[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, ale dalej musisz ten kabel skądś wziąć.
Dużo zależy gdzie i jak masz co rozmieszczone.
W takim suficie podwieszanym z kasetonami, czyli nie na płycie GK, wystarczy przeciągnąć i niczym się nie martwić, kładziesz jak po podłodze, tyle, że na konstrukcji na suficie.

Wracając do Xiaomi 360 ; ) tutaj kładziesz kamere przy przedłużaczu gdzieś na parapecie, wpinasz zasilacz i temat zamknięty. 2 minuty roboty i masz podgląd na telefonie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wracając do Xiaomi 360 ; ) tutaj kładziesz kamere przy przedłużaczu gdzieś na parapecie, wpinasz zasilacz i temat zamknięty. 2 minuty roboty i masz podgląd na telefonie.

To samo moge powiedziec (jezeli masz rejestrator) z tymi kamerkami (ze standardem onvif)
https://allegro.pl/listing?string=kamera ip wifi onvif&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-ele-1-5-0205

Wpinasz do pradu na przedluzaczu, w rejestratoze klikasz uzywaj tej kamery. I wszyscy ktozy maja dostep do twojego konta widza wszystkie kamery.

Tylko fakt.
Trzeba miec rejestrator.

Ale za to wybor wiekszy. Kamery w zarowkach, domofonach, czujnikach dymu i wiele wiele inego rodzaju badziewiach.
Co najwazniejszs, nie jestes uzalezniony od xiaomi.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A jeszcze jedno male pytanie.

Jaki model ten BCS? Uzywasz wszystkich kamer?

Bo kojaze ze niektore BCS po aktualizacji software mogly pracowac po analogu plus dodatkowo 4 kamery po IP.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No mam, ale działa jak tralala.
Prąd wywali, wraca po chwili do pracy. Nie marudzi, nie zawiesza się, idzie jak koń roboczy. Bezobsługowy zupełnie ; )
Dziś wiadomo, kupiłbym inny, a nie pokował się starocie, ale kiedyś nie było.
Wymieniać też mi się nie opłaca, bo nic nie dostanę więcej, bo co niby?
Lepszą jakość, pewnie, tylko po co, jak ta jest wystarczająca.
Trzeba by też wymieniać kamery pewnie, eee...

No, ale może w końcu się zepsuje i będzie z głowy. Sam HDD tam już chodzi nonstop lata.

Dlatego liczyłem na Xiaomi i w sumie wszystko dostałem, po za brakiem podglądu dwóch kamer jednocześnie, bo jakość jest (to nowy model Xiaomi 1080p), apka działa jak trzeba, powiadomienia, udostępnianie, wsio co potrzeba od takiego urządzenia, no i cena 150zł.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Pytałem w innym wątku, ale domyślam się, że nie ma użytkowników kamer Xiaomi. Zastanawiałem się, czy jest możliwość podglądu dwóch na raz, w jednym oknie, tak jak to zazwyczaj wygląda w typowym monitoringu.

Otóż nie ma takiej możliwości, więc albo mamy podgląd z jednej, albo z drugiej, co uważam za lekką lipę. To tak na marginesie, gdyby ktoś w przyszłości chciał zbudować monitoring na tych kamerach.

Jak ktoś ma kamery wifi, które umożliwiają podgląd kilku jednocześnie, przy czym są 360 i dodatkowo można podglądać też na PC (nie tylko na apce androida) to dajcie info. Oczywiście cena ma znaczenie.

ja mam kamery YI i posiadajaą wszystko co chcesz czyli podgląd z xxx kamer jak również jest apka na windows :) dodatkowo chmura (płatna) i co ważne kamera YI dome 360 1080p można ustawić tak żeby się obracała co jakiś czas(ustawiasz)

ps: tutaj mój film o kamerze yo dome camera
https://www.youtube.com/watch?v=XpKivkoKOSo

reszta informacji na temat tej kamery pojawi się na kanale
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
jakość podobna,da się dokupić bazę rejestrator,lecz ja mam wykupioną chmurę na obu kamerach YI i działa to wyśmienicie....POLECAM YI
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam na myśli typowy rejestrator, o którym pisał Lolo. Czyli kamera onvif.
Rozumiem, że tutaj nie podłączymy?
Chociaż jak wrzuciłem kartę SD do swojej, to świetnie wygląda sprawa z archiwizacją i późniejszym podglądem. Mam nadzieję, że w YI jest równie intuicyjnie.

Tak czy inaczej, jestem zainteresowany. W zasadzie od razu powinienem ją kupić.
Możesz zerknąć na linka powyżej, bo może wezmę od gościa te dwie sztuki.
Wtyczki UK, to nie problem, a cena dobra widzę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co wyczytałem w jednym wpisie, nie ma możliwości podglądu kilku kamer na smartfonie, tylko na PC. Prawda to, bo post starszy i może coś zmienili od tego czasu?
Już miałem jechać po nie, ale bez tej informacji wstrzymuje zakup.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja mam kamery YI i posiadajaą wszystko co chcesz czyli podgląd z xxx kamer jak również jest apka na windows :) dodatkowo chmura (płatna) i co ważne kamera YI dome 360 1080p można ustawić tak żeby się obracała co jakiś czas(ustawiasz)

ps: tutaj mój film o kamerze yo dome camera
https://www.youtube.com/watch?v=XpKivkoKOSo

reszta informacji na temat tej kamery pojawi się na kanale


Kupiłem te kamery, 2 sztuki.

Możesz mi powiedzieć, bo kupiłem z Twojego polecenia, gdzie konkretnie jest opcja o której piszemy od kilku stron, mianowicie podgląd 2 kamer jednocześnie? Już gdzieś wyczytałem (wypowiedż wyżej), że nie ma takiej opcji na urządzeniach mobilnych, ale to była stara wypowiedż, bodajże 2 letnia. Na PC piszą, że działa, a to mnie najmniej interesuje.

Ja tego nie widzę. Mam 2 sparowane i albo jest jedna, albo druga. Nie dość, że trzeba przełączać, dokładnie tak samo jak w Xiaomi, to trwa to wiele, wiele sekund. Nie o to chodziło. Pisałem o tym kilka stron.
Wytłumacz proszę, bo albo jestem ślepy (mam nadzieję), albo zrobiłem się jak Zabłocki na mydle.

Co do samych kamer.

Takie SHITU i ówna, bo inaczej tego nie można nazwać dawno nie widziałem.
Xiaomi w drugim pomieszczeniu, a mieszkanie nie wielke, działała jak MARZENIE!
Przepustowość na dobrym poziomie i piękny, płynny podgląd w dowolnym momencie.

Pominę już fakt, że do jednej chciałem włożyć kartę SD, widzę dziurę, więc wkładam (delikatnie), no i wpadła w jakąś szczelinę, a nie do slotu. Więc karta siedzi w obudowie i nie da się jej wyciągnąć. Jak żyje, nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Generalnie - NIE DA SIĘ NORMALNIE korzystać. Prędkość 0KB/s! Czasami skoczy do 20KB/S i znowu wraca do 0KB/S. Myślałem, że może jedna kamera uszkodzona, więc przeniosłem drugą, ale z drugą dokładnie to samo. Fatalna jakość sygnału w porównaniu do Xiaomi. Szrot.

Nie wiem co dalej, pozbyłem się już ze stratą Xiaomi, tych nie mam jak zwrócić.
Wyrzucone prawie 400zł...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kończąc ten monolog.

- 1 kamera padła przedwczoraj w nocy.
- 2 kamera padła wczoraj popołudniu.

Jak ktoś nie uwierzy, to nie mam pretensji. Sam miałbym podejrzenia w takiego pecha.

Dla mnie cała ta sytuacja, to abstrakcja jakiej nie doświadczyłem przy okazji zakupów chyba nigdy.
Dodam tylko uczciwie, że przepustowość się poprawiła.

Natomiast gdyby ktoś szukał tego typu kamer z możliwością podglądu jednocześnie na smartfonie, to nie ma takiej możliwości. Można dodać te kamery do aplikacji, co oczywiste, ale potem trzeba je przełączać między sobą, co trwa i nijak ma się do tego o co pytałem kilka stron wcześniej. Podgląd jednoczesny działa na PC, ale też nie tak dobrze, jak przy typowym rejestratorze.

YI to największy bubel z jakim miałem styczność od lat.
OMIJAĆ szerokim łukiem, albo liczyć, że podziała.

Żałuje, że pozbyłem się ze stratą nowej Xiaomi.

Teraz zgodnie z tym co pisał Lolo, będę szukał prawdopodobnie kamer Onvif.
Zastanawiam się, czy nie wziąć hybrydy rejestratora. Jak rozumiem, mógłbym zostawić obecną instalacje starych kamer, ale jednocześnie podłączyć dodatkowe z Onvif.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Po co ci 360? Po co ci rejestrator czy karta 64gb ci nie starczy na 5 dni? W kamerze i dostęp do tego odnrazu?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie brałem na firme, kupiłem od gościa nówki z OLX'a - dobra cena przy dwóch sztukach, bo tyle wziąłem, ściąga z Amazona, na szczęście okazał się normalny i zwrócił kasę. Wczoraj wieczorem mu podrzuciłem.
Mogłem wziąć następne, na podmianę, ale jeszcze mi tak w dekiel nie uderzyło.
To by było, gdyby 3 i 4 sztuka padła po tygodniu. Wziąłem kase i jak najszybciej chce zapomnieć o tej ujowiżnie. Sam odda na gwarancje, więc problemu nie ma.
Głupia sytuacja, bo ile jedna ma prawo paść, to już druga zaczyna być podejrzana.
Janusz biznesu, by pewnie zarzucił, że napięcie mam nie takie.
Zastrzegłem sobie przed kupnem, że jak padnie, to jadę oddaje, ale kto by pomyślał, pierdyliat sprzętów w domu i nic nie chce się zepsuć, a tu masz szrota, a nawet dwa.
Dobrze się skończyło, jest nauczka.

Teraz biorę w sklepie.
Zresztą nawet gdyby działały, to i tak wymiana nie miałaby sensu, bo chciałem podgląd 2 sztuk.

Caparzo, może i racja. Te 360 w cenie 150-200zł, to jakiś bonus był. Stawiasz gdzie chcesz i kręcisz czego nie obejmie. Teraz już mam w upie, powiesze i też obejmie.

Karta starczy, mam 32gb i 64gb, sporo tam miejsca. No, ale jak mam teraz brać, to co znowu, Xiaomi co miałem i sprzedałem w piątek? Mam stary monitoring, może bym wypieprzył rejestrator i dał nowy hybrydowy tańszy (nie potrzebuje wypasów), podpiął te stare kamery, a dodatkowo kupił 2 sztuki nowych kamer.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Te rejestratory hybrydy, jakos przekonania do nich nie mam. Sa juz zbyt archaiczne.

Jak juz cos kupowac, to cos co ma wsparcie x265 i kamery 4Mpix 20 lub 25fps. Daruj sobie slabsze rejestratory szkoda kasy.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
zobacz na necie ezviz husky to co ci mówiłem , prosta fajna i podgląd i na tel i na lapku, informuje o ruchu na zaznaczonym ekranie, ja jestem zadowolony
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko ten ezviz czy nie bedzie tym samym co xiaomi i YI?
Tez nie ma standardu Onvif

Jedynie, ciekawostka jest w opisie ze do 4 kamer obsluguje na jednym koncie:

"" Dzięki łatwej w obsłudze aplikacji EZVIZ dostępnej w wersji na systemy iOS i Android, możesz kontrolować do czterech transmisji strumieniowania wideo jednocześnie przy użyciu różnych smartfonów, tabletów lub laptopów.""




Ps.
Armanig, nie wiem czy wogole sa jakies sensowne rejestratory hybrydowe. Pamietaj tylko zeby IO kupowac ze wsparciem x265, oraz kamery 4MPX to taka podstawa na dzien dzisiejszy (w sumie juz od 2 lat).
Ten rejestrator co masz, to juz go zostaw, niech se tam dziala jak dzialal. Ja bym go wogole nie ruszal.
 
Do góry