[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

lolo2

Well-known member
Bez reklam
b3493d73dda7730d03465b8d4afcea7d.jpg
 

buldoggg

Member
Bez reklam
w końcu ruszyło się coś

żarówki z ikei tradfri działają z xiaomi gateway(brama) sprawdzałem halogeny GU 10 warm white i GU 10 spectrum(ze zmianą barwy ciepła zimna) i bezproblemowo łączą się z aplikacją mi home,jeżeli chodzi o inne to sprawdzałem tradfri e14(mały gwint,świeczki) i nie udało mi się jej zresetować czyli nie udało mi się połączyć z aplikacją :/(ale jak gu 10 ruszyły) to to tylko kwestia czasu-aktualizacji

ps:za 49 zł mamy żarówki smart które posiadają gwarancję u nas(ikea) i działają z xiaomi mi home(tylko serwer chiński)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
w końcu ruszyło się coś

żarówki z ikei tradfri działają z xiaomi gateway(brama) sprawdzałem halogeny GU 10 warm white i GU 10 spectrum(ze zmianą barwy ciepła zimna) i bezproblemowo łączą się z aplikacją mi home,jeżeli chodzi o inne to sprawdzałem tradfri e14(mały gwint,świeczki) i nie udało mi się jej zresetować czyli nie udało mi się połączyć z aplikacją :/(ale jak gu 10 ruszyły) to to tylko kwestia czasu-aktualizacji

ps:za 49 zł mamy żarówki smart które posiadają gwarancję u nas(ikea) i działają z xiaomi mi home(tylko serwer chiński)
Tylko te halogeny są bardzo słabe. U siebie mam Osram Parathom 7W i 120*C kąt święcenia. Słabszych i o mniejszym kącie nie chce.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podpinaliście Tidala pod Alexe?
Dziś to uczyniłem, nie wiedziałem, że jest taka możliwość.
Dodatkowo ustawiłem w apce defaultowo Tidala, a nie Amazon music.
Oczywiście trzeba się zalogować do Tidala w apce Alexy.
No, ale nie działa. Ktoś to testował? Jakieś ograniczenia regionalne?
Mówię jej odpal to czy tamto, zresztą zgodnie z regułką jaka widnieje w apce, a ta odpala Amazon Music.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie mam Chromecast Audio, bo mój sounbar działa ze Spotify. Powiem tylko Play Music on i wybieram urządzenie z listy i tyle. Podejrzewam, że Chromecast Audio też się pojawi na takiej liście. Na 99% tak właśnie będzie.
e549e83faf12a5ccdd0a52983dc5bca5.jpg


Przez telefon też działa sterowanie, do tego po Polsku :)
a1f2b2a2e86d81d7cf9864643a00abac.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mówisz graj na, a następnie mówisz na czym, czy mówisz graj na i musisz wybrać ręcznie?
Gdyby byla pierwsza opcja, to rewelacja
Można by użytkować Google home niezależnie na swoim glosniczku do typowych zapytań bez załączonego sprzętu, a jak chcemy aby zagrało na sprzęcie, wystarczyłoby dopowiedzic tylko na czym ma grać (u mnie ampli poprzez chromecast audio). Tak jest, czy fantazja mnie poniosła.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mówię graj na. Poniżej film sprzed chwili. Nagrałem w większości sufit, bo się odbija cały pokój w TV :d Zamiast Shield Bedroom wybierasz dowolne urządzenie Chromecast. Mogę będąc w sypialni mówić do Home Mini, żeby odpalił Shield Salon.
https://youtu.be/Tk5CCp83_UA

Tutaj to samo, tylko sterowanie po Polsku za pomocą telefonu.
https://youtu.be/Fi8P4gJmBkc
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, kumam ; )
W takim razie rewelka jeżeli komendą głosową możemy wysłać polecenie odpalenia jakiegoś kawałka audio ze Spotify chociażby na chromecast audio, a co za tym idzie już na ampli.
Czyli niejako podwójne polecenie, raz, że odpala home, dwa przekierowuje tam gdzie chcemy (w moim przypadku chromecast audio).

Rozumiem, że jest możliwość odpalenia google home na swoim głośniczku (logika podpowiada, że tak) w tradycyjny sposób, tyle, że już bez dodawania komendy do załączenia strumienia na chromecast audio, a zwyczajnie od ręki, na tym małym urządzeniu?

Zatem kupię Google home i chyba to normalną wersję z lepszym głośnikiem, a nie mini, bo jak znam życie, to gra przyzwoicie i nawet na tym od biedy będzie można czegoś posłuchać. Ten mały mini, to raczej do typowych komunikatów, a nie do słuchania. Zresztą u Alexy to samo, mały coś tam gra, jak z kartki pozytywki, ale już duży świetnie jak na stosunkowo małą tubę.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Mówię graj na. Poniżej film sprzed chwili. Nagrałem w większości sufit, bo się odbija cały pokój w TV :d Zamiast Shield Bedroom wybierasz dowolne urządzenie Chromecast. Mogę będąc w sypialni mówić do Home Mini, żeby odpalił Shield Salon.
https://youtu.be/Tk5CCp83_UA

Tutaj to samo, tylko sterowanie po Polsku za pomocą telefonu.
https://youtu.be/Fi8P4gJmBkc

:D:D:D Kaminskakl, Twój angielski to cud:D:D
Wy to naprawdę, tak chodzi cie po pokoju i głosem steruje cie urządzenia? :D:D:D
Dobrze że u Was sedesy jeszcze nie zablokowało jakimś wirusem. :blagam::)
Masz śra...kę , a tutaj "goooglu" Ci sedes zablokował. Miodzio. ;-)
 
Do góry