[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ile tam jest diod na 1mb, czyli odległość jednej od drugiej?
To jest podstawa przy taśmie, w przeciwnym wypadku to się do niczego nie nadaje. Robią się spoty, zamiast równego (czyt. ładnego) podświetlenia, wychodzi to przy bliskim montażu względem ściany.
Przerabiałem to na kilkunastu różnych taśmach led.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
kaminskakl-napisałeś jakościowo konkret mam rozumieć,że z wyglądu ? czy jakością światła ?

one są po wifi ? rf
Tak, mają Wi-Fi i można nimi sterować za pomocą Google Home i telefonu. Niestety nie podłączyłem ich jeszcze z braku czasu. Jakościowo póki co z wyglądu i dotyku. Są w takim jakby silikonie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zabezpieczenie przed wodą, głównie do montażu w cięższych warunkach.
Dodatkowo zabezpiecza też przed uszkodzeniem jak taśmę będziemy wyginać.
Nie ma to większego znaczenia jak montujemy w domu.

Sprawdżcie lepiej ilo to mia diod na 1mb. Bo jeżeli 30, to nie ma sensu się w to pchać, a lepiej dokupić osobna porządną taśme do sterownika.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Zabezpieczenie przed wodą, głównie do montażu w cięższych warunkach.
Dodatkowo zabezpiecza też przed uszkodzeniem jak taśmę będziemy wyginać.
Nie ma to większego znaczenia jak montujemy w domu.

Sprawdżcie lepiej ilo to mia diod na 1mb. Bo jeżeli 30, to nie ma sensu się w to pchać, a lepiej dokupić osobna porządną taśme do sterownika.

dokładnie,sprawdź ile mają diod na 1m,czyli taśma ma wifi tak ??
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie, tasma ma z jednego konca kabel.
Kabel podlaczasz do sterownik/zasilacza nastepnie masz kabel do kontaktu 230v.

Masz w linku caly zestaw polaczony jak wyglada.

Jak dla mnie to sam sterownik wazny, tasme pewnie mozna kupic jaka sie chce.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na TV zwykle lede od xiaomi? Ale zes poskapil :)

To juz trzebabylo kupic Dreamscreen 4k.

[youtube]3kiSAjhHJi0[/youtube]
 

buldoggg

Member
Bez reklam
telewizor sony 50w815b (3d 120hz)

głośniki poczciwe logitech z-5500

konsola xbox one s

projektor epson eh-tw5300

ekran 120" (najtanszy 4world-bez zagnieceń)

klimatyzacja gree

amazon alexa

broadlink

+smart smaczki








nagrane filmiki na szybko pokazując możliwości podstawowe smart leaving room'u

np włączając światło (3 sztuki),włączając telewizor(ustawiając kanał,głośność itp) włączając głośniki,projektor,klimatyzacje,xboxa itp

https://youtu.be/tsopv6IZklo

https://youtu.be/I10maCvx9sg



NOWOŚĆ

https://youtu.be/GLNLAvKp3ok
 
Trzeba, ale co za problem.To tylko jeden przycisk na pilocie.
Potem już hulaj dusza. Bez wchodzenia w jakieś aplikacje, wybieranie itp., ot, mówisz zagraj to czy tamto i gra na sprzęcie. Kwestia kilku sekund od decyzji, że chcemy czegoś posłuchać.
Naturalnie można podłączyć też jakieś np. głośniki Logitecha, wrzucić to do kuchni, garażu, sypialni, ale to oczywiste. Jack to podstawa.


Nie wiem jaka jest zaleta alexy, prościej radio internetowe wybrać na ampli.

Co do ledów, standardowe sterowniki z aliexpress mają możliwość integracji z alexą i google home. Jedyny warunek - sterowniki muszą być wi-fi i wspierać magic home.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jaka jest zaleta alexy, prościej radio internetowe wybrać na ampli.

Rozumiem, że masz Alexe i to sprawdziłeś?

Nie, nie jest prościej.
Żeby załączyć cokolwiek z Alexy, wystarczy do niej powiedzieć, w między czasie bierzesz pilota do ręki i naciskasz przycisk pod którym masz wpiętą Alexe. To wszystko. Muzyka gra.
Potem w dowolnej chwili możesz chodząc po mieszkaniu powiedzieć co ma następnie odpalić, nie trzeba się schylać do pilota i wybierać.
Jak korzystasz z Alexy gdzieś w kuchni, to już nic w zasadzie nie musisz robić, wystarczy jej powiedzieć i zagra z własnego głośnika (lub w celu polepszenia jakości z jakiegoś wpiętego aktywnego zestawu np. Logitech).
W przypadku sprzętu audio (ampli/wzmak), trzeba go załączyć - chociaż i tutaj są rozwiązania.

Natomiast żeby załączyć radio internetowe z ampli musisz wziąć pilota do ręki, wybrać "NET", tam wybrać co chcesz słuchać (np. Tunein, Tidal, Spotify itd.), następnie wybrać z listy swoją stacje/utwór i to wszystko na małym ekranie ampli, a jak załączysz tv, to dochodzi następna czynność i to wszystko żeby czegokolwiek posłuchać.
Oczywiście, jeżeli mamy zdefiniowaną stacje radiową pod konkretnym przyciskiem w pilocie, to tutaj faktycznie, wystarczy jeden klik i już gra, ale nie każdy ampli to ma.

Do Alexy mówisz co ma zagrać, nie trzeba nic szukać, przebijać się przez listy czy wpisywać klawiaturą.
Wszystko trwa kilka sekund.

Po za tym, nie ma co porównywać radia internetowego i Alexy.
Dla mnie jedno i drugie jest świetne i każde ma swoje zalety. Uzupełniają się. Korzystam z obydwu.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Alexa play radio rmf fm i leci radio,play spotify imagine dragon i leci

Kupujesz sonoffa basic za 29 zł i włączasz lub wyłączasz ampli,lub broadlinka i gra wszystko co chcesz
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Paski Xiaomi zamontowane. Niestety ze względu na warunki lokalowe nie na pełnego efektu przez brak ściany z lewej strony. W każdym razie liczyłem się z tym i nie ma co narzekać.

Diody są w odległości niecałych 3cm. Przykleiłem je w odległości 20cm od krawędzi TV i jest ok. Trochę problematyczne jest zrobienie kąta 90*, ale poradziłem sobie z tym na dwa sposoby. Pierwszy to złamanie taśmy, a drugi zrobienie nagięcia. Złamanie leoiej6wygakda/lepiej wygląda, ale nie chciało mi się łamać w pozostałych rogach.

Film: [youtubehd]cAld0dS5sNE[/youtubehd]

Wygląda to tak:
e3535646bbc7556f68e41741dc06c0d8.jpg
3cdd1ce9b77165e7e002362b0369ca41.jpg
b447ce7faab0f9cc6ba318513feb4f34.jpg
d417fb7436d3362ebbf84d5fc5829ce2.jpg
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Pytanie do kolegów którzy mają żarówki xiaomi i amazon alexe lub google home,po zmianie kolorów jak wrócić do podstawowego koloru(zwykłego-jak przy pierwszy uruchomieniu żarówki) nie działa color white,normal :)

generalnie wszystko działa,ściemnianie,zmiana kolorów,do rytmu muzyki,wł,wył ale nie wiem jak wrócić do bazowego koloru :)

ktoś coś ?
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Heheh..

Wystatczy powiedziec. "google turn on Normal Lights" albo set to normal lights,

próbowałem wszystkiego i doszedłem tylko do tego że nie współgra to z alexa :/

zobaczcie na zdjęciu co pisze u góry"mode doesn't support requested value"



cała zakładka shades of white nie działa bo wyskakuje taki sam błąd,poniżej jest zakładka color i one wszystkie działają :/

próbowałem zmieniać serwer z niemieckiego na us,potem z us na singapore i nic to nie dało

jeżeli dokonam zmiany koloru na czerwony,niebieski itp przez alexe,to nie wróce do nomralnego kolor(światło białe-ciepłe,białe-zimne) tylko muszę to zmienić przez aplikacje w telefonie.mam 2 żarówki xiaomi yeelight(super sprawa,jeszcze lepiej jak będzie działać wszystko :)

może ktoś inny ma alexe i xiaomi yeelight ?(bo widzę że w google home to działa) jeżeli tak to niech się wypowie.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Widziałem to na allegro ciut więcej ale na miejscu,mam ledy ale na ir i to jest totalna porażką do alexy bo musi byc widoczny odbiornik(dlatego mam tą taśme schowaną)
 
Do góry