[Nasze Zestawy AV] Pokój kinowy

PawelN2O

New member
Nie moja bajka stylistyczna ale gratuluję końcowego efektu i satysfakcji ze swojej pracy. Dedykowane pomieszczenie do kina/muzyki to pewnie cel większości osób na tym forum, które poważnie podchodzą do kwestii audio/video.

Odległość od ścian ma znaczenie nie tylko w reprodukcji niskich częstotliwości. Z posta wynika, że autor nie jest fanatykiem dźwięku ale ceni sobie klimat oglądania filmów i lubi to robić bardziej wyjątkowo niż przeciętna osoba, więc efekt osiągnięty.

Do autora wątku:
@dider - powiedz proszę czy kino ma pełną adaptację akustyczną czy są to zwykłe materiały i całość realizowana na ucho?
 

dider

New member
Do autora wątku:
@dider - powiedz proszę czy kino ma pełną adaptację akustyczną czy są to zwykłe materiały i całość realizowana na ucho?
Tak materiały z którego jest wykonany pokój to zwykłe najzwyklejsze zakupione w marketach budowlanych co do akustyki nie było tu celem zrobienia sali nagrań i tak sobie sprawdziłem klaszcząc w różnych miejscach to niema odbicia żadnego echa jeśli oto chodzi .
 

Noisy

Member
Jeżeli nie ma echa to to jest najważniejsze. Ja u mnie np borykam się strasznie z echem, wina rozwiniętego ekranu 128".
Jak u Ciebie z efektami atmos ? Bardzo dobrze słyszalne, ledwo co ? Jak u Ciebie to brzmi ?
 

dider

New member
Po przejściu z 5.1 to efektami jestem zaskoczony po prostu super zupełnie inny odbiór filmu i nie wyobrażam sobie teraz powrotu do 5.1
 

adawro

New member
Kolego wydaje mi się, że ma znaczenie, popatrz na różne salki, goście mają kolumny z reguły odsunięte od ścian z tyłu i boku.
Wiele kolumn ma bass-reflex z tyłu lub basowy głośnik z boku to wtedy oczywiste, że muszą być nieco odsunięte. Takie umieszczenie ma zapewne jakiś wpływ ale paradoksalnie stosując wnękę mógł polepszyć dźwięk eliminując wpływ rezonansu pudła na odbiór dźwięku. Może lepiej niech twórca aranżacji sam się wypowie czy lepiej czy gorzej gra.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wiele kolumn ma bass-reflex z tyłu lub basowy głośnik z boku to wtedy oczywiste, że muszą być nieco odsunięte. Takie umieszczenie ma zapewne jakiś wpływ ale paradoksalnie stosując wnękę mógł polepszyć dźwięk eliminując wpływ rezonansu pudła na odbiór dźwięku. Może lepiej niech twórca aranżacji sam się wypowie czy lepiej czy gorzej gra.

Kolega rafa@rafa już Ci trafnie odpisał 2 posty wyżej.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No przecież sam właściciel napisał, cyt."..wcześniej stały luzem i nie słyszę żadnej różnicy... "
Czyli jemu tak pasuje różnicy nie słyszy a i tak kolumn z wnęk nie wyciągnie bo drzwi nie otworzy :)
To zamyka temat ustawienia tych kolumn w tym pomieszczeniu.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Don masz rację co do tego przypadku ale ktoś inny mógłby stwierdzić inaczej w tym pomieszczeniu.
Tutaj bardziej chodzi o to iż niektórzy są przekonani że jak klocek ma z przodu BR to można ją schować/zabudować z każdej strony (oprócz frontu) i będzie tak samo odtwarzać dźwięki jakby była ustawiona metr od ściany tylnej i po bokach też dużo miejsca - co jest oczywiście błędem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Don masz rację co do tego przypadku ale ktoś inny mógłby stwierdzić inaczej w tym pomieszczeniu.
Tutaj bardziej chodzi o to iż niektórzy są przekonani że jak klocek ma z przodu BR to można ją schować/zabudować z każdej strony (oprócz frontu) i będzie tak samo odtwarzać dźwięki jakby była ustawiona metr od ściany tylnej i po bokach też dużo miejsca - co jest oczywiście błędem.

Powiedz to wszystkim instalacja IN WALL.
 

dider

New member
Muszę zmienić jeszcze suba podpowiedzcie który wybrać z tych
Klipsch R-110SW trochę mocniejszy ale z mniejszym głośnikiem 10' czy
Klipsch R-12SW głośnik 12'
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zaden z powyzszych.

Calkowite minimum w twojej salce to r-112sw. (112sw od 12sw rozni sie bodajze ceramiczna membrana o ile pamietam).

A najlepiej obczaj jakies dwa suby z firmy SVS.
 
Do góry