[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

buldoggg

Member
Bez reklam
Przy wyborze urządzenia jakie ma grać, powinno byc wszytko co znajduje spotify po wifi, skoro w wyborze urządzenia nie ma tego ustrojstwa to tam jest problem

wiem że jest jakiś problem,pewnie ze skillem i aktualizacją spotify,bo działało a teraz nie ma do wyboru amazon alexy(głośnik)

ktoś ma i może potwierdzić czy u was też nie działa,lub działa ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytałem w innym wątku, ale domyślam się, że nie ma użytkowników kamer Xiaomi. Zastanawiałem się, czy jest możliwość podglądu dwóch na raz, w jednym oknie, tak jak to zazwyczaj wygląda w typowym monitoringu.

Otóż nie ma takiej możliwości, więc albo mamy podgląd z jednej, albo z drugiej, co uważam za lekką lipę. To tak na marginesie, gdyby ktoś w przyszłości chciał zbudować monitoring na tych kamerach.

Jak ktoś ma kamery wifi, które umożliwiają podgląd kilku jednocześnie, przy czym są 360 i dodatkowo można podglądać też na PC (nie tylko na apce androida) to dajcie info. Oczywiście cena ma znaczenie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
360 chodzi ci o obrotową ?


ja mam ezviz husky po wifi w apce na tel moge dodać 4 kamery naraz no ale nie jest obrotowa


oglądałem dużo testów xiaomi i wybrałem ezviz
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, możesz kręcić góra/dół/boki.
Ta, ostatnia wersja 1080P
https://www.youtube.com/watch?v=LdIUMLw5dnQ
U mnie się przydaje, bo nie obejmuje całości w tym miejscu co mi potrzeba, ale jak kończy mi się pole widzenia w pomieszczeniu, to trzeba wyłączyć jedną i załączyć drugą.
Normalnie, to się załącza kilka kamer na jednym ekranie i widać co się dzieje, a nie jakieś skakanie po kamerach.

Gdyby nie te 360, to bym pewnie wybrał inną, ale nie sądziłem, że taka lipa będzie z podglądem. Za to cena spoko, 150zł i tyle mi pasi. Jakość też dobra.
Ile ta Ezviz? Możesz też na PC podglądać, czy tylko android?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mozna tez kupic rejestrator. Dodac tam kamery IP jakie chcesz i z poziomu aplikacji rejestratora ogladasz ile kamer chcesz. Czy na kompie czy telefonie.

Inna opcja to pewnie serwer NAS ma jakas opcje rejestratora. Wylacz zapis, ustaw sam podglad i tez zapewne masz jakies apki na telefon czy pc.

No ale jak chcesz przeniesc kamerki w inne miejsce gdzie nie lapie domowe WiFi to juz robi sie lipa. Bo strumien przez chumre moze strasznie mulic. Aczkolwiek u was w duzych miastach macie szybkiego neata <cry>


Ps
Teraz sprawdzilem ze ta Xiaomi nie ma standardu ONVIF, lipa. Nie dodasz do rejestratora.


ps2.
Kamera robot. niceeee
https://allegro.pl/oferta/robot-kamera-ip-wifi-obrotowa-nocna-wizja-onvif-6254080074
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam rejestrator z kamerami po kablu od lat, starszy już, ale sprawdza się.
Podgląd przez komórkę, przez PC, dysk twardy itp.

Teraz chciałem coś po taniości, proste i łatwe w obsłudze wifi, tyle tych kamer "smart", a Xiaomi mi już znane i sprawdzone, to pomyślałem, że wezmę i ew. zbuduje na tym mały monitoring za śmieszne pieniądze. 2, 3 kamery. 150zł to nie pieniądz, a jakościowo dobrze się sprawdza. Nie potrzeba mi więcej do tego co potrzebuje.

Jakbym miał brać coś z rejestratorem, to już robi się kasa. Tutaj wkładam kartę i po sprawie.
Dodatkowo każde zdarzenie i tak zapisuje na smartfonie z powiadomieniem.
Do Xiaomi uruchomiłem tableta, chodzi cały czas i widzę co się dzieje.

Może i bym zrezygnował z tego 360 i ustawił kamerę w rogu, ale niech będzie ten podgląd większej ilości kamer jednocześnie.
Przecież nie będę przełączał się za każdym razem, to jakaś głupota do kwadratu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kasa.... kosztem bedzie jedynie rejestrator. A do niego mozesz podpinac prawie wszystkie komerki (oprocz xiaomi) xD Ten robocik z linka wyzej juz by sie nadawal. Ostatnio musialem dokupic 4 kamerki oczywiscie hikvision zaspiewal po 500zl /szt zdenerwowalem sie i kupilem chinole za bodajze 160zl (nie obrotowe) z allegro i git. Tez dzialaja z rejestratoerm od hikvision.

Rejestrator moglby byc bez dysku, robiac tylko za mozg systemu.


Wiem o co ci chodzi ale szczerze chyba nie znam rozwiazania twojego problemu.
Jest jeszcze kwestia zapisu kamer w chmurze, wtedy dodajesz kamerki do konta np. ezviz i tam masz kilka kamerek przy jednym logowaniu. Ale nie wiem jak to dziala teraz nie uzywalem od lat.


Na hikvision tak to wyglada, dodajesz sobie do podgladu 4 kamerki, chcesz ktoras ruszyc to wlacza ci sie na caly ekran. Cofniesz strzalka i wraca do poprzedniego okna.



 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ile ten rejestrator, co to za model dokładnie?
Te kilka kamer na podglądzie jednocześnie, nie muli jakoś wielce przy podglądzie np. z komórki? Wiadomo, że tu dużo zależy od sieci, ale u mnie zawsze były po kablu do rejestratora, a tu odpadnie i bezprzewodowo będą się łączyć z rejestratorem, a ten dopiero wysyła.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ten akurat jeden z nowszych i na 32kamery. Mam starsze ale nie mam do nich wpiete obrotowych kamerek. Ale aplikacja jest ta sama wiec nie powinno byc roznicy.

Ten rejestrator to Hikvision ds-7632ni-i2 Na telefonie po LANie moge ogladac jednoczesnie 16 kamer w jakosci Basic (nie jest to pelne fullHD) . laduja sie bardzo szybko. Jak powieksze ktoras kamere to wtedy moge wlaczyc tryb FullHD.


Tobie zapewne wystarczylby taki:
https://allegro.pl/oferta/rejestrator-ip-16-kamer-hikvision-ds-7616-uhd-4k-8119189410

Tylko upewnij sie u sprzedawcy czy napewno kazda kamera obrotowa (innego producenta) ruszy po protokole onvif z tym rejestratorem. Na 90% musi dzialac ale... sam osobiscie nie sprawdzalem.


Tak wyklada podglad 16 kamer jednoczesnie. Wszystko elegancko menu sie chowa. wiec smialo mozna zainstalowac apke na tablecie i tableta powiesic na scianie.



Kombinowalem tez ze specem od Kikiego (2 lata temu) aby na Telewizorze TCL, wkoncu ma androida miec taki podglad. Spec pomogl zainstalowac aplikacje z telefonu na TV ale koniec koncow nie dzialalo to ok. Teraz widze ze w sklepie androidTV sa jakies aplikacje do TV platne ale nie probowalem.

Chcialem miec mozliwosc kupienia TV z androidem powieszenia na scianie i podgladu wszystkich kamer na zywo.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie tez HKVision i na razie 4 kamery. Rejestrator ma na 8 kamer, wystarczy w zupełności, niestety nie wiem jaki to model. Moze na fakturze gdzieś odgrzebię...
Apkę mam w kompie i na telefonie HQmVMSC czyli Video Management System Client. Śmiga. Na telefonie korzystam na bieżąco, cały czas. W kompie nie używam, mam osobny system do monitoringu i tam prawie stale włączony monitor. Mam to od naszego forumowicza ;)
Ale w sumie sąsiad ma fajniejsze gadzety. Groszowe Chińskie Noname wielkości myszki komuterowej, wszystko steruje za pomocą appki. Kamerki sa nawet z mikrofonem i głośnikeim więc on mówiąc do telefonu może komunikować się z osobami przebywającymi w pomieszczeniu z kamerą. Żadnego rejestratora, dysku i innych dupereli.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli wracamy do korzeni, bo mam dokładnie to samo u siebie o czym tu piszemy od jakiś 10 lat, tyle, że nie IP ; ) Podgląd na żywo, z apki, z PC, dysk twardy, monitor do wyświetlania 24/7 itp. Typowy monitoring.
(fotka na dole).

Generalnie nie o to chodziło ;)
Miało być prosto i przyjemnie, a widzę, że skończy się jak zwykle. Xiaomi (lub podobne) oferuje to co chce, w tym komunikacja, podsłuch itp. ale ma jedną wadę o której już wspomniałem.

Rejestrator, to coś małego jak już, ale muszę się zastanowić czy w ogóle jest sens robić drugi monitoring z prawdziwego zdarzenia, zamiast małej kamerki wszystko mającego z kartą SD.

https://ivel.pl/p10115,monitoring-p...6F4gj4xUOxQPnb0Elwty8pbB5aBLz7QBoCtWoQAvD_BwE
Małe zgrabne.



 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
U mnie tez HKVision i na razie 4 kamery. Rejestrator ma na 8 kamer, wystarczy w zupełności, niestety nie wiem jaki to model. Moze na fakturze gdzieś odgrzebię...
Apkę mam w kompie i na telefonie HQmVMSC czyli Video Management System Client. Śmiga. Na telefonie korzystam na bieżąco, cały czas. W kompie nie używam, mam osobny system do monitoringu i tam prawie stale włączony monitor. Mam to od naszego forumowicza ;)

A probowales aplikacje Hik-Connect? Oryginalna i swietnie dopracowana. mozna ustawiac rozne widoki itp.


W tym roku hikvision wprowadzil EasyIP 4.0 jeszcze tego nie testowalem ale podobno rozpoznaje czlowieka, samochod, falszywe alarmy oraz jest poprawa obrazu - - mozliwosc nagrywania w nocy w kolorze. Brzmi ciekawie.


[youtube]nr97FK-v_7Q[/youtube]


Dodam od siebie ze wkolko kupowalem coraz to nowsze i drozsze kamery ale uczciwie dalem se na luz i teraz kupuje najtansze z allegro :) Taniej i lepiej dwie kamery wsadzic niz jedna droga a i tak nie zobaczysz co chcesz zobaczyc.

Ostatnio te kupilem.
https://allegro.pl/oferta/dahua-4mp...yNWQxYWRlNzI5OTdlNWJmMjM1NmJhNjI4NzY1YjIxMzc=
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam


Ooooo pany, stary BCS. Gdzies sie to u mnie wala jeszcze.


Armanig, roznica taka ze nie musisz kabli prowadzic z rejestratora do kamery.
Ja mam np. rejestrator pol kilometra od miejaca montarzu kamer. Biezesz rejestrator wrzucasz w szafe, na strych, pod lozko obojetnie gdzie aby tylko neta mial po kablu lub po wifi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No stary, stary, ale działa tak dobrze, że zupełnie odpuściłem sobie wymianę.
Kilka takich konfigurowałem, ciągnąłem kable, wtyczki, konfiguracja.
Sporo roboty.
Gdybym wymieniał ten konkretny, to nic bym nie zyskał. Kable i tak już poprowadzone, więc nie ma co gadać.

Ja takich odległości nie mam, ale jakby nie było, problemem dalej jest zasilanie.
Fakt, nie trzeba już ciągnąć do rejestratora.
W jednym z przypadków w firmie, łatwiej mi było pociągnąć z każdej kamery przewód do rejestratora sufitem podwieszanym (zdejmowany) i zapomnieć. Więcej chyba bym miał roboty gdybym musiał do każdej kamery ciągnąć zasilanie. Dużo zależy co i gdzie robimy.

Gdybym miał robić gdzieś od nowa typowy monitoring na lata, to teraz musiałbym mieć co najmniej taką jakość:

[youtube]-FUnqDhWhTw[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
.

Ja takich odległości nie mam, ale jakby nie było, problemem dalej jest zasilanie.
Fakt, nie trzeba już ciągnąć do rejestratora.
W jednym z przypadków w firmie, łatwiej mi było pociągnąć z każdej kamery przewód do rejestratora sufitem podwieszanym (zdejmowany) i zapomnieć. Więcej chyba bym miał roboty gdybym musiał do każdej kamery ciągnąć zasilanie. Dużo zależy co i gdzie robimy.

Gdybym miał robić gdzieś od nowa typowy monitoring na lata, to teraz musiałbym mieć co najmniej taką jakość:
]


A czemu chcesz ciagnac do kamery zasilanie? Masz na mysli kamere IP? Zasilanie puszczasz po skretce.

No chyba ze chodzilo ci o WiFi wtedy tak. Zasilanie.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jak chcesz zasilić kamerę? Każda kamera bez względu z której epoki pochodzi musi być zasilona w jakikolwiek sposób, no chyba, że masz na akumulatorze ; )

Chodzi mi o to, że w moim akurat przypadku leci koncentryk z zasilaniem, czyli niejako kable w dwóch oplotach, jeden centralnie do rejestratora, drugi do zasilacza (centralki która jest przy rejestratorze). Jeżeli masz np. 3 kamery, to 3 podwójne kable musisz poprowadzić do rejestratora i na tym się kończy zabawa.

W kamerach wifi, nie musisz nic ciągnąć do rejestratora, ale musisz dać zasilanie w miejscu gdzie jest kamera. Czyli przykładowo w suficie kamerę i tam też musisz podciągnąć kabel który ją zasili. Więc jakby nie było, dalej jest jakiś problem z okablowaniem.

Ja się zgadzam, jak gdzieś daleko kamera, to zamiast ciągnąć druta przez całe mieszkanie/lokal itp. lepiej pociągnąć gdzieś z gniazdka blisko kamery.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z kamerami WiFi tak.

Ale ze zwyklymi IP juz niekoniecznie. Bo zasilasz kamere kablem internetowym - skretka.

Czyli jakby to u ciebie wygladalo.

Montujesz 4 kamery w pomieszczeniu. Ciagniesz do nich skretke. Drugi koniec skretki ciegniesz gdzies gdzie masz zasilanie 230v. Tam wstawasz switcha POE. Temat zasilania kamer i sprzegniecia ich do jednego kabla zakmniety.

Teraz od switcha idziesz kablem albo do routera, albo do rejestratora, albo kupujesz Repeater wifi i podpinasz ten kabel do niego i reszta idzie po wifi.

Jak masz sufit podwieszany to prosta sprawa. Najlepiej dostac sie do lampy. Do lampy czesto idzie podwojny wlacznik albo chociaz 3 przewodowy kabel. Podpierdzielasz jedna zyle do zasilenia switcha, switcha (lekka puszeczka) wrzucasz na sufit podwieszany + repeater I sprawa wifi i zasilania tez zalatwiona. Bo do kamer zasilenie idzie po kablu internetowym. Nie trzeba nic kuc, ciagnac kabli do drugich pomieszczen czy po scianach do rejestratora itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry