Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Nasze zestawyTutaj prezentujemy nasze wnętrza wraz ze sprzętem.

Wróć HDforum > Styl życia - lifestyle > Nasze zestawy > [Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room
Odpowiedz

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
27-02-2020, 00:33
Domyślnie

Podsumowując, dla potomnych i kończąc przygodę:

Druga kamera Reolink E1 Pro 4MP, dotarła.

- działa podgląd 2 kamer na telefonie jednocześnie i jest możliwość dalszej rozbudowy
- działa podgląd 2 kamer na PC na dedykowanym sofcie i jest możliwość dalszej rozbudowy
- działają programy do typowego monitoringu (czyli te najlepsze) na PC
- działają inne programy na telefonie i obsługują kilka kamer
- działa monitoring na TV, u mnie akurat na Shieldzie z Androidem.
Mój TV nie ma Androida i nie widzę programu obsługującego w sklepie Tizena.
Wpisujemy dane do aplikacji i mamy podgląd live na dużym TV, nawet w małym oknie jako popup. Ogólnie super sprawa (bajer), wystarczy włączyć duży tv i od razu mamy pogląd na wszystko, jakość rewelacyjna. Nie wiem jak na TV z androidem, być może, że podobnie jak z Shieldem, będzie apka w sklepie i będzie działać.

Dedykowany soft Reolinka na PC, to nie popierdółka pisana pod kamerki na biurko, a program którym obsługujemy całe duże systemy monitoringu oparte już na typowych kamerach (o wiele lepszych), więc obsługa, możliwości zupełnie inne.

Soft na telefon/tablet itp. typowy i podobny do reszty, ma co trzeba.
Kamery pracują 24/7 cały czas, zwiech, problemów nie uświadczyłem.
Wiadomo, że czasami musi pomyśleć, czasami trzeba odświeżyć, ale to wina sieci podejrzewam i samej łączności. To nie kabel.
Nie sądze, żeby na rynku były inne IP tego typu, które działają zawsze bezbłędnie. Nie wierze w to.

Gdyby ktoś się zastanawiał nad 360, to jeszcze brałbym pod uwagę Dahua, podobna cena.
Wejście LAN, ale "tylko" 1080p, co w sumie może nie mieć znaczenia. Zależy gdzie i co komu potrzeba.
Gdyby ktoś ją brał, niech da znać.

Moja galeria: 1 2
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
01-03-2020, 10:08
Domyślnie

Robi się ciekawie,

Mam nagrania z kamer jak (jedna i druga) same z siebie obracają się.
4 nad ranem i widzę na nagraniu, jak kamera wraca z góry na swoje miejsce.
Druga kamera w innym czasie wraca gdzieś z bocznego ujęcia.
Nie mam całych nagrań, a te powroty. Tylko to rejestrowała, pewnie wykryła ruch i nagrała.

Pytanie, czy to jest jakaś kalibracja, "impuls elektryczny" który ją wzbudza ; ), czy mówiąc wprost, ktoś się włamał i sobie hula?

Dobrze, że są obrotowe, bo widać ruchy, w przeciwnym wypadku człowiek nigdy by się nie zorientował. Będę pisał do producenta, czy to normalne, bo jak nie... to ręce i nogi opadają.

Moja galeria: 1 2
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
Senior Member

Meldunek: Aug 2009
01-03-2020, 17:56
Domyślnie

Cytat:
Napisał armanig Zobacz post
Robi się ciekawie,

Mam nagrania z kamer jak (jedna i druga) same z siebie obracają się.
4 nad ranem i widzę na nagraniu, jak kamera wraca z góry na swoje miejsce.
Druga kamera w innym czasie wraca gdzieś z bocznego ujęcia.
Nie mam całych nagrań, a te powroty. Tylko to rejestrowała, pewnie wykryła ruch i nagrała.

Pytanie, czy to jest jakaś kalibracja, "impuls elektryczny" który ją wzbudza ; ), czy mówiąc wprost, ktoś się włamał i sobie hula?

Dobrze, że są obrotowe, bo widać ruchy, w przeciwnym wypadku człowiek nigdy by się nie zorientował. Będę pisał do producenta, czy to normalne, bo jak nie... to ręce i nogi opadają.
Czytam sobie od jakiegoś czasu o bojach z kamerami na forum i może dorzucę coś od siebie.

Kilka lat temu stwierdziłem, że czas będzie mieć wgląd co się dzieje na posesji, w nocy, jak mnie niema, etc. W związku z faktem, że nie miałem specjalnego parcia na czas, powoli testowałem różne rozwiązania.
Jestem raczej gadżeciarzem i lubię "smart" bajery, od razu zacząłem od kamerek IP, jakieś 7 lat temu, pierwszy był (no)name Sun-eyes, przerobiłem 2 lub trzy takie, o dziwo 1 działa do dziś, ale wiadomo jakość nie ta, responsywność również.

Następnie Xiaomi Yi (720p) - nie miałem co do niej wysokich wymagań, ważne żeby miała w miarę użyteczną apkę i żeby można strumień po rtsp wyciągnąć. Spisywała (a w zasadzie spisuje) się świetnie. Poza jednym istotnym minusem - integracja z większym systemem podobnie jak przy Sun-eyes leży, bo rtsp to jednak zbyt mało.

Wziąłem więc na warsztat sprawdzony przez wielu Hikvision, ip 4mpx. Sprzęt ogólnie ok, ale soft totalnie nie dla mnie, polski support odpowiadający po tygodniu, w dodatku nie na temat, tym bardziej nie na moje nerwy.

Obecnie na warsztacie krajowy Novus, 5 mpx. Kamerki zgrabne, działają świetnie. Oprogramowanie może nie najbardziej intuicyjne na świecie, ale za to ma wszystko czego mi trzeba. Na tym chyba moje poszukiwania się kończą.

Przez lata irytował mnie problem taki jak u Armanig, większość tanich kamerek IP włącza nagrywanie z opóźnieniem i "akcja", która miała się nagrać umykała. Od czasu Hikvision interesowała mnie tylko jedna opcja - nagrywanie 24/7 z jednoczesnym wykrywaniem ruchu i nanoszeniem znaczników czasu w logach i na timeline odtwarzania. Dzięki temu nic nie mojemu oku
Odpowiedź z Cytatem
iT!T jest offline
reklama

Senior Member

Meldunek: Aug 2009
05-03-2020, 08:44
Domyślnie

Wpadłem na artykuł dotyczący bezpieczeństwa smart gadżetów działających bezprzewodowo. Tekst miejscami wyolbrzymia, gdzie indziej przedstawione problemy można w sposób trywialny rozwiązać. Mimo wszystko lepiej wiedzieć niż nie. Może komuś się przyda.

https://bit.ly/32VTvEr

Pozdro
Odpowiedź z Cytatem
iT!T jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania