocenić, a na jałowe dyskusje szkoda czasu ;)

Sami z Krzychem na początku sceptycznie podchodziliśmy do tej kwestii, ale jeśli 3 osoby słyszą dokładnie to samo, nie wymieniając się wcześniej swoimi uwagami... tzn., że coś w tym musi być.
Wiele naszych teorii zostało wczoraj obalonych i wiemy gdzie szukać nie minimalnej, a sporej poprawy.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
I o to chodzi, słyszeliście na własne uszka i zdobyliscie nowe doświadczenia a przy okazji wiesz który elemt toru należy wymienić w pierwsze kolejności...:)
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Napiszcie o co chodzi 😁, ja chętnie posłucham i nie mam zamiaru niczego podważać, resztę nie przychylnych postów jeśli się takie pojawią proszę ignorować 😎. Pzdr
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tak jak wczoraj rozmawialiśmy, niedowiarków nie przekonasz, to po prostu trzeba samemu sprawdzić i ocenić, a na jałowe dyskusje szkoda czasu ;)

Sami z Krzychem na początku sceptycznie podchodziliśmy do tej kwestii, ale jeśli 3 osoby słyszą dokładnie to samo, nie wymieniając się wcześniej swoimi uwagami... tzn., że coś w tym musi być.
Wiele naszych teorii zostało wczoraj obalonych i wiemy gdzie szukać nie minimalnej, a sporej poprawy.

Henio pisz pisz - ja tez chętnie poczytam :eek:k:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Heniu jak stara baba.
Powie cos, ale nie dokonca, zapytasz sie go to ci powie ze nic, ale jednak jezyk go swierzbi zeby powiedziec....
 

Henry

Active member
Bez reklam
Armani, a Ty się już mało nadenerwowałeś? Wiesz o czym piszę ;)

Ale jako, że Krzychu wywołał wilka z lasu, to skrobnę kilka słów o naszych wczorajszych odsłuchach, porównaniach i odkryciach.

Ponieważ, od pewnego czasu napalony jestem na sieciowca z prawdziwego zdarzenia, najlepiej coś w stylu CXN'a czy N50, N70 z wyświetlaczem, żeby bez zaglądania w tablet czy telefon móc widzieć co się aktualnie w urządzeniu dzieje, postanowiłem kilku z nich odsłuchać.
CA niestety nie dojechały, a poza wspomnianym CXN'em w planach było bezpośrednie porównanie także CA851.

Na pierwszy ogień poszedł N70 wpięty pod Moon'a 250tkę i nowe Kef'y R7 i powiem szczerze, że w ogóle to nie zagrało, dźwięk płaski, bez polotu, po prostu grało i tyle.

Nie pomogła nawet zmiana kolumn na stare poczciwe R'ki, które trochę życia wniosły, poukładały dźwięk, pojawiła się scena, detale i wszystko to, co Kef miał najlepszego do zaoferowania.
Tak na marginesie kolejnym zaskoczeniem było jak nowa seria gra, albo inaczej, jak wg. naszych odczuć nie gra ;)
Przepięcie ich na nowego Primare'a i35 tez sprawy nie poprawiło

Następnie Moon 390 za 25 tyś i też szału nie zrobił, niby poprawnie, ale od sprzętu za te kasę chciałoby się oczekiwać przynajmniej banana od ucha do ucha.

Efekt wow pojawił się natomiast po spięciu Auralica za 2 tyś zł i Dac Chorda - Qutest, za niestety aż 6 tyś.
Jak to niektórzy mówią, rozwaliło to system.
Więc pozostały czas spędziliśmy słuchając Chorda, Primara i starych Kefów.

Następnie pobawiliśmy się trochę kabelkami cyfrowymi i tu było nasze największe zaskoczenie jak duzy wpływ mogą mieć one na całość brzmienia systemu, a wydawało się, że to jedynie sygnał 0-1 ;)
Na przemian próbowaliśmy różnych konfiguracji z Dac'iem lub bez słuchając i zamieniając coaxiale -Wireworldy Chroma vs Starlight.
Gdybym ich nie słuchał i nie porównywał, to nie uwierzyłbym, że tak duże zmiany mogą wprowadzić.

Prawie na sam koniec obalony został kolejny mit odnośnie samego transportu, do tej pory uważałem, że wystarczy np. podstawowy model CD, wpięcie go do przyzwoitego DAC'a i uzyska się brzmienie z co najmniej "średniej" półki.
Do testów użyliśmy CD35 Primare'a i Arcama CDS 50 czyli odtwarzacza za 3,5 tyś, więc wcale nie takiego najtańszego.
I jeden i drugi wpięty został po coaxialu, na tym samym modelu kabla- Wireworld Starlight i różnice były kolosalne.

A już na sam koniec, posłuchaliśmy belki Focala, ponieważ Krzychu kombinuje coś z soundbarem i tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie. Naprawdę bardzo ciekawa opcja dla osób poszukujących przyzwoitych "głośników" do TV.

Reasumując, na chwilę obecną odpuszczam poszukiwanie typowego playera sieciowego, a skupiam się na solidnym Dac'u i sprawdzę, co jeszcze jestem w stanie wycisnąć ze swojej HiMedii.
Dodatkowo pochylę się nad kabelkami cyfrowymi ;)

@Krzychu, jeśli coś pominąłem dorzuć kilka swoich uwag.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Powiadasz Henry, że Himedia jako źródło daje radę?
Odtwarzasz z Tidala czy Flac?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli jest przepuszczona przez zewnętrznego dac'a, to tak.

Jakiś czas temu ściągnąłem do domu Onkyo, Pionka 30-tkę i zestawiałem je z Himedią+DacMagic i nie znalazłem powodów, żeby wydać 2 tyś za Onkyo czy Pionka (bo tyle wtedy kosztowały) zamiast dokładania 500 zł za CA, różnice były naprawdę znikome.
Dlatego po wczorajszym odsłuchu zamierzam wpiąć jeszcze lepszego Dac'a i zobaczyć co się będzie działo ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak chcesz sieciowca z duzym ladnym ekranem to moze DIY Raspberry?

Na audioistereo masz dedykowany watek, z pozadnyn zasilaczem, do tego wypasiony zewnetrzny DAC i podobno jest lepiej niz dobze. Koszt maly, jedyny problem to obudowa, ktora niestety trzeba zrobic samemu.

Ja mam podstawowa - robocza wersje raspberry, jak chcialbys oblukac jak to wyglada / dziala daj znac ci wysle.
Pierdzielenia na poczatek z konfiguracja bedzie cala masa, ale moze warto?

Oczywiscie sieciowiec glownie pod Tidala, Spotify, Radio, Nas.
Ja uzywam tylko Tidala.

Tak to mniej wiecej wyglada, wyklad skorek na ekranie mozesz wybierac jakie chcesz.

 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
@Krzychu, jeśli coś pominąłem dorzuć kilka swoich uwag.
Raczej nie, wszystko ładnie opisałes.
Dodam jedeynie to, że kable zostały odpakowane nówki z pudełek przy nas. Nie znaliśmy ich cen, nazw, jedynie markę. Ceny poznaliśmy dopiero po odsłuchu, po tym, kiedy jednogłośnie wskazaliśmy lepszy kabel...
Sam do dzis zbieram szczękę. Do wczoraj nie wierzyłem, że kable cyfrowe mają jakikolwiek wpływ na brzmienie. Brałem to raczej za coś między voodoo audio, a cudownym marketingiem. Sam raczej wyśmiewałem sprzedawcy tego typu poglądy. Jednak jestem człowiekiem, ktory daje sie przekonać jeśli zobaczy, usłyszy, dotknie i staram się nie powielać zasłyszanych teorii bez sprawdzenia ich. Dlatego z ciekawością posłuchałem...
Finał znacie ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki tego typu testom, niektórzy może troszkę otworzą umysł na to, iż kable robią różnicę w dźwięku bez względu na rodzaj kabla jak i jego cenę. Kwestia aby wszystko odpowiednio dobrać pod względem tego co się chce uzyskać jak i pod względem swoich możliwości finansowych. Chociaż dla wielu najprościej jest napisać, że kable to zmarnowane pieniądze i wyłącznie naciąganie ludzi. A "głupi lud" chodzi wydaje pieniądze - mniejsze, większe czy też duże dla swojego polepszenia humoru.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z mojego punktu widzenia cieżko tu mówić o tym że coś podeszło, bo po pierwsze dla mnie to był pierwszy odsłuch kabli cyfrowych, jesli w ogóle tak można nazwać przepięcie dwóch kabli i po drugie inne kable mogą "podejść" znacznie bardziej. Raczej chciałem zwrócić uwagę, że różnice były słyszalne niemniej niż w kablach głośnikowych, co na prawdę nas zdziwiło.
Nie siedzę w nomenklaturze WW, ale wszedłem na stronę i był to zwykły czerwony Starlight, nie żaden silver, platinum, czy gold. Był konfrontowany z najtańszą zółtą Chromą. Pomiędzy nimi powinien być jeszcze fioletowy Ultraviolet.
Po odsłuchu objerzeliśmy oba kabelki. Różnią sie budową. Czerwony nieco grubszy i na srebrych wtykach. Żółty na złoconych. Kable nadal sa w półce budżetowej, ok. 100 zł i 300 zł za 0.5 m.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pytanie też, czy te droższe w takim konkretnym zestawieniu coś więcej by pokazały niż te budżetowe, które się sprawdziły z tym konkretnym zestawem..bo duża jest szansa, że z tymi droższe wcale lepiej by nie było..
 
Ostatnia edycja:
Do góry