Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Nasze zestawyTutaj prezentujemy nasze wnętrza wraz ze sprzętem.

Wróć HDforum > Styl życia - lifestyle > Nasze zestawy > [Nasze Zestawy AV] Od poddasza do salonu :-)
Odpowiedz

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Nov 2012
30-09-2018, 22:45
Domyślnie Od poddasza do salonu :-)

Witam serdecznie Marzenia są po to aby je spełniać...czasem trwa to długo i wymaga to wyrzeczeń i czasu ale i tak warto dążyć do celu...z poddasza u rodziców przeprowadziliśmy się z żonką do własnego m... córcia podrosła więc można powrócić do budowania swojego audio... Fakt, że muszę jeszcze powalczyć z akustyką gdyż na podłodze są płytki ale te szukanie dobrego dźwięku ( a tutaj akustyki ) toż to sama przyjemność...jak się nie da poprawić akustyki to pewnie coś ( po negocjacjach z żonką ) popróbuje ze zmianą sprzętu ale to też jest przyjemność Tak czy siak wstawiam małą galerię jak jest obecnie ps. wiem, że telewizor za mały...jak zbierze się budżet to znów będą negocjację z zonką...ale to jeszcze odległa przyszłość
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Od poddasza do salonu :-)-img_20180930_171945.jpg   Od poddasza do salonu :-)-img_20180930_172154.jpg   Od poddasza do salonu :-)-img_20180930_172124.jpg   Od poddasza do salonu :-)-img_20180930_172242.jpg   Od poddasza do salonu :-)-img_20180930_172113.jpg  

Samsung 48H6400, Xindak P-AM II, Pylon Sapphire 31, Musical Fidelity V90 Dac, RCA -Qed Performance 40, RCA - Wirewold Luna 7, głosnikowe- Oyaide Explorer V2, Philips MCD 5110, blu ray LG BP43, KOSS UR40

Ostatnio edytowane przez kaziu106 ; 30-09-2018 o 23:17
Odpowiedź z Cytatem
kaziu106 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Wspiera forum

Meldunek: May 2012

30-09-2018, 22:52
Domyślnie

Kaziu mam prośbę do Ciebie czy mógłbyś napisać kilka słów o brzmieniu kolumn
Klub HDTV.com.pl

30-09-2018, 23:11
Domyślnie

Tak w kilku słowach Góra- rozdzielcza ale nie kłująca w uszy w połączeniu a Atollem daje o sobie znać ale nie przekracza granicy ostrości, średnica_ no właśnie tu mam problem bo lubię dociążone brzmienie lekko pogrubione, a w połączeniu z Atollem jest ona lekko odchudzona choć wyraźna i rozdzielcza. Jeśli ktoś lubi naturalny wokal nie pogrubiony to będzie dobrze, ja niestety lubię trochę pogrubiony i dociążony i troszkę mi tu brakuję...i tu będę albo próbował poprawić akustykę ( dom jeszcze trzeba dopieścić dodatkami typu regał półka itp. ) lub ...( zmienię wzmacniacz o brzmieniu bardziej " lampowym " typu Xindak P-AM lub zmienię kolumny na bardziej ciepłe i dociążone na średnicy - myślałem o Pylon Diamond 25- chyba, że Masz-Macie inne typy. Konkludując średnica jest naturalna jednak w moim pomieszczeniu w porównaniu do salonu audio lekko odchudzona. Bas- nie dudni jest wtedy kiedy powinien być, nie dudni, nie dominuje choć jako minus można zaliczyć, że jest mało zróżnicowany ( zobaczymy jak zachowa się z innym wzmacniaczem ). Podsumowując z Atollem in 100 se w jeszcze słabo wytłumionym pomieszczeniu ( domek cały czas dopieszczamy ) kolumny dają dźwięk o wyraźnej nie ostrej górze, trochę odchudzonej średnicy i nie buczącym basie choć troszkę mało zróżnicowanym.
Samsung 48H6400, Xindak P-AM II, Pylon Sapphire 31, Musical Fidelity V90 Dac, RCA -Qed Performance 40, RCA - Wirewold Luna 7, głosnikowe- Oyaide Explorer V2, Philips MCD 5110, blu ray LG BP43, KOSS UR40

Ostatnio edytowane przez kaziu106 ; 30-09-2018 o 23:14
Odpowiedź z Cytatem
kaziu106 jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Sep 2010

01-10-2018, 11:15
Domyślnie

Biel rządzi... Bravo Kaziu w końcu na swoim..
Kino: DTS X/DOLBY ATMOS 5.2.4 SONY VPL-VW270ES, 130" K.a.u.b.e.r Blue Label Tensioned Gray Pro, Denon AVR-X6200W, OPPO UDP 203, Heco Celan GT 42, Heco MS200F, SVS SB 2000x2 szt.-Kalibracja wg. THX I HAA CinemaPro
Stereo: Denon PMA 2020ae, Denon DCD 1510ae, Heco Music Style 900, Tomanek TAP8, Furutech FP-3TS762, Furutech FP-3TS20, Chord Odyssey 4, IC: Van Den Hul Second
Moja galeria http://www.hdtv.com.pl/forum/1156870-post1.html
Odpowiedź z Cytatem
Bipo jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Dec 2011
01-10-2018, 12:14
Domyślnie

kaziu106 gratuluję nowego lokum. Co do kolumn to miałem okazję posłuchać kiedyś szafirów 25 i 31. O dziwo mniejsze 25 miały więcej basu. Było słychać podbicie ma wyższym basie , dzięki czemu np. muzyka rockowa wypadła korzystniej. Stopa była wyraźniejsza. 31 grały ogólnie jakby trochę jaśniej, bas stawiał na rozciągnięcie, nie był podbity, nie było takiego dociążenia na średnicy. Gorsze realizacje grały lepiej na 25. Dobrze zrealizowany jazz już lepiej brzmiał na 31.

Z serii diamond modelu 25 nie miałem okazji posłuchać. Z tego co czytałem to gęste, ciemniejsze brzmienie, z wycofaną wyższą średnicą. Daj znać jak uda Ci się kiedyś posłuchać.
Odpowiedź z Cytatem
Pawel_Sz85 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Mar 2009
01-10-2018, 17:22
Domyślnie

Pokoik prezentuje się naprawdę zacnie.Super.Ale Atoll 100 i te Pylony to według mnie niezbyt udane połączenie. Miałem kiedyś tego Atolla i też szukałem kolumn do niego i odsłuchiwałem ten duet w salonie. Spróbuj Atoll na innych kolumnach.
Odpowiedź z Cytatem
jaco.37 jest offline
Klub HDTV.com.pl

01-10-2018, 18:43
Domyślnie

No właśnie....w zasadzie brzmienie mi odpowiada poza tym lekkim brakiem na średnicy. Na razie mam wystawiony wzmacniacz na sprzedaż i jeśli sie nie sprzeda spróbuję zmienić kolumny lub zamienić przetwornik MF v90 dac na streamer z przedwzmacniaczem i wpiąć go do Atolla jako pre a z integry zrobić końcówkę mocy co podobno powoduje że Atoll zagra rowniej i kulturalniej i troszkę cieplej co mam nadzieję dociąży mi tą średnicę...choć podejrzewam że najlepszy efekt da wymiana kolumn...napewno dam znać co tam się zadzieję jak coś zmienię Jak macie jakieś pomysły z czym połączyć Atolla ( jaki streamer jako pre lub jakie kolumny-najlepiej białe ) to dajcie jakieś propozycje . Ps. Cały salon wraz z kuchnią ma ok. 35 m.kw. ale tzw. trójkąt odsluchowy czyli to co widać na fotkach ma ok. 17 m.kw.( dlatego też z uwagi na tą drugą powierzchnię myślę o zmianie na Pylony Diamondy 25.....)

Ostatnio edytowane przez kaziu106 ; 01-10-2018 o 18:47
Odpowiedź z Cytatem
kaziu106 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania