[Nasze Zestawy AV] Pokój kinowy

Noisy

Member
Nie celuj w subwoofery z linii R bo są po prostu słabe. Miałem kilka dni R100SW na szczęście okazał się wadliwy i zwróciłem do salonu. Kupiłem SPL 100 i niebo a ziemia. Znacznie szybszy nasz, nie muli i nie ma opóźnienia. Na tamtym modelu podczas słuchania muzyki najpierw pojawiała się stopa w kolumnach potem pojawiał się nasz z suba. Tak że ja polecam Klipach SPL 100 no chyba ze masz większy pokój od mojego ( nie całe 20m2 mam ) to bierz większy czyli SPL 120 ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A ja Ci poradzę jeszcze inną opcję - poszukaj R-115SW - albo nowego albo używka w dobrym stanie.
W Twojej salce będzie wielkie WOW !!!
Miałem 112kę i też fajnie grał ale 115 to jest już konkretny klocek !
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Dider jakoś przeoczyłem Twój wątek i powiem tylko jedno słowo SZACUN :grin: Pięknie ..
dedykowany salon do kina to jest 100% radości z oglądania filmów jak i koncertów..
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
A ja Ci poradzę jeszcze inną opcję - poszukaj R-115SW - albo nowego albo używka w dobrym stanie.
W Twojej salce będzie wielkie WOW !!!
Miałem 112kę i też fajnie grał ale 115 to jest już konkretny klocek !
Oo i z tym się zgadzam. 112 bardzo fajny sub ale do takiej salki bralbym 115SW tym bardziej że są w niedużo wyższej cenie niż te nowe SPLe, a jakbyś napisał do blackninja to dostaniesz naprawdę dobrą niską cenę.
A jak nie masz tyle kasy to poczekaj i kup za miesiąc czy dwa ale lepszy i dający dużo lepszy efekt niż te które wymieniłeś.
 

dider

New member
Noisy ten co proponujesz Klipach SPL 100 to właśnie jest R-110SW tylko w nowej oprawie i o to właśnie mi chodziło że sprawdziłeś różnicę między nimi tylko z nowszej kolekcji
Antaszek 115 nie wchodzi w rachubę bo jak piszesz ,,to jest Wielki Kloc'' może i fajnie by zagrał no ale jest to ale.
I jeszcze jedno nie chcę wielkiego suba żeby mi cała chatą trzęsło i przechodziło tsunami jak to nie którzy piszą .
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tu nie chodzi o to że ma chatą trząść (choć to też potrafi) ale membrana 15" ma o wiele więcej do zaoferowania niż mniejsi bracia - nie musisz go wcale mocno kręcić vol. żeby usłyszeć co potrafi się z niego wydobyć.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Blednym pojeciem jest to ze wiekszy zagra glosniej.
Bardziej chodzi o efektywnosc.
 

Noisy

Member
Soróweczka za literówki, pisałem na telefonie i wiecie, T9 :D
Dider dokłądnie o to chodzi, miałem porównanie i wersja RP jest duzo lepsza. Czy to będzie 112sw czy spl120 to zagraja zapewne tak samo dobrze :D Ja z mojego jestem bardzo zadowolony, daje rady w muzyce a w filmach to już w ogóle ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
WOW! Nie wiem jakim cudem przegapiłem ten temat.
DIDER, wielki szacun! W samy raz mój gust. Moi kolory, ciemno, przyjemnie, klasa niesamowita. Zrobiłeś wyśmienitą robotę. A jeżeli to wszystko sam robiłeś , to naprawdę podziw i gratulacje. Wielkie gratulacje! Czerwień jednak jest piękna i niesamowita.:krol: Pokłony.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Proponuje 112 sw bo moim zdaniem ta 115 jest strasznym mulem. Tam potrzeba mocnego wzmaka aby była pełna kontrola nad tym głośnikiem. Słuchałem obu i moim zdaniem mniejszy jest bardziej precyzyjniejszy i dokładny w oddaniu niskich częstotliwości. Ale jak kto woli kwestia gustu...:) dwie 112 tki spokojnie wystarczą...
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Proponuje 112 sw bo moim zdaniem ta 115 jest strasznym mulem. Tam potrzeba mocnego wzmaka aby była pełna kontrola nad tym głośnikiem. Słuchałem obu i moim zdaniem mniejszy jest bardziej precyzyjniejszy i dokładny w oddaniu niskich częstotliwości. Ale jak kto woli kwestia gustu...:) dwie 112 tki spokojnie wystarczą...

Miałem sw112 prawie rok u siebie po czym zmieniłem na sw115 i z pewnością nie jest mułowaty, różnicy w kontroli i szybkości nie odczułem, a zejście ma sporo niższe co przekłada się na lepsze wrażenia odsłuchowe. Moc ma też wystarczającą, 400Wat daje spokojnie radę.
Może to kwestia ustawienia, kalibracji itp że mamy różne opinie ale myślę że w cenie do 3tys nie ma lepszego suba obecnie.
Do didier-
I tak jak Ataszek i lolo2 napisali, nie chodzi o trzęsienie czy hałas, taki sub się czuje już bardziej niż słyszy ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam
400W na 15" wydaje się trochę mało, moje mają po 1500W, jednak tego klipscha nie słyszałem w akcji więc nie mam porównania.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No Twoje SVSy 16ultra to jakiś kosmos musi być, nie dość że półtora kilowata to jeszcze dwie sztuki - efekt musi być BomBowy :D chciałbym kiedyś poczuć taki masaż :)
A co do 115sw to on różnie reaguje pod różnymi amplitunerami, Onkyo go bardziej lubi niż moja wcześniejsza Yamaha, czyli to sprawa sygnału który dostaje, no i pomieszczenia.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dochodzi jedzcze Kwestia preferencji i gustu, mnie osobiście podobał się bas ze 112 i miałem go w planach zakupowych, 115 dla mnie już nie brzmiał tak fajnie ale kto co lubi ważne aby porównać i wybrać pod swój gust.....:)
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Muszę zmienić jeszcze suba podpowiedzcie który wybrać z tych
Klipsch R-110SW trochę mocniejszy ale z mniejszym głośnikiem 10' czy
Klipsch R-12SW głośnik 12'
Po pierwsze także wielkie gratulacje. Taka salka to marzenie wielu na tym czy innym forum. Na dodatek zrobiona własnoręcznie. Szacun. Także umiem dużo samemu zrobić więc wiem ile to kosztuje pracy i czasu.
Co do subów to ja polecam dwa mniejsze. Kiedyś bardzo sceptycznie do tego podchodziłem. Póki tego sam nie sprawdziłem. Najpierw wymieniłem stary na nowy i było czuć różnicę. Później za namową kolegów z forum podłączyłem jeszcze stary do pary. I znowu banan na twarzy. Tak mi się to spodobało że kupiłem drugi taki sam. Mam 2szt Klipsch R-112 SW. Na 17m2. Jest super wypełnienie. Bas jest po prostu w każdym kącie. To robi różnicę. Polecam zainteresować się parką.
Jeszcze raz gratulacje.
 

dider

New member
W ogóle to dzięki wszystkim za pochwały dodaje otuchy nad wykonaną pracą wiem że stykówka może się nie którym nie podobać ale jest tyle ludzi i nie może być że każdy ma ten sam gust bo wtedy były by jednakowe budowle czy samochody i inne rzeczy ja to całkowicie rozumiem A poza tym jest też jakiś w wgląd jak można samemu czy z pomocą zrobić sobie taką salkę według własnego gustu .
Co do suba to raczej przekonałem się do R-112SW , widziałem R-115SW i jak dla mnie jednak jest za duży gabarytowo a i może w przyszłości pomyślę o drugim R-112SW.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Co do R-112 SW to może być problem z dostępnością. Ja już miałem problem, żeby za dobrą cenę kupić.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Salka naprawdę super didier choć zupełnie nie mój styl wykończenia.
Co do suba to jak postawisz dwie 112ki (co będzie bardzo dobrym krokiem) to Ci zajmą o wiele więcej miejsca niż 115ka (samo ich rozlokowanie) - zresztą z fotek widać że miejsca sporo na115ke czy nawet na 2 112ki :eek:k:

STELVIO ja miesiąc temu sprzedałem 112ke w stanie idealnym za 1,7k
 
Ostatnia edycja:
Do góry