[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo
Kamerka z Twojego linka jest dużo tańsza niż hikvision, pytanie czy warto kupic 5 takich kamerek ip i do tego rejestrator hikvision. Szukać rejestratora od razu z poe czy lepiej oddzielny switch. Mam domek 13x13 i celuję w 5 kamerek. Koszt 4mpx hikvision to okolo 2000zł. Zależy mi głównie na powiadomieniach o detekcji ruchu, gdyby jakaś menda się kręciła obok domu, póki co brak ogrodzenia z boku i od frontu.

Jak chcesz powiadomienia, obrotowa itp.
To prostym, tanim i dobrym rozwiazaniem bedzie tak jak zrobil Armanig.


Co do przemyslowych monitoringow.
Rejestrator z POE czy osobno POE to bez roznicy. Kwestia czy chcesz kabel ciagnac od kamery do rejestratora. Pelno kabli.
Czy np. 4 kamerki kablami zepniesz w jedno miejsce i zasilisz to ze switcha. A rejestrator bedzie w calkiem innym miejscu, czy nawet schowany aby nikt go nie znalazl. W takich sytuacjach lepiej sprawdza sie rejestrator bez POE a zasilanie kamer robic ze switcha.

Szczerze nie ustawiam powiadomien i alarmow w moich systemach bo mam instalacje tylko przemyslowe. W zakladach pracy, myjniach. Tam wiecznie jest ruch. Monitoring uzywany dopiero jak cos zginie lub ktos cos uszkodzi....
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czekaj, czekaj Lolo, bo chyba się lekko zagalopowałeś.
]


Troche moze tak :) Ale sam pisales ze moze kiedys bedziesz zmienial monitoring xD


Nie mam kamer u siebie w domu. Ta wyzej monitoruje plac w zakladzie pracy, monitoruje co i ile jest ladowane na danego tira. Ale nie chcialem wrzucac zdjec placu wiec zrobilem foty kosciola :)


Co do filmika, ok rozumiem koles porownuje kamerki, nie chcialo mi sie patrzec w szczegoly ale juz ze samej specyfikacji ze Reolink nie posiada WDR i diody IR do 12 metrow wyklucza ta kamerke z monitoringu. Tzn. mozna, nikt nie zabroni ale.... troche swiatla i bedzie kicha.



Tu macie przykladowo, screena z tej kamerki z allegro za 149zl. Zdjecie z telefonu (chyba maks fullHD robi fote a nie 4mp), kamera zainstalowana w myjni samochodowej i jest wiecznie zaparowana i napewno troche brudna.




Tu tez ta kamera, ale mniej zaparowana.
keyboard checker tool
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Twoja myjnia, czy Ty dorabiasz jako operator tych wszystkich monitoringów :D Naście lat temu robiłem do takiej podchody, działka za kilkanaście tyś., ale miejsce średnio mi pasowało. Interesowałem się też formalnościami. Dziś zrobili tam wielkie skrzyżowanie, też powstała myjnia, a sama działka warta z bańke, człowiek głupi był i codzienni pluje dziś w brode, ale dobra my nie o tym.. ; )

Będę brał w przyszłości monitoring, to będziemy się zastanawiać.
Zawsze dobrze być na bieżąco.
Ta jakość jest w zupełności zadowalająca.
Ile masz klatek przy podglądzie live jednej, a ile przy kilku?
Mowa o podglądzie z innego miejsca, a nie na miejscu wiadomo.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Twoja myjnia, czy Ty dorabiasz jako operator tych wszystkich monitoringów :D Naście lat temu robiłem do takiej podchody, działka za kilkanaście tyś., ale miejsce średnio mi pasowało. Interesowałem się też formalnościami. Dziś zrobili tam wielkie skrzyżowanie, też powstała myjnia, a sama działka warta z bańke, człowiek głupi był i codzienni pluje dziś w brode, ale dobra my nie o tym.. ; )

Będę brał w przyszłości monitoring, to będziemy się zastanawiać.
Zawsze dobrze być na bieżąco.
Ta jakość jest w zupełności zadowalająca.
Ile masz klatek przy podglądzie live jednej, a ile przy kilku?
Mowa o podglądzie z innego miejsca, a nie na miejscu wiadomo.

Na wsi mieszkam wiec robie za wiejskiego szamana.
Wiec przychodza do mnie ze sraczka abym zrobil monitoring, jakies sterowanie, cos zaprojektowal, cos zalatwil.... Takie "podaj przynies pozamiataj".

Armanig jakby czlowiek widzial co bedzie pozniej to bym kupil kiedys troche bitcoinow albo chociaz akcje CD Projektu. Akcji wystarczylo kupic za podobno 5000zl a dzisiaj czlowiek bylby milionerem.....

Co do podgladu to wszystkie instalacje jakie mam sa z internetem po LTE z Tmobile, albo na neostradzie 10 / 1mbit. Wiec nigdzie nie mam uploadu wiekszego niz 1 - 3 mbit.
W rejestratorach jako podstrumien (jakosc wideo wysylane do neta) mam zazwyczaj 15 klatek na sekunde. Aby nie ladowalo sie za dlugo. Nie wiem na ile klatek sie ustawia gdy wlacze przy kamerze jakosc HD. Nie widze w aplikacji tych danych.

Wiedz ogolnie zasada jest taka. Ze podglad na komorce mam w jakosci SD w zaleznosci jak chula net moge zrobic podglad kilka kamer. Szukam co mnie interesuje, wybieram ta kamere i klikam HD jezeli jest taka potrzeba.

Wiec to zalezy tylko od neta. Bo ustawic na rejestratorze chyba mozna nawet 25klatek.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
demoty-417-110.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie od dziś wiadomo, że najlepszy monitoring to:

Btw. Dobra też ta kamera Dahua poniżej "rybie oko", nie o jakość już chodzi, a oprogramowanie i to jak potrafi wyciągnąć poszczególne kadry z jednego "oka". Podoba mi się.
Myk z mapą ciepła też dobry.

3957985.jpg



[youtube]dx4qcefK-ew[/youtube]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podsumowując, dla potomnych i kończąc przygodę:

Druga kamera Reolink E1 Pro 4MP, dotarła.

- działa podgląd 2 kamer na telefonie jednocześnie i jest możliwość dalszej rozbudowy
- działa podgląd 2 kamer na PC na dedykowanym sofcie i jest możliwość dalszej rozbudowy
- działają programy do typowego monitoringu (czyli te najlepsze) na PC
- działają inne programy na telefonie i obsługują kilka kamer
- działa monitoring na TV, u mnie akurat na Shieldzie z Androidem.
Mój TV nie ma Androida i nie widzę programu obsługującego w sklepie Tizena.
Wpisujemy dane do aplikacji i mamy podgląd live na dużym TV, nawet w małym oknie jako popup. Ogólnie super sprawa (bajer), wystarczy włączyć duży tv i od razu mamy pogląd na wszystko, jakość rewelacyjna. Nie wiem jak na TV z androidem, być może, że podobnie jak z Shieldem, będzie apka w sklepie i będzie działać.

Dedykowany soft Reolinka na PC, to nie popierdółka pisana pod kamerki na biurko, a program którym obsługujemy całe duże systemy monitoringu oparte już na typowych kamerach (o wiele lepszych), więc obsługa, możliwości zupełnie inne.

Soft na telefon/tablet itp. typowy i podobny do reszty, ma co trzeba.
Kamery pracują 24/7 cały czas, zwiech, problemów nie uświadczyłem.
Wiadomo, że czasami musi pomyśleć, czasami trzeba odświeżyć, ale to wina sieci podejrzewam i samej łączności. To nie kabel.
Nie sądze, żeby na rynku były inne IP tego typu, które działają zawsze bezbłędnie. Nie wierze w to.

Gdyby ktoś się zastanawiał nad 360, to jeszcze brałbym pod uwagę Dahua, podobna cena.
Wejście LAN, ale "tylko" 1080p, co w sumie może nie mieć znaczenia. Zależy gdzie i co komu potrzeba.
Gdyby ktoś ją brał, niech da znać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Robi się ciekawie,

Mam nagrania z kamer jak (jedna i druga) same z siebie obracają się.
4 nad ranem i widzę na nagraniu, jak kamera wraca z góry na swoje miejsce.
Druga kamera w innym czasie wraca gdzieś z bocznego ujęcia.
Nie mam całych nagrań, a te powroty. Tylko to rejestrowała, pewnie wykryła ruch i nagrała.

Pytanie, czy to jest jakaś kalibracja, "impuls elektryczny" który ją wzbudza ; ), czy mówiąc wprost, ktoś się włamał i sobie hula?

Dobrze, że są obrotowe, bo widać ruchy, w przeciwnym wypadku człowiek nigdy by się nie zorientował. Będę pisał do producenta, czy to normalne, bo jak nie... to ręce i nogi opadają.
 

iT!T

Member
Robi się ciekawie,

Mam nagrania z kamer jak (jedna i druga) same z siebie obracają się.
4 nad ranem i widzę na nagraniu, jak kamera wraca z góry na swoje miejsce.
Druga kamera w innym czasie wraca gdzieś z bocznego ujęcia.
Nie mam całych nagrań, a te powroty. Tylko to rejestrowała, pewnie wykryła ruch i nagrała.

Pytanie, czy to jest jakaś kalibracja, "impuls elektryczny" który ją wzbudza ; ), czy mówiąc wprost, ktoś się włamał i sobie hula?

Dobrze, że są obrotowe, bo widać ruchy, w przeciwnym wypadku człowiek nigdy by się nie zorientował. Będę pisał do producenta, czy to normalne, bo jak nie... to ręce i nogi opadają.

Czytam sobie od jakiegoś czasu o bojach z kamerami na forum i może dorzucę coś od siebie.

Kilka lat temu stwierdziłem, że czas będzie mieć wgląd co się dzieje na posesji, w nocy, jak mnie niema, etc. W związku z faktem, że nie miałem specjalnego parcia na czas, powoli testowałem różne rozwiązania.
Jestem raczej gadżeciarzem i lubię "smart" bajery, od razu zacząłem od kamerek IP, jakieś 7 lat temu, pierwszy był (no)name Sun-eyes, przerobiłem 2 lub trzy takie, o dziwo 1 działa do dziś, ale wiadomo jakość nie ta, responsywność również.

Następnie Xiaomi Yi (720p) - nie miałem co do niej wysokich wymagań, ważne żeby miała w miarę użyteczną apkę i żeby można strumień po rtsp wyciągnąć. Spisywała (a w zasadzie spisuje) się świetnie. Poza jednym istotnym minusem - integracja z większym systemem podobnie jak przy Sun-eyes leży, bo rtsp to jednak zbyt mało.

Wziąłem więc na warsztat sprawdzony przez wielu Hikvision, ip 4mpx. Sprzęt ogólnie ok, ale soft totalnie nie dla mnie, polski support odpowiadający po tygodniu, w dodatku nie na temat, tym bardziej nie na moje nerwy.

Obecnie na warsztacie krajowy Novus, 5 mpx. Kamerki zgrabne, działają świetnie. Oprogramowanie może nie najbardziej intuicyjne na świecie, ale za to ma wszystko czego mi trzeba. Na tym chyba moje poszukiwania się kończą.

Przez lata irytował mnie problem taki jak u Armanig, większość tanich kamerek IP włącza nagrywanie z opóźnieniem i "akcja", która miała się nagrać umykała. Od czasu Hikvision interesowała mnie tylko jedna opcja - nagrywanie 24/7 z jednoczesnym wykrywaniem ruchu i nanoszeniem znaczników czasu w logach i na timeline odtwarzania. Dzięki temu nic nie mojemu oku ;)
 

iT!T

Member
Wpadłem na artykuł dotyczący bezpieczeństwa smart gadżetów działających bezprzewodowo. Tekst miejscami wyolbrzymia, gdzie indziej przedstawione problemy można w sposób trywialny rozwiązać. Mimo wszystko lepiej wiedzieć niż nie. Może komuś się przyda.

https://bit.ly/32VTvEr

Pozdro
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Armanig, kilka pytan odnosnie uzytkowania kamerek. Jak sie sprawuja te Reolinki?

Czy po wykryciu ruchu wysyla ci push-up na telefon?

czy nie ma proboemu z kilkoma kamerkami?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyłączone mam pushe, bo u mnie cały czas ktoś się kręci, więc za bardzo nie pomogę.

Teraz sprawdziłem, załączyłem w ustawieniach i działa.
Wysyła powiadomienia na tel. raz z jednej, raz z drugiej razem z godziną zdarzenia.

Aczkolwiek też nie za każdym razem, być może za krótki czas tego testu, albo nie do końca to działa tak jak powinno (może problem z siecią), także jak Ci na tym bardzo zależy, to miej to na uwadze.
Druga sprawa, jak klikniesz w ikone powiadomień na telefonie, to otwiera się aplikacja do monitoringu, ale nie z nagraniem którego dotyczyły powiadomienie.
Oczywiście, to nie problem, bo się wchodzi w timelapsa i przegląda co nagrało, ale pamiętam, że w którejś kamerce był od razu podgląd tego, co dotyczył push.
Być może, że coś w ustawieniach trzeba pogrzebać.

Ja mam nagrywanie załączone na wykrycie ruchu, a że jest bardzo często, to timelaps jest cały zapełniony znacznikami, więc można powiedzieć, że niemal nagrywa 24/7.
Praktycznie każde zdarzenie można sobie podglądnąć, nie przypominam sobie, żeby coś umknęło. Karta starcza na jakieś 5 dni średnio.

Kamery gdzieś na początku się zwiesiły, ale od wielu miesięcy zero problemu i działają nonstop.
Na pewno lepsze od tych dwóch poprzednich.

Ciekawostką jest to, że wchodząc pod oko kamery, można nagrać/ustawić swoją wiadomość, a kamera to po wykryciu kogoś będzie odtwarzać z głośnika. Czyli, ktoś wejdzie w pole widzenia kamery i uruchomi się automatycznie nagranie - "uwaga, tu Lolo, widzę cię, jak nie zejdziesz z posesji, to ubieram kalesony, wychodzę i wpier...." ; )
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pany, ktoś korzysta z zestawów pilot + kostka (sterownik+kontroler) firmy MI LIGHT?
Pełno tego widzę i generalnie polecane, a do tego stosunkowo tanie.
Pewnie już było w wątku, ale nie pamiętam.

Zastanawiam się na wymianą moich pilotów/odbiorników, mam te najtańsze od lat, celowo, bo nie specjalnie mi zależało na jednym pilocie i zasięgu, a przez to zaoszczędziłem grubo ponad tysiąc.
Teraz czas to zmienić, ale nie przeinwestować. Głównie zależy mi na jednym pilocie i zasięgu - czyli radiowym.

Potrzebuje zmienić na pilota 4 lub 8 strefowego, z naciskiem na 8 strefowego.
Chociaż widzę, że są i takie do 99 stref z wyświetlaczem - ten by załatwił całe mieszkanie.

Widz polega na tym, że paski ledowe RGB u mnie zostają i chciałbym odbiornik podłączyć do obecnych zasilaczy.

Jedyne co będę potrzebował do każdego paska, to nowy pilot + po odbiorniku do każdego paska 5m ledów.

Coś takiego,
4 - strefowy pilot + odbiornik:
Pilot Model: FUT092 + kostka Model: FUT037

https://allegro.pl/oferta/mi-light-sterownik-strefowy-do-tasm-led-rgb-8123993987

Lub: 8 strefowy pilot FUT089
https://allegro.pl/oferta/milight-fut089-radiowy-pilot-led-rgb-cct-8-stref-6811519395

do tego odbiornik na każdy pasek, nie wiem jeszcze który chyba ten poniżej, ale pytanie, czy te moje zasilacze go pociągną.

https://allegro.pl/oferta/sterownik-kontroler-tasm-led-rgb-milight-fut043-8541866028
Lub LS2:
https://allegro.pl/oferta/kontroler-ls2-milight-tasma-led-5w1-rgb-rgbw-cct-7684128170
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
@armanig
Kupiłem odkurzacz bezprzewodowy, głównie z powodów które wymieniłeś kiedyś :D Powiem Ci, że jest bajer. Wcześniej go nie potrzebowałem, bo praktycznie nie było takich sytuacji, aby coś na szybko odkurzyć itd. Teraz jest inaczej i używamy codziennie.
Dzisiaj ładna pogoda to potestuje jak się w sprzątaniu samochodu sprawdzi.
19fc90efc3cd93ea011dca15bbc07124.jpg
 
Do góry