[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam ten drugi zdaje się 24V, ale są chyba jeszcze ciut lepsze - mocniejsze (ten pierwszy chociażby z linka).
Baterie owszem, można to jakoś podmienić, bo widziałem w sprzedaży, ale zanim będzie potrzeba, to miną długie lata.
Odkurzacz stawiasz gdzie chcesz (ładnie - bajerancko się prezentuje na żywo, więc nie musisz chować) i wpinasz kabelek z zasilacza. Nic więcej. Ten Rowenty, jest o tyle świetny, że ma trójkąt i wjedziesz tym w każdy kąt, a jak dzieciaki zobaczą, to same będą chciały pośmigać z nim. Ja mam już lata i cieszy za każdym razem, widzisz coś na podłodze, coś się zbiera, pyk łapiesz gadzine i już pozamiatane.

Jest jeszcze Dyson, inna konstrukcja i też świetny, Ci nawet zrezygnowali ponoć z tradycyjnych odkurzaczy, na rzecz aku, bo stwierdzili, że nie ma sensu już produkować "normalnych". Patrząc na siebie, widzę podobną zależność.
Typowy odkurzacz leży od lat schowany w szafce i zajmuje miejsce.
Sporadycznie wyciągany do bardzo grubego dywanu, ale do całej reszty nie ma racji bytu.

Bardzo polecam.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mam wrazenie ze kurz sie unosi cala powierzchnia podlogi i w dodatku strasznie wysusza powietrze. Dzien w dzien mam odkurzane i wiecznie kurz.

Predzej moze przygarnalbym mopa zamiast odkurzacza. Ale jakos po samsungu sie zrazilem, kupe kasy wydane o on nawet zgubi sie i nie wroci do bazy. W dodatku nie widzi szklanych drzwi, udeza w nie.
Tak jak pisałem, Samsung to zabawka przy wysokich modelach Roomba i Xiaomi :)

U mnie wręcz przeciwnie z kurzem. Może masz za ciepłą podłogę? Moja jest tylko delikatnie ciepła, a w domu mam 21-22*C.
Chyba, że właśnie roboty powodują, że nie ma tyle kurzu.
Zbiornik po 3 dniach, bo zapomniałem wczoraj wyrzucić.
d461226ec548ea96dc4a75b521e16961.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To ktory wkoncu lepszy?
Xiaomi czy roomba?

Ten xiaomi to Roborock 2?


Podloge mam 33 stopnie i w miare musi tyle byc aby utrzymac 22.5 stopnia w domu.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To ktory wkoncu lepszy?
Xiaomi czy roomba?

Ten xiaomi to Roborock 2?


Podloge mam 33 stopnie i w miare musi tyle byc aby utrzymac 22.5 stopnia w domu.
Roombe kupiłem w 2014 roku, więc nie ma startu do tych nowych, które mają mapowanie pomieszczeń itd. To samo ma też Xiaomi, który bije moją Roombe o parę klas. Mam V1, bo nie mam dywanów ani progów, a o funkcji mopa różne opinie krążą. V2 jest delikatnie mocniejszy, ale włącza się chyba tylko ten tryb turbo jak wykryje dywan. Pozatym wjeżdża pod wyższe progi i ma mopa. Dla mnie te dodatkowe funkcje są całkowicie zbędne i nie widziałem sensu dopłaty. Mam u siebie dwa Xiaomi, po jednym na parterze i piętrze, a Roomba idzie na sprzedaż. Xiaomi mogę polecić z czystym sumieniem. Kupiłem je z polskiej dystrybucji. Zawsze można zamówić i zwrócić w ciągu 14 dni :)
 

Alf2

New member
Roborock 2 od xiaomiego wymiata- mam od 6 miesięcy. Wszystkim, komu polecilem są bardzo zadowoleni. Nie przeplacajcie za Roombę- nie warto (rodzina używa)...
 

buldoggg

Member
Bez reklam
xiaomi roborock 2 ma parę trybów,silent normal,bost i max i można ustawić również balace gdzie samo dostosuje się jak wykryje dywan,jest ciut mocniejszy niż v1,i może przecierać podłogi(też fajna sprawa-filmikach YT)i niby lepiej radzi sobie na ciemnych dywanach,pisze że mam jutro dostać przesyłkę z mediaexpert(najtaniej wyszła wersja czarna 1750zł)(wersja v1 kosztuje około 1200zł)

ocenie,podzielę się informacją i na 100% nagram filmik,żeby ludzie zobaczyli jak to działa na żywo

ale oczywiście działa z asystentami głosowymi,ma wifi itp :) czyli jest smart :)

akumulatorowy też jest super i sam zastanawiam się dodatkowo nad takim(jeżęli xiaomi spełni swoją role)(żeby wyrzucić kablowy na śmietnik-za dużo miejsca)mój brat używa akumulatorowego DYSON V8 i bardzo go sobie chwali.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
nie pamiętam kiedy wyciągałem tradycyjny odkurzacz.
O właśnie o to chodzi. Byłem sceptyczny. To był pomysł drugiej połówki, ale sam sie przekonałem i kupiłem drugi na pięterko.
P.S. Dziwnie sie czuję dyskutując o odkurzaczach na Forum audio video w temacie o IOT pomiędzy fotkami kurzu :D
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
O właśnie o to chodzi. Byłem sceptyczny. To był pomysł drugiej połówki, ale sam sie przekonałem i kupiłem drugi na pięterko.
P.S. Dziwnie sie czuję dyskutując o odkurzaczach na Forum audio video w temacie o IOT pomiędzy fotkami kurzu :D
Smart home. Wszystko się zgadza :D Zresztą temat kurzu (audiofilskiego) był tu już kiedyś poruszany :D
 

buldoggg

Member
Bez reklam
kaminskakl-szczerze to nawet nie przypuszczałem że tak dobrze będzie radzić sobie u mnie w mieszkaniu....ten odkurzacz to jest naprawdę cudo,ogarnia całe mieszkanie,pięknie porusza się pomiędzy pokojami,łazienką,wc a kuchnią,dzisiaj miała chrzest bojowy,i przeleciała 3 razy moje mieszkanie,jeden raz w standardowy trybie balance(siła ssania) potem jako mop i teraz w trybie MAX i za każdym razem MEGA skutecznie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mam nadzieje ze nie macie zwierzatek.

Podobno bardzo dobze radza sobie z kupa... xD
Ciekawe czy ten xiaomi nie gubilby sie u mnie w domu. Bo samsung ma niby mapowanie ale kompletnie sie gubi.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mam nadzieje ze nie macie zwierzatek.

Podobno bardzo dobze radza sobie z kupa... xD
Ciekawe czy ten xiaomi nie gubilby sie u mnie w domu. Bo samsung ma niby mapowanie ale kompletnie sie gubi.
Widziałem kiedyś zdjęcie w internecie w stylu "Roomba Poo". Masakra xD

Nie powinien się gubić. Masz nawet dokładny podgląd swojego mieszkania w aplikacji.
Przykład z internetu:
4c0fa380ccdbc949d6e5b092de8e6ca2.jpg
 

buldoggg

Member
Bez reklam
LOLO2 ja mam psa cocker-spaniel'a i radzi sobie z włosami wyśmienicie,ale musiałem mojego pupila przyzwyczaić do tego odkurzacza że sam jeździ,bo nie powiem że przy pierwszym odpaleniu trochę się psina denerwowała i szczekała(ale po 3 sprzątaniach jest już prawię spokojna)

ten roborock 2 nie gubi się wcale,jeździ jakby miał oczy i widzi dokładnie gdzie jest i co robi,po wysprzątaniu mieszkania wraca do bazy jak po sznurku do bazy(a jak widać na moim zdjęciu wyżej,ma tam mało miejsca,bo choinka,bo komoda,bo lampa a mimo to nie ma z tym problemu).

to z mojej aplikacji-mieszkanie mam 60m2 a posprzątane 39m2 ponieważ reszta to łóżka,komody,szafy itp

 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zapamietuje ta mape do dalszych tras?

Jest roznica miedzy pierwszym przejazdem a kolejnymi? U mnie dziwnie samsung zawsze jezdzi pod skosem do scian, czym dluzej jezdzi tym wiekszy skos. Tylko ze mnie ma odcinki po 20metrow.
 
Do góry